Vladislav se odhlásila z kraje, a tak svěřenci Františka Prokopa mohou doprovodit Rokytnici do I. B třídy. Na dálku ještě bojovalo záložní mužstvo Okříšek o záchranu s Čáslavicemi, které však ve Výčapech prohrály, a tak domácí remíza s Chlístovem stačila.

VÝČAPY – ČÁSLAVICE-SÁDEK 5:0
Domácí měli jednoznačně navrch, přestože o záchranu bojující Čáslavice po prvním poločase držely nadějný bezbrankový stav. Výčapy, které na dálku bojovaly s B-týmem Jemnicka o třetí místo v tabulce, měly šancí ke skórování mnoho. Převahu ale začaly zúročovat až po změně stran.

„My jsme schopni spoustu soupeřů přehrát, ale chybí nám nějaký kanonýr, který by dokázal vstřelit 20 branek za sezonu. Ale jinak panuje spokojenost,“ hodnotí výčapský trenér Jaroslav Bartes.

Góly: 54. Kuchera, 81. L. Jeleček, 82. Matoušek, 88. a 89. Kašpárek. Rozhodčí: Fňukal. ŽK: 1:0. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Výčapy: Matěj Semerád – Dolák, Nikrmajer, Matoušek, J. Jeleček, Kafka, Kopeček (46. Pecka), Pánek, Kašpárek, Kuchera (68. L. Jeleček), Martin Semerád. Čáslavice-Sádek: Vaníček – Klika, Mach, Růžička, Roupec, Čurda, Kopl, Rubák (49. Kacetl), Bednář, Rygl, Vyhnálek.

Vladislav (ve žlutém) ve svém posledním zápase I. A třídy uhrála bod v Třebíči a příští sezonu bude hrát už jen okresní přebor.
Želetava se i přes porážku zachránila, Hrotovice ne

OKŘÍŠKY B – CHLÍSTOV 1:1
Hosté zaskočili soupeře na začátku, když dostal míč za obranu Vídenský a nedal brankáři Hvězdovi šanci. Hosté měli ještě další dva brejky. Jeden z nich nebyl dotažen do zdárného konce a při jednom Hvězda střelce úvodní branky tentokrát vychytal.

Domácí pak byli lepší, ale neproměňování šancí je stálo lepší poločasový výsledek. Molák při první šanci trefil jen spojnici. Okříšky vyrovnaly, když postupoval sám na gólmana Večeřa a prostřelil Belvončíka.

Po ospalém začátku druhé půle měli navrch domácí. Chlístov hrozil jen Hruškou, který trefil z přímého kopu břevno. Hostitelé ještě ke konci nevyužili několik možností, a tak se obrat nekonal. To však rezervu Okříšek mrzet nemuselo, neboť předposlední Čáslavice prohrály, a tak remíza na záchranu stačila.

Góly: 28. I. Večeřa – 6. Vídenský. Rozhodčí: R. Kudlík. ŽK: 1:1. Diváci: 70. Poločas: 1:1. Okříšky B: Hvězda – Vostal, M. Večeřa, Jeřábek (71. J. Novotný), Kšír (46. Rampír), Molák, Z. Ryšavý, R. Ryšavý, Š. Novotný, I. Večeřa (46. Bulant), Lorenc (61. Richter). Chlístov: Belvončík – T. Kuchařík, Brestovský, Hrbáček, Hruška, Rygl, Nováček, Pokorný (46. Smolík), M. Kuchařík, Granát, Vídenský.

STAŘEČ – MOHELNO 3:2
Souboj druhého týmu v tabulce s beznadějně posledním nabídl zajímavý fotbal. Kdo čekal výsledkově jednostrannou záležitost, byl překvapen. Mohelno nic nevzdávalo, hrálo houževnatě, přestože už by jim ani případná výhra nepomohla. Stařečtí ovšem roli favorita splnili, měli herní převahu, ale neproměňováním šancí stále nechávali soupeři naději. Ta vyhasla až po závěrečném hvizdu, po kterém mohli domácí hráči slavit druhé místo znamenající postup.

„Se sezonou jsme spokojeni. Máme velmi mladé mužstvo, takže jsme čekali, že zde ještě chvíli zůstaneme, aby se hráči pořádně vyhráli. Ale druhé místo a postup bereme,“ nechal se slyšet stařečský kouč František Prokop.

Góly: 3. Bříza, 28. Zejda, 43. Vodička – 16. a 73. Jeřábek. Rozhodčí: Pintér. ŽK: 0:1. Diváci: 50. Poločas: 3:1. Stařeč: Obůrka – Pysk (46. Smejkal), Vodička, Lauš, Rambousek, Zejda, Jahoda (66. Dolníček), Ježek (90. Gruber), Dvořák, Bříza (46. Tomek), Pislcajk. Mohelno: Světlík – Šanda st., P. horký, Foretník, Kerndl, Šanda ml., Hrubeš, D. Horký, Staněk, Jeřábek, Vostal.

ROKYTNICE – STUDENEC 3:2
Lídr soutěže měl už jistotu konečného prvenství v kapse, a proto si mohl dovolit do zápasu nasadit méně vytěžované hráče. Na výkonu to však nebylo znát. Rokytnice hrála pohledný fotbal, ale doplácel na neproměněné šance. O vítězi utkání nebylo rozhodnuto do posledních minut. Hosté se snažili zvrátit nepříznivý výsledek, ale v závěru se vyrovnat Studenci nepodařilo.

„Chtěl bych poděkovat všem za výkony v sezoně. Od hráčů, přes realizační tým, až po fanoušky. Vše pracovalo, jak mělo. I když jsme měli pár nepovedených momentů a v některých zápasech na druhou stranu i štěstí. Poslední utkání však dokázala, že jsme si postup zasloužili,“ má jasno rokytnický lodivod Pavel Vranka.

Góly: 14. Vahila, 31. Sochna, 77. Štork – 23. Čonka, 82. Kryštof. Rozhodčí: Sárkány. ŽK: 1:3. Diváci: 90. Poločas: 2:1. Rokytnice: Široký – Kašiar (72. Dalecký), Jičínský, Hakl, Štork, Vahila (56. Syrový), Sochna, Ferkl, Veleba (64. Prokeš), Štefánek (60. Bílek), Herbrych. Studenec: Pěnčík – Čonka, Hájek, Strnad, Holoubek, Mrnňa, Komárek, Rousek, Nejedlý, Kryštof, Chalupa.

NÁMĚŠŤ-VÍCENICE B – HORNÍ ÚJEZD 4:0
První poločas příliš fotbalové krásy nepobral. Hrálo se bez nasazení, zápasu chybělo tempo i střely. Hra se zlepšila až po přestávce, zejména výkon domácích. Rezerva Náměště-Vícenic po pěkných individuálních akcích vstřelila čtyři branky a soutěžní ročník ověnčený ziskem Poháru OFS Třebíč zakončila vítězně.

„My jsme měli tragický podzim. Bylo to částečně zapříčiněno zraněními a dá se říct, že hráli všichni, kdo přišli. Na jaře se to zlepšilo, stabilizoval se kádr a hra vypadala mnohem lépe. Získali jsme v této části sezony nějakých 22 bodů, což je pozitivní,“ shrnul náměšťsko-vícenický kormidelník Bohumil Nekuda.

Góly: 48. Kučera, 60. Sobotka, 66. Jonák, 89. Juřena. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 0:1. Diváci: 60. Poločas: 0:0. Náměšť-Vícenice B: Bartošek – Anna, Vrba (60. Bednář), Veselý, P. Kopuletý, Juřena, Eliáš, Sobotka, V. Kopuletý (58. Pospíšil), Musil (46. Kučera), Rabušic (46. Jonák). Horní Újezd: Ošmera – Míča, Kresa, Řezáč, Marek Veselý, Kouřílek, Kučera, Václavek, Novotný, Zvěřina, Martin Veselý.

PŘIBYLASVICE – LIPNÍK 2:2
Zápas sousedů v tabulce nabídl bezstarostný fotbal s řadou nepřesností. Lépe začali domácí, které poslal do vedení po přetaženém centru hlavičkující Kolman. Těsně před pauzou mohlo být vyrovnáno, ale brankář Novák střelu z bezprostřední blízkosti zlikvidoval.

Hosté měli výborný vstup do druhé půle. Zkraje totiž vyrovnal Krotký. Lipník měl pak více ze hry a převahu korunoval v 71. minutě. Gólman Novák při odkopu trefil jen Žáka a ten pohodlně skóroval.
Přibyslavičtí se v závěru vzchopili, vyrovnali Lopatářem a další vyloženou šanci neproměnili. Utkání tak dospělo k zasloužené remíze. Domácím patří konečné deváté místo.

„Celkově hodnotím sezonu průměrně. Získali jsme více bodů než vloni, ale doufal jsem, že skončíme ještě o nějaké to místo výše. V čem stále vidím rezervy, je předvedená hra, která stále nevypadá, jak by měla, a to musíme do budoucna zlepšit. Hlavně v zápasech, které jsme měli vyhrát, skončily remízou. Proher jsme až tolik neměli, ale ty plichty nás mrzí více,“ bilancuje přibyslavický trenér Pavel Škorpík.

Góly: 23. Kolman, 77. Carda – 50. Krotký, 71. Žák. Rozhodčí: Zima. ŽK: 1:1. Diváci: 110. Poločas: 1:0. Přibyslavice: Novák – Holub, Karafiát, Kopeček, Kovář, Kolman, Škorpík (75. Pacal), Skrobikowski, Šárka, Matějek (66. Packa), Lopatář. Lipník: Urban – Matoušek, Fišer, Jonáš, Brabenec, Macháček, Tretera, Skoumal (66. Procházka), Krotký, Žák (86. Martének), Fňukal.

Policie ČR. Ilustrační foto.
Opilý módeman si chtěl pořídit nová tílka bez placení

JEMNICKO B – BLATNICE 1:0
Zápas o třetí místo nabídl atraktivní podívanou. Na obou týmech bylo vidět, že chtějí vyhrát. Vstup do utkání vyšel lépe domácím, kteří se ujali vedení po trefě Karla Tesaře. Do změny stran bylo aktivnější Jemnicko.

Ve druhé půli se to otočilo a převahu tak měli hosté. Šance však byly na obou stranách, ale rezerva Jemnicka si výsledek pohlídala a ve výsledné tabulce končí na bronzové pozici.

„Náš tým slouží hlavně jako rezerva pro áčko. Tento účel jsme plnili po celou sezonu a několik našich kluků si zahrálo i v základu,“ shrnul trenér Jemnicka Martin Kincl.

Góly: 3. K. Tesař. Rozhodčí: Šimek. ŽK: 2:2. Diváci: 120. Poločas: 1:0. Jemnicko B: T. Tesař – O. Tesař, Křivánek (74. Smetana), Nieferhofer, Sevelda, Kincl, Kalášek, Frečka (67. Nikrmajer), K. Tesař (60. Axman), Anděl, Kopr. Blatnice: Holík – Lojka, Svoboda, Sova, Šplíchal, Trnka, Šimek (86. Dušek), M. Šabatka, T. Šabatka (46. Foltýn), Cech (60. Pokorný), Tomšíček.