STAŘEČ – V. BÍTEŠ 3:1

Úvodních pětadvacet minut předvedli domácí katastrofální výkon. Starči nakonec pomohla pauza na občerstvení, po které v jejím dresu jakoby nastoupilo jiné mužstvo. Parádní trefa Michala Vodičky z přímého kopu nasměrovala nováčka k důležitému vítězství. Hostitelé se před odchodem do kabin trefili ještě dvakrát a další dvě šance neproměnili. Hosté se ve druhé půli snažili s výsledkem něco udělat, ale tutovku měl Ježek, který ovšem nedal. Hra se pak přelévala z jedné strany na druhou. Velká Bíteš se dočkala čestného úspěchu po standardní situaci a skrumáži. To ovšem nic nezměnilo na tom, že Stařeč neprohrála už po osmé v řadě a tím si zajistila záchranu.

Góly: 30. a 45. Michal Vodička, 32. Strouha – 82. Hemala. Rozhodčí: J. Rosický. ŽK: 2:0. Diváci: 98. Poločas: 3:0. Stařeč: Obůrka – Smejkal, Pysk, Michal Vodička, Dvořák, Lauš, Strouha, Zejda (80. Rambousek), Ježek, Kaňka (71. M. Linhart), Bříza (85. Vaníček). V. Bíteš B: Pelán – Švanda, Pelán, Klusák, Horký, Hemala, Jelínek, Pelikán, Švanda (71. Svoboda), Paprskář, Loup.

POLNÁ B – RAPOTICE 4:4

To byla zase divočina. Domácí fotbalisty poslal brzy do vedení Voráč, ale za další čtyři minuty měl nabito i rapotický Mucha. A podobně to dopadlo, když Smutný vrátil svému celku vedení. To mělo jen krátké trvání, protože vzápětí odpověděl Matoušek. Závěr poločasu ale patřil už jen polenskému výběru. Smutnému totiž stačilo něco málo přes dvacet minut, aby zkompletoval hattrick a těsně před pauzou poslal svůj tým do dvoubrankového trháku. Ten ale Slavoj ve druhé části neudržel. Zařídil to rapotický Sobotka, který V 57. minutě snížil a čtvrt hodiny před koncem vyrovnal. Ačkoliv v závěru sahaly oba týmy po třech bodech, žádný gól už nepadl.

Góly: 4. Voráč, 23., 41. a 44. Smutný – 8. Mucha, 26. Matoušek, 57. a 74. Sobotka. Rozhodčí: Beseda. ŽK: 0:2. Diváci: 100. Poločas 4:2. Slavoj Polná B: Rychtecký – Skryja, Jaroš, Barák, Procházka – Körber (70. Gondek), Voráč, Mühlfeit (85. Holas), Smutný (73. Čaloud) – Jelínek, Šorf. Rapotice: T. Laš – P. Sobotka, Švarc, Zezula, Valsa, Martin Laš (46. Strašák), Matoušek, Němec (46. Oščádal), M. Sobotka, Mucha, Milan Laš.

HARTVÍKOVICE – RANTÍŘOV 2:3

První půle pohledný fotbal nenabídla, hrálo se bez šancí na obou stranách. Domácí krátce po návratu z kabin chybovali ve středu obrany a toho využil Procházka, který tváří v tvář brankáři Záviškovi nedal šanci. Netrvalo dlouho a Hartvíkovice dvěma slepenými góly vývoj zápasu otočily. Nejdříve Milan Sýkora našel křižným pasem Martina Kopuletého, který si brzy po vyrovnání vybojoval míč na velkém vápně a i přes komplikace jej poslal bodlem k tyči – 2:1. Následně mohl zvýšit po rohu Davida Kopuletého Milan Outulný, ale před odkrytou bránou hlavičkoval vedle. V 68. minutě se u autové čáry dostal k balonu rantířovský hráč, probojoval se až do pokutového území a vynutil si penaltu, ze které vyrovnal Horáček. Domácí za dalších deset minut z protiútoku inkasovali, to obraně utekl Holub a střelou do protipohybu Závišky zajistil týmu z Jihlavska všechny body.

„S prvním poločasem jsem nespokojen. Bylo to vlažné a chyběl nám pohyb. Do druhé půlky se nám to podařilo zlepšit, ale udělali jsme chyby. Přesto jsme vedli a mohli i rozhodnout, místo toho jsme však prohráli a zkomplikovali si boj o záchranu. Chybělo nám srdíčko, někteří hráli pod své možnosti. Být chuť udělat na hřišti něco navíc, nemohli jsme utkání prohrát. Rantířov byl jeden z nejslabších soupeřů,“ hodnotí hartvíkovický kouč Luděk Hadraba.

Góly: 55. a 57. Martin Kopuletý – 53. Procházka, 68. Horáček (PK), 78. Holub. Rozhodčí: Šimek. ŽK: 2:1. Diváci: 80. Poločas: 0:0. Hartvíkovice: Záviška – D. Outulný, Kafka, M. Sýkora, Křivánek, J. Sýkora – Horký (79. Urbánek), D. Kopuletý, M. Outulný, Martin Outulný (65. Gottvald) - Martin Kopuletý. Rantířov: Krupica – Kunče, Vyskočil, Procházka, Živný, Holub, Cibulka, Vaněk, Bartejs (90. Kubín), Klíma (46. Ráček), Horáček.

ROKYTNICE – MĚŘÍN 0:6

Domácí nastoupili v okleštěné sestavě, a to bylo na hřišti proti soupeři ze špičky tabulky znát. Měřín poslední Rokytnici vůbec nešetřil. Hosté vedli po poločase o dvě branky, ale po změně stran vítězství zvýraznili dalšími čtyřmi góly.

Góly: 21. a 35. Polák (druhý z PK), 57. Kuřátko, 68. a 77. Beran, 82. Šoukal. Rozhodčí: Nenadál. Bez karet. Diváci: 123. Poločas: 0:2. Rokytnice: Široký – Kašiar (66. Talpa), J. Herbrych, O. Štefánek, Jičínský – Štork, Hakl, Bartejs, A. Štefánek, Veleba – Železník (81. Goliáš). Měřín: Hladík – Procházka, Kožený (75. Pešek), Polák, Láznička, Bublán, Matoušek, Kolda, Kružík, Kuřátko (59. Beran), Šoukal.

Zápas 30. kola první fotbalové ligy mezi FC Vysočina Jihlava a MFK Karviná.