N. SYROVICE – RAPOTICE 3:3
Nováček soutěže začal s vervou. Hned v úvodu hlavou prodloužil Tomanův aut přímo do brány M. Sosnar. Domácí kanonýr zvýšil v 15. minutě opět hlavičkou, tentokrát po standardní situaci.

Další šanci Nových Syrovic měl po kombinaci s bratry Sosnarovými Dubský, který ale trefil jen obránce. Rapotice, které hrozily z brejků, nastřelily po rohu břevno. Domácí mohli zvýšit ještě v první půli. Vítek zpětnou přihrávkou oslovil Kopečka, ale ten z hranice pokutového území branku přestřelil.

Druhý poločas byl vyrovnanější. Rapotice začaly mít postupem času více ze hry a po hodině hry snížily P. Matouškem. Syrovicím vrátil dvougólové vedení po rohu M. Sosnar, který skóroval hlavou potřetí. Jenže závěr zápasu patřil hostům a v rozmezí jedné minuty zkompletoval hattrick P. Matoušek. „Ty góly byly podobné. Všechno centr zprava a střela z malého vápna," komentuje domácí kouč Jan Prígl.

Jeho tým mohl vyhrát, ale M. Sosnar z rohu velkého vápna odkrytou branku netrefil. „Když jsme dali gól na 3:1, přestali jsme hrát a soupeř nás za to potrestal. Nejvíce mě mrzí, že když jsme dostali třetí gól, tak Dubský rychle vzal míč, nesl ho na půlku a od kapitána hostí dostal pěstí," kroutil hlavou trenér Nových Syrovic. Jeho tým zápas nedotáhl do vítězného konce. „Je to škoda, ale moc fotbalového umění jsme nepředvedli," uzavřel hodnocení Prígl.
Góly: 1., 15. a 74. M. Sosnar – 62., 82. a 83. P. Matoušek. Rozhodčí: Bílek. ŽK: 3:4. ČK: 1:0 (90. Procházka). Diváci: 120. Poločas: 2:0. Nové Syrovice: Zavadil – Filipský, Procházka, Fouma, Kopeček – Růžička (65. Ferdan), Toman, Dubský, Vítek – M. Sosnar, O. Sosnar. Rapotice: A. Sobotka – Němec, Švarc, Klusák, Pavlíček, Škorpík, P. Matoušek, J. Matoušek, Stehlík, Milan Laš, Jašek.

ŠEBKOVICE – RAD. SVRATKA 9:1
V Šebkovicích se hrál kvalitní fotbal bez záludnosti a hlavně se spoustou branek. Zápas se mimo jiné zařadil i díky dobrému výkonu rozhodčích mezi divácky nejklidnější v historii tamního klubu. Skóre otevřel už ve 3. minutě domácí Štveráček.

Jenže pak převzala iniciativu Radešínská Svratka a vypracovala si tři tutovky, které kdyby proměnila, zápas by vypadal jinak. Hostitelský tým v tuto chvíli podržel brankář Kuba. Potom Šebkovicím vyšel další kombinační útok, na jehož konci stál Večeřa a nastartoval tak brankostroj. O chvíli později si dal nešťastně hostující Novák vlastní gól po rohu. Na poločasových 4:0 pak stanovil Rygl.

Nováček soutěže sice zbraně neskládal, ale v úvodu druhé půle poslal po dalším rohu dalekonosnou střelou míč do sítě Roupec – 5:0. Domácí povzbuzeni rozhodnutým výsledkem podnikali jeden útočný manévr za druhým a na rozdíl od minulého týdne jim tam padlo vše, na co sáhli.

Až po brankách Chytry a Dvořáka pronikli před Kubu i hosté a o čestný úspěch se postaral střelou na zadní tyč Pekárek. Debakl Svratky dokonali Hrůza a podruhé skórující Rygl, oba zužitkovali výhody trestných kopů.
Góly: 3. Štveráček, 21. Večeřa, 26. Novák (vlastní), 37. a 86. Rygl, 46. Roupec, 65. Chytra, 70. Dvořák, 78. Hrůza – 75. Pekárek. Rozhodčí: Hanzl. ŽK: 0:3. Diváci: 100. Poločas: 4:0. Šebkovice: Kuba – Pecka, Hrůza, Večeřa, Dvořák (71. Eberl) – Chytra, Štveráček, Roupec (83. T. Kotačka), V. Říha – Rygl, M. Hobza (63. A. Kotačka).

KNĚŽICE – DUKOVANY 1:2
Dukovany byly po většinu zápasu fotbalovější a lepší, i když od 11. minuty musely dohánět jednobrankovou ztrátu. Sobotka přehodil obranu, za kterou si zaběhl Vlček, který pak předložil míč Mrkvicovi, a ten neměl problém zavěsit.

Zvýšit mohl Krupica, ale ten pálil jen do břevna. Na druhé straně také několika zahřmělo, ovšem střelecky vyšli hosté naprázdno. A to přitom už od 31. minuty hráli přesilovku, protože Mrkvica uviděl červenou.

Ve druhé půlce se Kněžičtí i v deseti snažili, ale Krupica opět mířil jen do břevna. Dukovany dál trpělivě kombinovaly a čekaly na šanci, která přišla po hodině hry. Po závaru vyrovnal Pislcajt a v závěru utkání dokonal obrat po pěkném průniku Kunc.

„Hosté vyhráli zaslouženě. My jsme nehráli dobře, a mrzí mě přístup hráčů, kteří nechtěli hrát, kazili přihrávky a nehýbali se," doplňuje zklamaně trenér Kněžic Vojtěch Zeman.
Góly: 11. Mrkvica – 65. Pislcajt, 84. Kunc. Rozhodčí: Kopřiva. ŽK: 4:1. ČK: 1:0 (31. Mrkvica). Diváci: 70. Poločas 1:0. Dukovany: Macháček – Horák (79. Křišťál), Kunc, Němec, M. Fojtášek (59. Šimčík) – Sedláček, Pislcajt, Černý, Vystrčil – Koníř, J. Fojtášek.