Senzace: Třebíč v poháru postupuje!

Třebíč - Neměli co ztratit, a podle toho do utkání vstoupili. Ve 2. kole Ondrášovka Cupu divizní třebíčští fotbalisté zaskočili skvělým nástupem prvoligové Slovácko. Ani dvoubrankový náskok jim však nestačil na výhru po 90 minutách, favorita pokořili až v penaltovém rozstřelu.

8.9.2009

Divizní tým v souboji s loňským finalistou neudržel dvoubrankový náskok, ale zvládl penalty. Třebíč hraje v modrých dresech.Foto: DENÍK/Michaela Hasíková

V první šanci se ocitl už v 5. minutě vytáhlý Smetana, kterého vysunul do brejku Valenta, ale svůj únik zakončil střelou vysoko nad Beerovu svatyni. Domácí však s přehnaným respektem rozhodně nezačali a o pět minut později vystrašil Kubáska po standardce Pacholíka pohotovou střelou do boční sítě stoper Kopeček.

Slovácko varování nevzalo vážně, a ve 14. minutě prohrávalo. Baláž sice z trestného kopu trefil jen zeď, ale Flekal vrátil hlavou míč za obranu a štírek Pospíchal prostřelil Kubáska. A pro opařené hosty bylo ještě hůř. Za další dvě minuty totiž na 2:0 zvýšil znovu Pospíchal.

Třebíčský rychlík dělal prvoligistům problémy, po tvrdém faulu se v 18. minutě před očima zažlutilo Struhařovi.

Až potom se favorit probral a hned první velkou šanci využil. Ve 23. minutě poslal z pravé strany prudký centr Racko a důrazný bijec Smetana snížil – 2:1. Více však domácí obrana v první půli soupeři nedovolila, a tak diváci vyprovodili svůj tým do kabin potleskem.

I do druhé půle vstoupili domácí dobře, ale tři nadějné akce nedokázali dotáhnout do konce. K zemi je pak srazila 55. minuta, kdy chyboval Beer a se štěstím vyrovnal střídající Gonda.

V závěru se na hřiště dostal také třebíčský odchovanec Tomáš Abrahám a dvě minuty před koncem se blýskl střelou těsně vedle. Potom už přišly na řadu penalty, které mnohem lépe zvládli Třebíčští.

„Dnešní zápas jsme si chtěli především užít, protože jsme neměli co ztratit. Hráči si však zaslouží absolutorium. Ale tenhle postup bych klidně vyměnil za sobotní výhru nad Blanskem,“ konstatoval třebíčský kouč Libor Zelníček.

„Je to ostuda,“ mávl jen rukou asistent trenéra Slovácka Jan Palinek. „Vstoupili jsme do zápasu jako profesoři. Takhle se nedá hrát ani v poháru,“ zlobil se Palinek, který na lavičce zastoupil nemocného kouče Josefa Mazuru.

HFK TŘEBÍČ – 1. FC SLOVÁCKO 2:2, na pen. 4:1

Góly: 14. a 16. Pospíchal – 23. Smetana, 55. Gonda. Penalty proměnili: Pospíchal, Komínek, Smažil, Kopeček – Němčický. Neproměnili: Cleber, Gonda. Rozhodčí: Zelinka – Pelikán, Marek. ŽK: Baláž, Havránek – Struhár. Diváci: 1200. Poločas: 2:1.

Třebíč: Beer – Komínek, Havránek, Kopeček, Flekal – Baláž (71. Svoboda), Dvořák, Pacholík (46. Vejmelka), Smažil – Durda (46. Řezáč), Pospíchal.

Slovácko: Kubásek – Randa, Struhár, Němčický, Urbánek – Racko (46. Gonda), Kordula, Valenta (85. Abrahám), Cleber – Smetana (68. Kerbr), Ondřejka.

Autor: Pavel Mikeš

8.9.2009 VSTUP DO DISKUSE
Nečekaná žeň čekala třebíčské plavce na podzimní ceně Motorletu, zleva David Svoboda, Sára Doležalová, Barbora Seemanová a Marie Magdalena Davidová.

Plavci Spartaku zářili na podzimní ceně Motorletu

Volby na Třebíčsku.

V Okříškách budou u voleb podepisovat petici na podporu obchvatu

Jedna z nejkrásnějších vyhlídek na Třebíčsku. Podívejte se

Čáslavice - Jedna z nejkrásnějších vyhlídek na Třebíčsku se nachází na nenápadném místě nedaleko kostela a hřbitova u Čáslavic. Místo zvané Hanzalův kopeček skýtá zvláště za slunných podzimních dní půvabné rozhledy do všech světových stran.

Zahrádkáři budou vystavovat tradiční druhy i rarity

Třebíč - Zahrádkáři se chystají v Třebíči ukázat své letošní výpěstky. Od pátku do pondělí promění Zahrádkářský dům ve Švabinského ulici v jednu velkou podzimní zahradu. Uskuteční se tam jubilejní třicátá oblastní výstava ovoce, zeleniny, bonsají a léčivých rostlin.

Na kapotu auta před domem někdo vyryl kosočtverec

Třebíč - Kosočtverec někdo vyryl na kapotu auta Nissan Juke, která stálo před domem v ulici Sv. Čecha v Třebíči.

Veletrh vzdělávání představí v Třebíči nabídky škol

Třebíč - Veletrh vzdělávání Didacta se ve čtvrtek 19. října uskuteční v Třebíči. Cílem veletrhu je podat ucelený přehled o vzdělávacích nabídkách škol a uplatnění v praxi.