Stařeč uhrála cennou remízu s favorizovanými Čáslavicemi

Třebíčsko – Hned několik favoritů pohořelo v generálce na odvetnou část sezony. Fotbalisté Čáslavic-Sádku jen remizovali s bétřídní Starčí. Smírně se rozešly i átřídní Kouty s Okříškami. Po nerozhodném výsledku sahaly i Šebkovice proti Jaroměřicím. Juniorka HFK Třebíč porazila Luka nad Jihlavou. Vítězně vyšla z posledního přípravného zápasu také Želetava i Rapotice.

23.3.2015

Juniorka HFK Třebíč (u míče) na domácí umělé trávě porazila účastníka krajského přeboru z Luk nad Jihlavou.Foto: Deník/ Jiří Oborný

ŠEBKOVICE – JAROMĚŘICE 2:3
Zápas hraný v Kojeticích byl vyrovnaný se šancemi na obou stranách. Nadšeně bojující Šebkovice favorita z krajského přeboru značně potrápily. Po nerozhodné první půli se tým z I. B třídy ujal vedení 2:1. Jaroměřice rozhodly dvěma slepenými góly v závěrečné desetiminutovce, kdy po prostřídání sestavy prokázaly větší kvalitu.

„Kluci podali perfektní výkon a měli jsme i další šance. Jaroměřice rozhodly svou zkušeností až v závěru, kdy nám daly dva góly," hodnotí šebkovický kouč Jiří Stoklas.
Góly Šebkovic: P. Kotačka, Hrůza. Poločas: 1:1. Šebkovice: Kuba – Večeřa, Procházka, Hrůza, Přibil – Chytra, Dvořák, Rygl, Roupec – P. Kotačka, Durda. Střídali: Pitour, Kašpárek, Zikmund, Fejta, M. Pecka, V. Říha.

OKŘÍŠKY – KOUTY 1:1
Kouty proti soupeři z krajského přeboru bojovaly s nasazením a v první půli byly Okříškám vyrovnaným soupeřem. Mužstvo z I. A třídy poslal do vedení po půlhodině hry Coufal, ale soupeř odpověděl ještě do přestávky.

Po změně stran už patřil umělý trávník okříšským fotbalistům, kteří si vypracovali řadu šancí. Ale ty zůstaly nevyužity. „Generálka splnila účel. V závěru nás Okříšky přehrávaly, měly víc šancí a zasloužily si vyhrát, ale fotbal se hraje na góly, které soupeř nedal," zhodnotil trenér Koutů Richard Chylík.
Gól Koutů: 32. Coufal. Poločas: 1:1. Kouty: Veselý – Hrůza (57. Vyzíbla), Paiskr, Růžička (51. Hrubý), Navrkal – Havelka (55. Tenkl), Roušar, Štveráček (70. Caha), Semrád – Coufal, Cejpek.

ŽELETAVA – BLÍŽKOVICE 4:0
První poločas byl vyrovnanější. Mužstvo z I. B třídy Jihomoravského kraje bojovalo. „Blížkovice hrály bojovně i tvrdě a nám se bohužel zranil Malík, který má něco z kotníkem a musel být převezen do znojemské nemocnice. To už je po Vrankovi druhý klíčový obránce," mrzelo trenéra átřídní Želetavy Pavla Dvořáka.

Jeho tým byl ve druhém poločase jasně lepší a převahu vyjádřil třemi góly. „Přehrávali jsme je fyzicky i fotbalově a ještě neproměnili několik dalších šancí. Mohlo to klidně skončit i 8:1. Naše hra už vypadala k světu a tak nějak bychom se chtěli na jaře prezentovat při mistrovské sezoně. Nejvíce mě mrzí to zranění, již dříve se nám zranili Vranka se Simandlem, což je pro nás citelnou ztrátou," posteskl si Dvořák, v jehož týmu předčasně ukončil hostování z Jakubova Aleš Pacas.
Góly: Martin Vrbka 2 (druhý z PK), Michal Vrbka, Ondráček. Poločas: 1:0. Želetava: Tománek – Jičínský, Polenda, Šrutka – Malík, Martin Vrbka – Michal Vrbka, Svoboda, Ondráček – Čurda, T. Vrbka. Střídali: Jakeš, Vladeka.

RAPOTICE – ŠLAPANICE 3:2
Poslední tým tabulky I. A třídy byl i v oslabené sestavě na hřišti v Lukovanech lepší a po zásluze zvítězil. Vstup do zápasu však vyšel lépe Šlapanicím, které potrestaly jednu z několika chyb soupeře a ujaly se vedení. Pak ale převzaly iniciativu Rapotice. Ve 20. minutě nacentroval Illek, hlavičku Petra Matouška vyrazil šlapanický brankář, ale na dorážku Paulece už byl krátký.

Zkraje druhé půle měly opět více ze hry Rapotice, ale Jihomoravanům vyšel jeden protiútok a znovu šli do vedení. Odpověď mužstva z Třebíčska přišla po Illkově centru, který zakončil Martin Laš – 2:2. Pak nacentroval pro změnu Jašek a obrat dokonal Petr Matoušek, který v úplném závěru neproměnil penaltu.
Góly Rapotic: Paulec, Martin Laš, P. Matoušek. Poločas: 1:1. Rapotice: T. Laš – Pavlíček, Milan Laš, Švarc – Martin Laš, Illek, Antoš, Jašek, Dobeš – P. Matoušek, Paulec.

TŘEBÍČ B – LUKA NAD JIHLAVOU 3:2
Na umělém trávníku v Třebíči se hrálo vyrovnané utkání. Po nerozhodném úvodním dějství se ujali vedení 2:1 zásluhou pohledné trefy Karáska domácí. Átřídní juniorka HFK měla po změně stran víc ze hry, i když hosté trefili břevno. Branková konstrukce zazvonila i opačné straně po střele Oberreitera. Nováček krajského přeboru z Jihlavska vyrovnal díky vlastnímu gólu Maška. O osudu zápasu rozhodl v závěru Konate, který strhl vítězství na stranu Třebíče.

„V první půli to bylo z obou stran bojovné a z naší strany plné nepřesností. Ve druhém poločase jsme byli lepší na balonu a hlavně zpřesnili hru," komentoval poslední přípravné utkání třebíčský kouč Pavel Němec mladší.
Góly Třebíče: Boya, Karásek, Konate. Poločas: 1:1. Třebíč B: Tesař – Oberreiter, Mašek, Houser, Ustohal – Kovář, Zbožínek, Hošek, Karásek – Válek, Hort. Střídali: Nahi, Oura, Boya, Konate.

STAŘEČ – ČÁSLAVICE-SÁDEK 2:2
Konfrontace týmů, které na jaře čeká ve svých soutěžích boj o záchranu, nabídl zajímavou podívanou. Bétřídní Stařeč sehrála na hřišti v Kojeticích s účastníkem krajského přeboru vyrovnanou partii.

„Jsme spokojení. Byl to oboustranně vynikající zápas se šancemi. Mohli jsme vyhrát i prohrát. Nám chybělo několik hráčů základní sestavy, a tak jsme si museli vypomoci čtyřmi dorostenci, kteří překvapili dobrým výkonem," hodnotí vedoucí stařečského mužstva Václav Polák.
Góly Starče: Kaňka, Kašiár. Poločas: 2:1. Stařeč: Smetana – Pisk, Marek Vodička, Lauš, Smejkal – Linhart, Bříza, Zejda, Kašiár – Kaňka, Pislcajk. Střídali: Stonáček, Pysk.

23.3.2015 VSTUP DO DISKUSE

V nohách jsem měl sotva pár stovek metrů, když jsem uviděl první odložené boty. Podle barvy pásků soudím, že patřily nějaké poutnici.
9

Boty u cesty, tiší svědkové daleké pouti do Santiaga de Compostela

Ocenění pro Tipafrost převzal výrobní ředitel Miroslav Krupica.
2

Českou chuťovkou roku 2017 je zmrzlina z Kožichovic

Mladý spolujezdec nehodu nepřežil. Řidič před jízdou pil

Jindřichovice – Tragicky skončila v sobotu před jedenáctou hodinou večer dopravní nehoda v Jindřichovicích u Želetavy.

Želetava neudržela první místo v tabulce

Třebíčsko - Čtyři konfrontace Třebíčska se Žďárskem nabídlo 12. kolo I. A třídy. Částečně úspěšní byli jen fotbalisté Moravských Budějovic, kteří remizovali. Dosavadní lídr z Želetavy, Nové Syrovice a juniorka HFK Třebíč prohráli.

Mezi Jemnicí a Třebelovicemi pojede lampionový vlak

Jemnice - Jednou z posledních příležitostí svézt se na Jemnicku výletním vláčkem bude ta v sobotu 28. října. Vyjede totiž lampionový vlak. Z Jemnice vyrazí v 18 hodin do Třebelovic, odkud se bude vracet v 19 hodin.

DOTYK.CZ

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.