M. BUDĚJOVICE – M. KRUMLOV 0:0
V souboji „Moravanů“ byla na umělém trávníku v Jevišovicích k vidění oboustranně vyrovnaná partie. „V prvním poločase to byl naprosto vyrovnaný zápas s minimem šancí na obou stranách, což je pro přípravná utkání typické,“ má jasno trenér Moravských Budějovic Lukáš Šplíchal, kterého těšilo zlepšení.

„Oproti minulému týdnu jsme se vyvarovali hrubých chyb v defenzívě, kde nastoupil po dlouhé době Ondra Busta a jeho zkušenosti na hřišti byly znát,“ pochvaluje si kouč „átřídních“ Budějovic.

Bezbrankový stav se nezměnil ani po přestávce. Účastník krajského přeboru jižní Moravy měl v závěru více ze hry, ale převahu gólově nevyjádřil.

„Ke konci druhého poločasu nás začal soupeř přehrávat a dvakrát trefil brankovou konstrukci. Vzhledem k tomu, že jsme střídali hokejově čtyři hráče a z toho dva dorostence, musím celé mužstvo pochválit a to hlavně za bojovnost během celého zápasu. Utkání splnilo očekávání a ukázalo nám, na čem je třeba v trénincích pracovat,“ shrnul moravskobudějovický kouč.

Moravské Budějovice: Dvořák – Kratochvíl, Busta, J. Benda, Novotný – Stark, Pařízek, Veselý, P. Benda – A. Svoboda, K. Svoboda. Střídali: Kosmák, Puchnar, Mateo Premar, Mário Premar.

JEVIŠOVICE – JEMNICKO 3:5
Konfrontace I. A třídy na Vysočině s jihomoravskou I. B třídou se na jevišovickém trávníku s umělým povrchem strhl v gólovou přestřelku. A z ní vyšlo vítězně Jemnicko. „Zápas z pohledu výsledku je příjemný. Zkusili jsme ofenzivnější pojetí hry, takže pět branek je toho výsledkem. Ovšem v obranné fázi jsou stále nedostatky,“ má jasno trenér Jemnicka Zbyněk Kincl.

Góly Jemnicka: 8. Hošek, 13. a 82. Axman, 32. Sevelda, 74. Grün. Poločas: 1:3. Jemnicko: Kopeček (53. T. Tesař) - Smetana, Svěrák, O. Tesař, Sevelda – J. Kincl, Bastl, Hošek - Axman, Anděl (53. Grün), Krejča (53. Kalášek).

DUKOVANY – POHOŘELICE 1:1
Zápas mezi účastníkem I. B třídy na jižní Moravě a nováčkem I. A třídy na Vysočině přinesl na umělém trávníku v Hrušovanech namísto pohledného fotbalu spíše tuhý boj. „Byla zima, asi minus devět stupňů a foukal studený vítr. Na fotbal katastrofální podmínky, i přesto nebyl zápas úplně špatný. I když bylo minimum šancí na obou stranách. Nám více fungovala obrana, soupeř moc šancí stejně jako my neměl,“ hodnotí dukovanský kouč Rostislav Štork a dodává: „Utkání splnilo tréninkový účel.“ Jedinou kaňkou bylo Michalicovo zranění hned zkraje střetnutí.

Gól Dukovan: Jašek. Poločas: 1:1. Dukovany: Křišťál – O. Horák, Kunc, Koníř, Hrubeš – Hron, Jašek, Sedláček, Černý – Koudelný, Michalica (3. Smysitel).

RAPOTICE – ZBRASLAV 2:6
Souboj lídrů I. B tříd na Vysočině a jižní Moravě vyzněl lépe pro Zbraslav. Její hbití hráči si od začátku podmanili umělý trávník ve Velkém Meziříčí a po zásluze vedli už 2:0. Rapotice snížily individuální akcí zakončené pohledným lobem v podání Martina Laše. Jenže poslední slovo v prvním poločase měl soupeř, který zvýšil na poločasových 3:1.

Týmu z Třebíčska vyšel vstup do druhé půle, když prudký centr Škorpíka poslal do sítě hlavičkující Martin Laš. Jenže pak zabrali Jihomoravané, kteří přidali další tři branky.

„Do utkání jsme šli z hrubé přípravy a byl to náš první kontakt s balonem. V okleštěné sestavě jsme nechytli začátek a brzy prohrávali o dva góly. Ve druhé půlce jsme snížili na 2:3, ale pak dostali tři laciné branky. Hlavní je, že jsme si v silném mrazu po dlouhé době zahráli fotbal s kvalitním soupeřem,“ shrnul rapotický trenér Karel Kovařík.

Góly Rapotic: Martin Laš 2. Poločas: 1:3. Rapotice: T. Laš – M. Dvořáček, Milan Laš, P. Sobotka, Dobeš – J. Matoušek, Němec, Illek, Chatrný – Martin Laš, Škorpík. Střídali: Zezula, Oščádal.

VLADISLAV – ROKYTNICE 7:4
Více šancí si na umělé trávě v Třebíči vypracovala Vladislav. Rokytnice naopak kupila jednu chybu za druhou a to soupeř, který na jaře dobrovolně sestoupil z I. A třídy až do okresního přeboru, potrestal. Nováček nejnižší krajské soutěže tak po celý zápas dotahoval.

Tým z nejvyšší okresní soutěže na Třebíčsku vedl o dva góly, Rokytnice stačila do poločasu snížit Syrovým. Ovšem po změně stran šli Vladislavští do trháku a fotbalisté od řeky Rokytné stačili nepříznivý výsledek už jen zkorigovat.

„Hráči byli poprvé na kvalitním terénu s míčem a podle toho zápas vypadal. Nevyrovnali jsme se se zimou, ani s absencí míče v zimní přípravě. Stále víc a víc nám chybí minimálně tři kvalitní hráči, kteří jsou zranění z podzimu a doposud jsme je nedokázali nahradit. Máme měsíc na to, abychom s tím něco udělali, jinak na jaře toho moc neuhrajeme. Výkon byl tak s bídou na třetí třídu. Ve fatálních chybách z podzimu pokračujeme nadále. Z hráčů nezklamal jen Syrový, Jan Hakl a oba gólmani,“ hodnotí rokytnický kouč Pavel Vranka.

Góly Rokytnice: Syrový, Veleba, J. Hakl, Vahila (PK). Poločas: 2:1. Rokytnice nad Rokytnou: Hobza (46. Široký) – Štork, Suchna, D. Jičínský, J. Hakl (Vejmelka, Horváth) – Bartejs (46. Železník), Syrový, Vahila, Kašiár (46. Veleba) – Liška, Prokeš (46. M. Jičínský).