O zbylých zápasech si přečtěte v článku: Bystřice se posunula do čela přeboru

JEMNICKO – ST. ŘÍŠE 4:0


V úvodní desetiminutovce oba celky spíše vyčkávaly na chybu soupeře. To se změnilo ve 12. minutě, kdy z trestného kopu otevřel skore domácí kapitán Krejča.


Jemnicko nadále ovládalo hru a vytvářelo si gólové šance, ale skóre se do přestávky již nezměnilo. Za zmínku stojí ostrý faul staroříšského Bartoše, za který uviděl žlutou kartu. Hráč si ale neodpustil komentář k sudímu, který jej neváhal vyloučit.


Vstup do druhého dějství vyšel lépe celku z Třebíčska, kdy po přečíslení ve 48. minutě Krejča z dorážky zvýšil na 2:0. Od této chvíle hosté začali otevírat hru a domácím se naskýtala možnost brejků.


Skóre se znovu měnilo po hodině hry. Po dalším rychlém protiútoku zůstal na zadní tyči volný Anděl, pro něhož nebyl problém dopravit balon do sítě – 3:0. Po více než 70 minutách se začaly dít věci. Hráči z Jihlavska jako by nemohli unést vysokou porážku, tak přitvrdili a více se věnovali diskusím s rozhodčím. Nejprve v 72. minutě hostující Brnický nevybíravým způsobem fauloval Jiřího Kincla, jenž musel střídat, rezultovala druhá žlutá karta a hříšník musel předčasně pod sprchy. Navíc za údajnou vyhrůžku sudímu Rosickému v téže minutě svého spoluhráče do kabiny doprovodil říšský Procházka. To neunesla lavička ani diváci z Jihlavska. Hra se kvůli řádění staroříšského obecenstva musela na chvíli přerušit. Trenér Luděk Kovačík, který se po utkání k celé záležitosti odmítl vyjádřit, skončil na tribuně.


Hra poté pokračovala a v 81. minutě po další akci Jemnicka Krejča zkompletoval hattrick. Hosté měli další komplikaci; když využili všechna střídání, tak bez cizího zapříčinění upadl Ivo Rygl a byl odnesen na nosítkách. Jeho tým střetnutí dohrával v sedmi lidech.


„Je to vítězství, ale nejsem nadšený z toho, jak se ten zápas vyvíjel. Myslím si, že to mohl být krásný zápas pro diváky a takhle se z toho stala vyloženě fraška. Tak jak jsme my dopláceli na nedisciplinovanost hráčů v minulých kolech, tak teď na to doplatila Stará Říše,“ hodnotí kouč Jemnicka Martin Kincl.
„Je to škoda, protože utrpěl především fotbal. Přesto chci pochválit naše mužstvo, protože dneska, i když nejsme úplně zdravotně v pořádku, tak to mužstvo šlo jednoznačně za vítězstvím, a toho si cením,“ dodal.

Góly: 12., 48. a 81. Krejča, 61. Anděl. Rozhodčí: Rosický. ŽK: 0:3. ČK: 0:4 (34. Bartoš, 72. Brnický, 72. Procházka). Diváci: 300. Poločas: 1:0. Jemnicko: P. Kincl – J. Kincl (75. Sevelda), Obrdlík, Kříž, Štancl – Anděl (62. Vaculín), Křivánek (86. Vaňura), Morkus, Čech – Krejča, Cech. St. Říše: Neuman – Brnický, Hekerle, Procházka – Hradil (46. Rygl), Bartoš, Ticháček, Kratochvíl (65. Žák) – Štěpnička (65. Šeda), Rychecký, Pazderník. Nejlepší hráči: Krejča, Kříž, J. Kincl.