NOVÉ SYROVICE – DUKOVANY 1:1
První poločas duelu letošního nováčka soutěže s loňským nabídl vyrovnanou partii se šancemi na obou stranách. Nejprve nastřelil tyč domácí kanonýr Miroslav Sosnar, který ve 39. minutě poslal svůj tým do vedení. Hosté srovnali Konířem z pokutového kopu. Nové Syrovice měly po změně stran více ze hry, ale převahu střelecky nevyjádřily.

„Od začátku byl zápas vyrovnaný, ale ve druhém poločase jsme byli lepší, až mě tou pasivitou Dukovany překvapily. Čekal jsem, že to bude vyrovnanější po celou dobu. Škoda, že jsme neproměnili nějakou další šanci. Myslím, že kdybychom dali jeden jediný gól ve druhé půli, na výhru by to stačilo," hodnotí domácí kouč Jan Prígl.
Góly: 39. M. Sosnar – 43. Koníř (PK). Rozhodčí: Burza. ŽK: 3:2. Diváci: 240. Poločas: 1:1. Nové Syrovice: Novák – Fryauf, Toman, Procházka, O. Sosnar – Kopeček (66. Chalupa), T. Lang, Dubský, Vítek – Železný (61. Dvořák), M. Sosnar. Dukovany: Boreš – Traxler (90. Jelínek), O. Horák, Kunc, Němec – Vystrčil, Fojtášek, J. Černý (74. Jílek), Sedláček – Koníř, Pislcajt (90. Macháček).

RADEŠÍNSKÁ SVRATKA – RAPOTICE 4:1
Druhý zápas, druhé shodné domácí vítězství 4:1. Nováček soutěže zasadil loni „átřídním" Rapoticím do přestávky tři góly. Po Mužátkově pěkném pasu za obranu otevřel brankový účet Pekárek. Hosté nestíhali rychlý přechod Radešínky do útoku. Ve 31. minutě narýsoval kolmici Pekárek a Jan Dostál podruhé potěšil stovku diváků. Stejný hráč zvyšoval po vhazování a několika přihrávkách už na 3:0.

„V první půli jsme byli lepší, třikrát jsme šli sami na bránu, dvakrát nám to chytil brankář a jednou jsme pálili mimo. Rapotice mohly vyrovnat, proti bylo břevno," okomentoval průběh domácí kouč Michal Strachoň a dodal: „Po přestávce jsme se snažili držet balon na kopačkách, ale to se nám úplně nedařilo."

Poprvé zachránil jeho výběr Šebek, který konečky prstů vyrazil střelu Rapotic. Ty měly ještě jednu obrovskou příležitost, ale opět z ní nic nebylo. Na druhé straně se neprosadili Dvořák, ani Havránek.

V 75. minutě ovlivnilo zápas vyloučení Sobotky, který putoval po faulu na něj, výhodě od rozhodčího a Sobotkových nadávkách sudímu do šatny. V závěru ještě k tyčce zamířil Dvořák. O čisté konto připravil Šebka Matoušek, vybíhajícího brankáře přehodil.
Góly: 4. Pekárek, 31. a 43. J. Dostál, 87. Dvořák – 89. Matoušek. Rozhodčí: Licek. ŽK: 1:3. ČK: 0:1 (75. M. Sobotka). Diváci: 100. Poločas: 3:0. Rapotice: T. Laš – Kovařík (70. Miko), Císař, M. Laš, Škorpík, Matoušek, Slabý, M. Sobotka, Stehlík (46. Michálek), Tesař, Jašek.

ŠEBKOVICE – V. BÍTEŠ B 2:0
První poločas nabídl útočný fotbal ze strany domácích a hlavně přehlídku neproměněných šancí. Kdyby Šebkovice vedly po půlce o pět branek, nikdo se nemohl divit. Nakonec se hostitelé přeci jen dočkali, když střeleckou smůlu prolomil až v 79. minutě Rygl. O čtyři minuty později na něj navázal Chytra a pečetil tak zasloužené vítězství. Rezerva Velké Bíteše zahrozila pokaždé v závěru poločasů po standardních situacích. Nejblíže gólu byli hosté ale už v 51. minutě, kdy si domácí vybrali slabší chvilku a nebezpečnou střelu zpozašestnáctky hasil na poslední chvíli Kuba. Větší drama už ale Šebkovičtí nepřipustili a i druhý zápas nové sezony završili s čistým kontem.
Góly: 79. Rygl, 83. Chytra. Rozhodčí: Beseda. ŽK: 0:4. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Šebkovice: Kuba – Kašpárek, Dvořák, Pecka, Přibil – Chytra, Roupec, Štveráček, Říha (85. T. Kotačka) – Durda (5. A. Kotačka), Rygl (88. Horváth).