Svěřenci Jiřího Stoklase prakticky rozhodli už v prvním poločase, který vyhráli 5:1. Ovšem jednoznačný průběh zápas až tak neměl. „První poločas byl herně vyrovnaný," komentuje šebkovický kouč. Ve 27. minutě ale otevřel brankový účet zápasu z pokutového kopu Pecka. „Rapotice si od té penalty nechaly dát pět gólů," popisuje šebkovický lodivod.

Domácí po změně stran luxusní náskok i přes snahu soupeře uhájili. „Druhý poločas byly Rapotice herně lepší a dvěma góly snížily. My jsme to naštěstí dohráli," uzavřel hodnocení Stoklas.

Pozitivně hodnotil duel i jeho protějšek. „Zápas to byl kvalitní, ale soupeř narozdíl od nás své šance proměnil. Pálí jim to," shrnul rapotický trenér Karel Kovařík. Ten jako předseda klubu nastoupil na lavičku, když byl odvolán z pozice hlavního kouče po devátém kole Zdeněk Šmarda, ale mnoho bodů nestačil nastřádat.

„Chtěli jsme hrát horní polovinu tabulky, ale zranění a vyloučení jsme s naším úzkým kádrem nezvládli. Přesto všechno jsem nečekal, že budeme téměř na chvostu tabulky," zhodnotil Kovařík, jehož celek skončil třetí od konce.

Mnohem příjemnější starosti mají v Šebkovicích, které doma kromě zaváhání s Radostínem nad Oslavou neztratily ani bod. „Doma se nám daří, dáváme branky a hrajeme pohledný fotbal. Jen s Radostínem jsme hloupě prohráli, měli tam hromadu šancí a brankář nám udělal chybu," ohlédl se za jedinou domácí porážkou Stoklas.

Šebkovice se také nevyhnuly debaklům, které utrpěly ve Štěpánově (2:6) a v Moravci (1:6). „Další nepovedený zápas byl ve Stonařově, kde jsme zbytečně remizovali," bilancuje šebkovický lodivod.

Pak ale následovala čtyřzápasová vítězná šňůra, která katapultovala Šebkovické do čela tabulky. A poslední dva zápasy Stoklasův tým exceloval střelecky. „Proti Radešínské Svratce a Rapoticím nám tam padlo, do čeho jsme kopli, ale nebyly to náhodné góly, naopak to byly promyšlené nebo nacvičené akce," těšilo Stoklase, jehož tým po zásluze přezimuje na prvním místě.

Jeho týmu pomohli i navrátilci do sestavy. „Po třech letech se vrátil k fotbalu Michal Hobza a znovu začal Aleš Kotačka ve svých osmatřiceti letech. Oba nám výrazně pomohli, také byli platní, když jsme měli distancované hráče," pochválil zkušené hráče šebkovický kouč, který o postupu nemluví. „Uvidíme, co přinese zimní přestávka a jaké bude jaro. Necháváme tomu volný průběh," nechal se slyšet šéf šebkovické lavičky.