Rezerva Budějovic doma nezaváhala a je stále první

Třebíčsko - Fotbalisté Rudíkova zvítězili podruhé v řadě a tabulkou okresního přeboru se v 19. kole posunuli na třetí místo. Stále vede rezerva Budějovic o dva body před Blatnicí.

25.4.2012

Ilustrační foto.Foto: Deník/Daniel Seifert

M. BUDĚJOVICE - B VÝČAPY 2:0

Hosté urputně bránili a domácí se prosazovali stěží. Nejprve se dostal k zakončení Michal, ale jeho hlavička skončila nad. Průnik Černého přes celé hřiště zastavil až výčapský brankář Semerád, který poradil si i s Krejčího tvrdou střelou k tyči. Ve 36. minutě nacentroval zprava míč na penaltu Dostál a Šindelář ho hlavičkou prodloužil na zadní tyč 1:0. O sedm minut později po chybě hostující obrany a přihrávce Michala skóroval střelou k tyči Kvapil.

Druhý poločas se opět odehrával většinou na polovině Výčap. Ale proti přehuštěné obraně se již domácí gólově neprosadili. V závěru mohli hosté korigovat, když dělovku Kašpárka vyškrábl Jelínek konečky prstů nad břevno a dvě minuty před koncem střela Kopečka orazítkovala břevno.

Góly: 36. Šindelář, 43. Kvapil. Rozhodčí: Burian. ŽK: 0:1. Diváci: 60. Poločas: 2:0. M. Budějovice B: Jelínek Paul, Krejčí, Povolný, Černý Michal Dostál (79. A. Škoda), Michal, Šplíchal, Šindelář (51. Nedvědický) Kvapil, Dušek (90. Stark). Výčapy: Semerád Kouřílek, Jan Jonáš (73. Kratochvíl), Kopeček, Jiří Jonáš Šimeček (65. Matoušek), Jeleček, Nikrmajer, Loucký Kuchera, Kašpárek.

VALEČ - CHLÍSTOV 1:3

Od prvního hvizdu byli domácí aktivnější a vytvářeli si šance. V jedné z nich trefil valečský Vender spojnici tyče a břevna. Chlístov jen nakopával míče, ale v 41. minutě proměnil penaltu Ježkem 0:1. Na konci poločasu se trefili hostující Vídeňský a Svoboda 0:3. Ve druhé půli byli Chlístovští fotbalovější. Ovšem další penaltu hostující Tržil neproměnil. Valeč dokázala v závěru jen korigovat z pokutového kopu Ludvíkem.

Góly: 90. Ludvík (PK) 41. Ježek (PK), 44. Vídeňský, 45. Svoboda. Rozhodčí: Sedláček. ŽK: 1:2. Diváci: 60. Poločas: 0:3. Valeč: Macek Tržil (85. J. Ludvík), Pokorný, Zikán (52. Pachr), M. Ludvík Vender, Kárník (28. Veselý), Svoboda, Čachotský Dufek, Foretník. Chlístov: Belvončík J. Rygl (46. Bobek), Hrbáček, Vídeňský (59. T. Kuchařík), Picmaus M. Rygl (83. M. Kuchařík), M. Ježek, Pokorný, Kresa P. Ježek, Svoboda.

DUKOVANY - N. SYROVICE 2:3

V utkání finalistů letošního Litovel cupu se nakonec radovaly Syrovice, ale po pořádku. Do vedení se hosté dostali už ve 4. minutě O. Sosnarem. Dukovany odpověděly v 17. minutě Balíkem. Ve druhé půlce se do vedení dostali domácí, když brankáře Nováka propálil v 62. minutě Láníček. Jenomže bratři Langové v 81. a 90. minutě otočili vývoj utkání a ze tří bodů se tak mohly radovat Nové Syrovice.

Góly: 17. Balík, 62. Láníček 4. O. Sosnar, 81. T. Lang, 90. J. Lang. Rozhodčí: Kudlík. ŽK: 2:3. Diváci: 90. Poločas: 1:1. Dukovany: M. Křišťál Coufal (71. Veselý), Tůma, L. Traxler, Láníček (64. Železník), P. Traxler, Pelán (81. Gretz), T. Křišťál, Jílek, Balík, Černý. N. Syrovice: Novák Sedlmajer, Vítek, Filipský (33. Jenerál), Chalupa, Fryauf, O. Sosnar, J. Lang, M. Sosnar, T. Lang, Dubský.

BLATNICE - TŘEBELOVICE 2:2

Hosté začali lépe a už ve 3. minutě se prosadil po standardní situaci Máca. V 18. minutě po nedorozumění mezi brankářem Holíkem a obránci zvýšil J. Křivánek. Poté zaúřadoval domácí Pokorný. Nejprve ve 30. minutě snížil hlavou a za další dvě minuty po narážečce se Sovou vyrovnal. Ve druhém poločase byly fotbalovější Třebelovice a Blatnice, kterou podržel Holík, jen bránila nerozhodný výsledek.

Góly: 30. a 34. Pokorný 3. Máca, 18. J. Křivánek. Rozhodčí: Franc. ŽK: 4:3. Diváci: 80. Poločas: 2:2. Blatnice: Holík M. Foltýn, M. Doležal, Tomšíček, Martin Šabatka (68. Pospíšil) Jobbagy, T. Foltýn, Sova, Pokorný Šimek (63. Marek Šabatka), Cech. Třebelovice: Nesiba Michal, J. Křivánek, Čurda (61. Finda), Coufal, Sedlák, Jurka, Máca, Křenek, S. Křivánek (82. Krula), Anděl.

RUDÍKOV - HARTVÍKOVICE 3:0

V prvním poločase byla hra poměrně vyrovnaná, ale přece jen o vous byli lepší domácí. Ve 40. minutě otevřel skóre rudíkovský Pažourek mladší. Ve druhé půli hostitelé přitlačili a v 78. minutě zvýšil M. Mikyska. Na konečných 3:0 upravil Mejzlík.

Góly: 40. Pažourek ml., 78. M. Mikyska, 82. Mejzlík. Rozhodčí: nehlášeno. ŽK: 0:1. Diváci: 50. Poločas: 1:0. Rudíkov-Trnava: Liška Klíma, Šula, Vlčan, Buďa (48. L. Mikyska) Nožička, Salák, M. Mikyska, Pažourek st. Mejzlík, Pažourek ml. Hartvíkovice: Moczár Michal Kopuletý, J. Sýkora, Outulný, M. Řezanina, Kafka (70. T. Řezanina), Křehlík, Martin Kopuletý, Rous, M. Sýkora, Žalkovič.

ROKYTNICE - BŘEZNÍK 2:2

Domácí vlétli do utkání a už ve 2. minutě se ujali vedení, po trestném kopu Kurtina. V prvním poločase se více dařilo domácím, kteří měli několik šancí na zvýšení, zatímco hosté se nemohli dostat do zápasu. To se ovšem neplatilo po změně stran. Březník nejprve ve 47. minutě kanonýrem J. Fraňkem vyrovnal a v 70. minutě se dokonce ujal vedení zásluhou M. Sobotky. Alespoň bod zajistil Rokytnici pět minut před koncem Široký.

Góly: 2. Kurtin, 85. Široký 47. J. Franěk, 70. M. Sobotka. Rozhodčí: Bulička. ŽK: 1:5. Diváci: 120. Poločas: 1:0. Rokytnice: Hobza Šulc, Sochna, Polovčík, Čech (70. Tvrdý) Syrový, Kurtin (86. Hakl), P. Svoboda, Dalecký, Široký Vahila. Březník: Zedníček Babčan, Ptáček, P. Flesar, Dvořáček V. Franěk, Homola, P. Sobotka, M. Sobotka (73. Staněk) M. Flesar, J. Franěk.

NÁMĚŠŤ B - VLADISLAV 0:1

První půle byla vyrovnaná se šancemi na obou stranách. Zápas poznamenal brutální faul hostujícího Vyletěla na D. Sobotku, který poté strčil do protihráče a oba se poroučeli pod sprchy. Ve druhém poločase se opět hrála vyrovnaná partie, kterou rozhodla hrubka domácí obrany. Tu vladislavský kanonýr Slabý potrestal. Domácí i přes několik šancí odpověď nenašli.

Gól: 56. Slabý. Rozhodčí: Cabadaj. ŽK: 0:2. ČK: 1:1 (14. D. Sobotka 14. Vyletěl). Diváci: 130. Poločas: 0:0. Náměšť-Vícenice B: Coufal Musil, Klíma, D. Sobotka, Vrba Vaverka, Orálek, Nekuda, Z. Sobotka Polák, Lokaj. (střídali: Hoštálek, Mašíček, Pospíšil). Vladislav: Široký Hrůza, Nováček, Sekerka, Venhoda Krátký, Slabý, Otruba, Paločko Pavlík, Vyletěl. (střídali: Veselý, Salák, Macek).