Lákadlem postupu je bezesporu osmifinálové klání, ve kterém se divizní celek může potkat s velmi atraktivními soupeři.


„Dostat do dvojzápasu třeba Spartu Praha, to by byla bomba,“ usmívá se kouč HFK Libor Zelníček. Jenže ten zatím o reálnosti postupu příliš nepřemýšlí. „Koukal jsem na rozpis utkání, ale že bych si už vybíral soupeře, to rozhodně ne.“


Svěřence bývalého ligového hráče čeká soupeř, který hraje o soutěž výš.


„Rozdíl výkonnostní tam je, takže se utkání bude odvíjet hlavně od výkonu Znojma,“ uznal Zelníček, pro kterého je taktika jasná. Zajištěná obrana a čekání na rychlé protiútoky a standardní situace.


„Bylo by šílenství se pouštět do nějakých velkých útočných akcí.“ Rozhodně však nechce předbíhat, jak bude zápas vypadat. Znojmo o víkendu pouze remizovalo s Kroměříží, takže je možné, že nebude v ideálním rozpoložení.


„Respektujeme kvality soupeře, ale ve fotbale se může stát všechno, takže se uvidí až na hřišti,“ nepředbíhá událostem šéf třebíčské lavičky, který má informací o pohárovém soupeři dostatek. Ve svém týmu má totiž pár Znojemáků.


„Vyzpovídal jsem je. Navíc sleduji klubovou televizi. Představu o nich mám, ale nemyslím si, že to jsou nějací bombarďáci, ze kterých bychom měli mít strach,“ řekl nebojácný kouč.


Třebíčský tábor navíc hlásí plný stav. Nikdo by neměl chybět. „Havránek už by měl být taky k dispozici, ale uvidím na předzápasovém tréninku, jak na tomu bude,“ není ještě rozhodnutý Zelníček.


Jedině vítězství


Znojemský klub má jediný cíl. Vítězství! „Hrajeme se soupeřem, který je o soutěž níž. To nám velí vyhrát,“ je si vědom ředitel klubu Ota Kohoutek.


Znojemský kouč Michal Sobota by také mohl mít k dispozici novou útočnou posilu za zraněného Milana Pacandu. Na jižní Moravu totiž zamířil jedenatřicetiletý zkušený forvard Martin Doubek. „Snad se stihnou vyřídit formality a bude do pohárového duelu k dispozici,“ přeje si šéf klubu.


Doubek naposledy působil v druholigovém Třinci. Jeho fotbalová minulost je spojená i s brněnským Boby a Mutěnicemi. Prošel si i zahraničními angažmá.

Působil v Trenčíně nebo rakouském klubu Karlstetten.