V každém poločase padlo po jedné brance na každé straně. Domácí dvakrát vedli, ale spojený tým vždy přispěchal s rychlou odpovědí.
„Do utkání zasáhli i dorostenci ročníku 1999. Adam Suchna byl trošku nervózní, což je logické, ale ve druhém poločase zahrál dobře. Dan Doležal se vrátil z Jablonce dva dny před zápasem a zahrál výborně. Soupeř byl zkušenější a důraznější, v osobních soubojích měl převahu. My jsme byli zase techničtější a víc kombinovali," komentoval třebíčský kouč Pavel Němec a pokračoval.

„Myslím, že to bylo vyrovnané utkání se šancemi na obou stranách, i když jsme měli více šancí. Vlastní nedisciplinovaností, laxností a naivitou jsme ale vedení ztratili," uzavřel hodnocení a pochválil vyrovnávající gól soupeře Němec. „Branka Pažourka na 2:2 byla unikátní."

„Na první kolo se jednalo o celkem bojovné a pěkné utkání. Domácí byli běhavější a častěji drželi míč, ale my jsme zápas zvládli dobře takticky. Remíza je spravedlivá," doplňuje trenér Budišova-Náramče Libor Švec.

Trochu překvapivě mělo jednoznačnější průběh druhé okresní derby. Hrotovice, které v minulém ročníku bojovaly o udržení až do konce, úvodní duel nové sezony zvládly na jedničku. Svěřenci staronového kormidelníka Jana Dobrovolného porazili Vladislav rozdílem třídy. O dva góly se postaral kapitán Luboš Škoda.

„Soupeř v prvním poločase nic nepředvedl. Ve druhé půli jsme jim už nic nedovolili. Mohli jsme dát ještě více gólů. Musím pochválit Škodu, který nastoupil na hrotu a Saláka dobře nahradil," těšilo po roce se na lavičku navrátivšího lodivoda Dobrovolného.

Šebkovice, které se do druhé nejvyšší krajské soutěže vrátily po šesti letech, čekal těžký comeback. Svěřenci Jiřího Stoklase v prvním kole zavítali do Telče. Hostitelé z Jihlavska šli brzy do vedení a měli více ze hry. Hráči z Třebíčska však navzdory tomu vyrovnali a na horké půdě vybojovali cennou remízu.

„Domácí byli do 25. minuty lepší a zaslouženě vedli. Pak jsme ale vyrovnali hru. Telč byla lepší i ve druhém poločase, ale Rygl vybojoval na brankáři míč a vyrovnal. Na to, že jsme po dlouhé době hráli svůj první zápas v I. A třídě, můžeme být s bodem spokojení," těšilo šebkovického kormidelníka.

Druhému nováčkovi premiéra vůbec nevyšla. Nové Syrovice se vrací ze hřiště žďárské rezervy se čtyřgólovým výpraskem, i když byly od začátku herně lepším týmem. Jenže branky dávali pouze domácí.

„Utkání rozhodl druhý gól, který jsme soupeři darovali naší špatnou rozehrávkou. Do té doby jsme byli domácím vyrovnaným soupeřem. Poté se ale naše hra rozpadla a Žďár dokázal svoji následnou převahu gólově využít. Jejich vítězství je zasloužené," uznal syrovický kouč Jan Prígl.