Šebkovice v I. A třídě nestačily na Starou Říši

Třebíčsko - Šebkovice v derby 4. kola I. A třídy na Starou Říši nestačily. Doma jí nedokázaly vstřelit ani gól, naopak dvakrát inkasovali. Vedoucí Bohdalov neprohrál ani v Přibyslavicích. Uhrál tam bezbrankovou remízu.

1.9.2008

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Vladimír Kopečný

NÁMĚŠŤ–VÍCENICE – VELKÉ MEZIŘÍČÍ B 2:1

Od začátku se hrálo kvalitní vyrovnané utkání dvou technicky vybavených soupeřů s minimem šancí. Jednu šanci proměnil domácí Franěk, který se trefil po perfektní přihrávce Sedláka.
Druhou šanci v úvodním dějství zahodil hostující Jedlička.
Ve druhém poločase se hrálo opatrněji než v tom prvním. Hru Náměště zkomplikoval Eliáš, který po zapískání neudržel nervy na uzdě a ohnal se po protihráči. Za což následovalo vyloučení. Od té doby měla rezerva Velkého Meziříčí více ze hry, ale bez větších šancí.
Vyrovnání přišlo po Vrbově faulu, kdy hosté kopali penaltu. Za nedlouho byl pokutovém území na druhé straně faulován Franěk a nařízenou penaltu proměnil. Pak už Náměšť i přes územní převahu hostí vítězství udržela.

Góly: 7., 77. (PK) Franěk – 70. Trnka (PK). Rozhodčí: Líkas. ČK: 1:0 (57. Eliáš). Diváci: 80. Poločas: 1:0. Náměšť: Tvrdý (46. Kouklík) - Frýbort, Sázavský, Vrba, Mašíček - Orálek, Sedlák, Klíma, Malý - Eliáš, Franěk (Hlavatý, Kratochvíl). V. Meziříčí B: Pokorný – Netolický, Souček, Halamek, Střecha, Berka, Kafka, trnka, Jedlička (83. Invald), Dufek, Beran (60. Buřinský).

ŠEBKOVICE – STARÁ ŘÍŠE 0:2

Domácí podali velmi špatný výkon, při kterém si nevytvořili žádnou šanci. Pouze brankář Klubal je podržel, když chytil před koncem úvodního poločasu Tichánkovi penaltu.
Druhá půle probíhala ve stejném duchu jako ta první. Pokračovala křeč Šebkovických. Oba góly padly po individuálních chybách v obraně.

Góly: 6. Rygl, 52. Hradil. Rozhodčí: Šula. ŽK: 6:4. Diváci: 80. Poločas: 0:1. Šebkovice: K. Klubal – Kořínek, Černý, Tržil (Konvalinka), Durda (Hrůza), T. Klubal, V. Kotačka, Roupec (Rygl), Přibil, P. Kotačka, Říha. St. Říše: Kodovijak – Šeda, Hekerle, Nerhaut, Holub, Hradil, Tichánek, Rygl (Nechvátal), Pazderník (Žák), Rychtecký (Kratochvíl), Štěpnička.

KOUTY - ČÁSLAVICE/SÁDEK 3:3

Zápas začali lépe domácí, kteří po krásném uvolnění od Nejdelého se ujali vedení Doležalem. Kouty byli nadále lepší, dostávali se častěji k brance soupeře, ale jak vstřelit branku jim ukázali hosté, kteří se pouze třikrát v prvním poločase dostali na dostřel brankáře domácích s z toho dali dva góly.
Druhý poločas Kouty znovu začali lépe i střelecky, kdy se ujali se vedení na 3:2. Radost z vítězství jim pokazilo nezpracovaní míče kapitánem domácích, které rozhodčí posoudil jako malou domů. Při nepřímém kopu prostřelili Čáslavičtí zeď a odváží si z Koutů bod.

Góly: 7. Doležal, 46. Nejedlý, 48. Tenkl – 27. Šimek, 43. Šimek. Rozhodčí: Nenadál. ŽK: 4:2. ČK 1: (88. Šalda - 54. Šimek). Diváci: 110. Poločas: 1:2. Kouty: Mastný - Chaloupka, Šalda, Neuwirth, Kašpar - Růžička, Parma, Doležal, Caha(67. Nováček) - Tenk, Nejedlý. Čáslavice: Gábor – Lampíř (86. Hobza), Čermák, Bělák, Bajgl (69. Loucký) – Polovčík (65. Rubák), Řídký, Klika, Šimek - Hanzal, Kurtin.

PŘIBYSLAVICE – BOHDALOV 0:0

Přesto, že nepadl žádný gól hrálo se pohledné utkání. Hra byla celkově vyrovnaná na vysoké úrovni. Oba týmy měli svůj úsek hry, kdy svého soupeře dostaly pod tlak.
Druhé dějství se neslo ve znamení mírné převahy domácích, kterou ale nevyjádřili střelecky. Nejblíže ke gólu měl Masopust, který v 77. minutě trefil břevno.

Rozhodčí: Šíma. ŽK: 2:1. Diváci: 120. Přibyslavice: Šimeček – Štveráček, Vejmělek, Fiala, Dohnal – Kovář, Čech, Samek (60. Kratochvíl), Musil – Veselý (18. Masopust), Noháček. Bohdalov: Bílek – Vomela, Novotný, Schneider, Štikart – Petr Jaroš, Doležal, Pavel Jaroš (69. Šmak), Neuman – Kántor, Křesťan.

HERÁLEC (ZR) – RAPOTICE 4:2

Stejně jako před čtrnácti dny domácí zaspali úvod a Rapotice poslal do vedení Illek. Herálci se ovšem podařilo vyrovnat. Hlavou se prosadil Ptaszek.
Jenomže na konci poločasu domácí faulovali ve vápně a Matoušek poslal z penalty hosty znovu do vedení. Po příchodu z kabin tu byl snad poprvé v sezoně starý dobrý Herálec, který předváděl hru s nasazením.
Vyrovnat se po teči podařilo Okurkovi a hned o tři minuty později se prodral obranou Sláma a z úhlu poslal domácí do vedení. První výhru a první body Herálce v sezoně pojistil ještě svým druhým gólem v nastavení Okurka.

Góly: 16. J. Ptaszek, 63. a 90+2. Okurka, 65. Sláma – 2. Illek, 42. Matoušek (PK). Rozhodčí: Švehla. ŽK: 3:3. Diváci: 280. Poločas: 1:2. Herálec: Pavlík – Chyba, Pavliš, Opluštil, Musil – J. Ptaszek, Okurka (90. P. Čejka), Šusták, Vašek (73. Sadílek) – Sláma (66. Hořínek), M. Ptaszek. Rapotice: T. Laš – Káňa (69. Otcel), Milan Laš, Šac, Martin Laš – Havel, Stehlík, Steer, Titov (88. Chadim) – Matoušek, Illek (69. Klusák).

I. B. TŘÍDA – SKUPINA B

MOHELNO - HROTOVICE 1:2

O utkání rozhodla branka v 1. minutě zápasu, kterou zavinila obrana domácího týmu. další šok přišel ve 23. minutě, kdy si domácí nastřelili vlastní branku. Snížit se domácím podařilo ve 32. minutě, kdy Petr Štěpán dorazil míč do prázdné branky. Poté bylo utkání nvyrovnané, ale domácím už se nepodařilo vyrovnat.

Góly: 32. Štěpán - 1. Salák, 23. vlastní. Rozhodčí: Jurika. ŽK: 2:2. Diváci: 150. Poločas: 1:2. Mohelno: Ležák - Sladký, Ivo Foretník (46. Ostrý), Malý, Mužík - Drápela, Martin Foretník, Šanda - Štěpán (68. Kerndl), Němec. Hrotovice: Slatinský - třepechal (46. Dufek), Slatinský, Růžička, Škoda - Bachr, David (80. Titor), Votava, Dobrovolný - Salák, Krajčo.

RUDÍKOV - BEDŘICHOV 5:3

V prvním poločase drželi utkání ve svých rukou domácí, kteří dokázali využít každého zaváhání hostů. Skórovali v 10., 29. a 43. minutě. ve druhém poločase hosté přidali a snížili na 3:2. Domácí jim hned odpověděli v 60 a 65. minutě na 5:2. Hostům se už nepodařilo vyrovnat, ale jedna branka padla v 66. minutě s konečným výsledkem 5:3.

Góly: 10. Petr Nožička, 29. a 43. Miroslav Mikyska, 60. a 65. Josef Pažourek - 50. Vaněk, 55. Vacek, 66. Heřmánek. Rozhodčí: neuveden. ŽK: 2:1. Diváci: 80. Poločas: 3:0. Rudíkov: L. Trnka - Rojík, P. Nožička, Toufar (90. Z. Trnka), J. Trnka - L. Nožička, Salák, M. Mikyska, Pažourek - Mejzlík, L. Mikyska (88. Pospíšil). Bedřichov: Šáňa - Heřmánek, Paiskr, Vacek, Kalný (67. Volák) - Pokorný, Brnický, Lacina, Grep - Mašek, Taulík (46. Vaněk).

BOROVINA-OPATOV – MĚŘÍN 8:2

V první půli hostué drželi s domácími krok. A dokonce se ujali vydení, na které hned Borovinští hned odpověděli.
Druhé dějství bylo v režii domácích, kteří hned zkraje druhé půle šli do vedení. Hráči Měřína jednou stačili odpovědět. Pak Borovinští spustili kanonádu, na kterou už hosté nestačili zareagovat. Tak Borovina-Opatov zaslouženě svého soupeře přestřílela.

Góly: 24., 46. Urban, 54., 70. Prokeš, 56. Tomek, 66. Zvěřina (PK), 71. Konečný, 90. Tomek - 24. Robotka, 46. Heřmánek. Rozhodčí: Janko. ŽK: 1:0. Diváci: 100. Poločas: 1:1. Borovina: Smetana – Dolák, Mikuška, Tomek, Rous, Konečný, Rubák, Zvěřina, Štěpnička, Urban, Prokeš. Měřín: Sysel – Matoušek, Štreit, Dočkal, Doležal (86. Chalupka), Letmajer, Šoukal, Majzlík (54. Pokorný), Heřmánek, Sýkora, Robotka (81. Vyzibla).

JAKUBOV – VRCHOVINA B 6:1

Zápas byl od začátku v jasné režii domácích, kteří vrchovinskou rezervu vůbec nešetřili. Už po necelé půlhodině to bylo 4:0 a v podstatě nebylo co řešit. Jakubov ve druhé půli své vedení ještě více zvýraznil a gól hostujícího Mužátka byl víceméně pouze kosmetickou úpravou.

Góly: 5. Kratochvíl, 22. Veselský, 24. Tržil (PK), 25. Zika, 49. Smetana, 82. Dunkler – 84. Mužátko. Rozhodčí: Nováček. ŽK: 1:0. Diváci: 100. Poločas: 4:0. Jakubov: Klíma - Kopeček, Smetana, Dunkler, Šteflíček (Veselský) - Kratochvíl, Košák, Pacas, Forman (Kabelka) - Zika, Tržil. Vrchovina B: Jaroš – Regent (46. Follprecht), B. Daniel, Oros, J. Skryja – Kolarik, Němeček, Kalich, P. Michal – Němec, Mužátko.

KŘOVÍ – LUKA N. J. 5:1

Luka zaskočila nováčka už po dvou minutách, když zmatku v obraně využil Brázda. Jenomže po čtvrthodině rozpoutal svůj koncert exligista Marcel Cupák. Jeho standardku přetavil z voleje ve vyrovnání Němec. Do konce poločasu se pak ještě sám trefil dvakrát Cupák. Stejný hráč zvýšil po přestávce na rozdíl tří branek a bylo jasné, že Křoví bude pokračovat ve své sérii bez ztráty bodu. Výsledek ještě pojistil pátým gólem domácích Roštinský.

Góly: 16. Němec, 22., 33. a 68. Cupák, 75. Roštinský – 2. Brázda. Rozhodčí: Reich. ŽK: 2:3. ČK: 0:1 (82. Doležálek). Diváci: 200. Poločas: 3:1. Křoví: Sára – Pekárek (46. Kratochvíl), Trojan, Kalvoda, Hamřík (46. Suchomel) – Roštinský, Dočkal, Němec, Kadlec – Cupák (85. Bartošek), Šustáček. Luka n. J.: Žatečka – Frühbauer (52. Hintenaus), Brožek, Mach (40. Číhal), Kubeš – Brázda (86. Kabátek), Trombelli, Doležálek, Vařejka – Bratršovský, Kubát.