Šebkovice doma potvrdily vítězství z Rapotic

Třebíčsko – Fotbalisté Nových Syrovic se ve druhém kole I. B třídy dělili o body s loňským nováčkem z Dukovan. Pohruhé v řadě dokázaly zvítězit Šebkovice, které tak navázaly na vítězství v Rapoticích doma proti rezervě Velké Bíteše.

17.8.2015

Rapotice (v zeleném) po domácí porážce od Šebkovic z úvodu sezony padly i na půdě nováčka I. B třídy Radešínské Svratky.Foto: David Mahel

NOVÉ SYROVICE – DUKOVANY 1:1
První poločas duelu letošního nováčka soutěže s loňským nabídl vyrovnanou partii se šancemi na obou stranách. Nejprve nastřelil tyč domácí kanonýr Miroslav Sosnar, který ve 39. minutě poslal svůj tým do vedení. Hosté srovnali Konířem z pokutového kopu. Nové Syrovice měly po změně stran více ze hry, ale převahu střelecky nevyjádřily.

„Od začátku byl zápas vyrovnaný, ale ve druhém poločase jsme byli lepší, až mě tou pasivitou Dukovany překvapily. Čekal jsem, že to bude vyrovnanější po celou dobu. Škoda, že jsme neproměnili nějakou další šanci. Myslím, že kdybychom dali jeden jediný gól ve druhé půli, na výhru by to stačilo," hodnotí domácí kouč Jan Prígl.
Góly: 39. M. Sosnar – 43. Koníř (PK). Rozhodčí: Burza. ŽK: 3:2. Diváci: 240. Poločas: 1:1. Nové Syrovice: Novák – Fryauf, Toman, Procházka, O. Sosnar – Kopeček (66. Chalupa), T. Lang, Dubský, Vítek – Železný (61. Dvořák), M. Sosnar. Dukovany: Boreš – Traxler (90. Jelínek), O. Horák, Kunc, Němec – Vystrčil, Fojtášek, J. Černý (74. Jílek), Sedláček – Koníř, Pislcajt (90. Macháček).

RADEŠÍNSKÁ SVRATKA – RAPOTICE 4:1
Druhý zápas, druhé shodné domácí vítězství 4:1. Nováček soutěže zasadil loni „átřídním" Rapoticím do přestávky tři góly. Po Mužátkově pěkném pasu za obranu otevřel brankový účet Pekárek. Hosté nestíhali rychlý přechod Radešínky do útoku. Ve 31. minutě narýsoval kolmici Pekárek a Jan Dostál podruhé potěšil stovku diváků. Stejný hráč zvyšoval po vhazování a několika přihrávkách už na 3:0.

„V první půli jsme byli lepší, třikrát jsme šli sami na bránu, dvakrát nám to chytil brankář a jednou jsme pálili mimo. Rapotice mohly vyrovnat, proti bylo břevno," okomentoval průběh domácí kouč Michal Strachoň a dodal: „Po přestávce jsme se snažili držet balon na kopačkách, ale to se nám úplně nedařilo."

Poprvé zachránil jeho výběr Šebek, který konečky prstů vyrazil střelu Rapotic. Ty měly ještě jednu obrovskou příležitost, ale opět z ní nic nebylo. Na druhé straně se neprosadili Dvořák, ani Havránek.

V 75. minutě ovlivnilo zápas vyloučení Sobotky, který putoval po faulu na něj, výhodě od rozhodčího a Sobotkových nadávkách sudímu do šatny. V závěru ještě k tyčce zamířil Dvořák. O čisté konto připravil Šebka Matoušek, vybíhajícího brankáře přehodil.
Góly: 4. Pekárek, 31. a 43. J. Dostál, 87. Dvořák – 89. Matoušek. Rozhodčí: Licek. ŽK: 1:3. ČK: 0:1 (75. M. Sobotka). Diváci: 100. Poločas: 3:0. Rapotice: T. Laš – Kovařík (70. Miko), Císař, M. Laš, Škorpík, Matoušek, Slabý, M. Sobotka, Stehlík (46. Michálek), Tesař, Jašek.

ŠEBKOVICE – V. BÍTEŠ B 2:0
První poločas nabídl útočný fotbal ze strany domácích a hlavně přehlídku neproměněných šancí. Kdyby Šebkovice vedly po půlce o pět branek, nikdo se nemohl divit. Nakonec se hostitelé přeci jen dočkali, když střeleckou smůlu prolomil až v 79. minutě Rygl. O čtyři minuty později na něj navázal Chytra a pečetil tak zasloužené vítězství. Rezerva Velké Bíteše zahrozila pokaždé v závěru poločasů po standardních situacích. Nejblíže gólu byli hosté ale už v 51. minutě, kdy si domácí vybrali slabší chvilku a nebezpečnou střelu zpozašestnáctky hasil na poslední chvíli Kuba. Větší drama už ale Šebkovičtí nepřipustili a i druhý zápas nové sezony završili s čistým kontem.
Góly: 79. Rygl, 83. Chytra. Rozhodčí: Beseda. ŽK: 0:4. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Šebkovice: Kuba – Kašpárek, Dvořák, Pecka, Přibil – Chytra, Roupec, Štveráček, Říha (85. T. Kotačka) – Durda (5. A. Kotačka), Rygl (88. Horváth).

17.8.2015 VSTUP DO DISKUSE

Mladíci Horácké Slavie pelhřimovské Medvědy vůbec nešetřili

Osm politiků z Kraje Vysočina se účastnilo netradiční předvolební debaty Deníku
49

Jak odpovídali politici ve vysočinském Deník-Busu

Politika není kamenolom, aby ji museli dělat jen muži, říká jednička Zelených

Vysočina - Jedinou květinou mezi trny na Vysočině je jednička kandidátky Zelených Veronika Hana Konvalinková.

Lipník zvítězil už popáté v řadě

Třebíčsko – Boj o špici se vyrovnal. Vedoucí Třebelovice prohrály v Chlístově a jejich náskok na čele tabulky okresního přeboru se po 11. kole ztenčil na bod. Ten na lídra chybí Přibyslavicím, které uspěly na hřišti fotbalistů rezervy Jemnicka. Nejlepší formu má v současné době Lipník, který naplno bodoval už pětkrát v řadě a posunul se na čtvrté místo.

OD SOUSEDŮ: Na tahu Jihlava - Havlíčkův Brod se zranilo čtrnáct lidí

Vysočina - Hlavní silniční tah z Havlíčkova Brodu do Jihlavy se stal v pondělí kritickým místem. Během jediného dne tam došlo ke dvěma vážným dopravním nehodám. Zranilo se při nich 14 lidí.

Radek Koten (SPD): Jako jediná strana prosazujeme přímou demokracii

Vysočina /ROZHOVOR/ – Lídrem vysočinské kandidátky SPD (Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura) je v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny Radek Koten. „Proč by nás měli lidé volit? Protože my máme odvahu říkat pravdu. Pojmenováváme věci tak, jak jsou. Neschováváme problémy za rádoby korektní slovíčka,“ říká politik z Vojnova Městce na Žďársku.