MORAVEC – JEMNICKO 0:1

Bojovný a vyrovnaný zápas, v němž měli domácí více šancí, rozhodla situace z 65. minuty. Do rozhozené domácí obrany hosté podnikli rychlý brejk, na jehož konci byl Menčík – 0:1. „Byl to zápas o jediném gólu. Bohužel my jsme naše šance nedali, hosty výborně podržel gólman,“ přiznal hrající trenér Moravce Martin Černý.

Gól: 65. Menčík. Rozhodčí: Kůrka, ŽK: 2:0. Diváci: 120. Poločas: 0:0. Jemnicko: Kopeček - P. Tesař, Novák, Svěrák, Niederhofer - Kalášek (56. Menčík), Toman, Koutný, Křivánek - Vacuška, Axman (79. O. Tesař).

NOVÉ MĚSTO B – ŽELETAVA 2:2

Fotbalisté Želetavy se představili podruhé v řadě venku a v Novém Městě na Moravě museli dvakrát dotahovat skóre. To otevřel pět minut po přestávce Slavíček a na vyrovnání Čurdy rychle odpověděl pendler z A týmu Šmída. Želetava se však nevzdala a a v závěrečném tlaku zajistil cennou remízu Vojtěch Čurda.

Dorostenecká divize se rozjela na plno

Góly: 50. Slavíček, 69. Šmída – 64. a 90. Čurda. Rozhodčí: Masopust, ŽK: 1:2. Diváci: 250. Poločas: 0:0. Želetava: Partl – Poledna, Šrutka, Martin Vrbka, Malík – Ondráček (30. Báňa), Vranka (63. M. Jičínský), Simandl, Michal Vrbka – Čurda, T. Vrbka.

DUKOVANY – RAD. SVRATKA 5:1

Domácí tým potvrdil roli favorita a připsal si tři body. Klíčovou fází utkání se stal přelom mezi třetí a čtvrtou desetiminutovkou. Nejdříve se diváci radovali ve 28. minutě po vlastním gólu Šacla a za čtyři minuty na 2:0 zvyšoval Hron. Pět minut před pauzou se pak trefil ještě Blatný a nasměroval svůj tým k jednoznačnému vítězství. Hosté se dostali ke slovu je jednou, dvacet minut před koncem korigoval na 4:1 Pekárek.

Góly: 28. Šacl (vlastní), 32. Hron, 39. Blatný, 55. Koníř, 83. Sedláček – 71. Pekárek. Rozhodčí: Havlín, ŽK: 0:3. Diváci: 150. Poločas: 3:0. Dukovany: Křišťál - Horák (69. M. Fojtášek), Jašek (75. J. Fojtášek), Kunc, Viklický - Prokeš, Sedláček (83. Pislcajt), Koníř, Jeřábek (49. Traxler) – Blatný, Hron (62. Gruntorád).

RAPOTICE – BUDIŠOV-NÁRAMEČ 6:2

V derby se domácí tým radoval již v úvodní minutě, když načal plnění hattricku Petr Matoušek. Navíc uviděl žlutou kartu za protesty Tomáš Nováček, a když potom ještě ve 29. minutě fauloval a po druhé žluté uviděl zákonitě i kartu červenou, měli hosté ještě výraznější problém.

David Pulkrábek (vlevo).
Tokio? Hlavně půjde o body na olympiádu

Čtyři minuty po přestávce srovnal Dvořák a v u chvíli to debakl Budišova-Náramče rozhodně nevypadalo. Jenže o další čtyři minuty později Matoušek přidal druhý zásah a po dovršení hattricku se jindy pevná defenziva hostí začala hroutit jako domeček z karet.

Góly: 1., 53. a 70. P. Matoušek, 74. Palát, 81. Stér, 84. Valsa - 49. Dvořák, 88. Kolda. Rozhodčí: Bílek, ŽK: 1:3, ČK: 0:1 (29. T. Nováček). Poločas: 1:0. Rapotice: T. Laš - P. Sobotka, Švarc, Valsa, Palát, Kučera (15. M. Sobotka), P. Matoušek (82. Dobeš), Stér, J. Matoušek, Mucha, M. Laš. Budišov-Nárameč: Bajer - Kolda, Mucha, Doležal (69. Molnár), T. Nováček – Sedláček, Dvořák, Votoupal, Benáček (75. Čech), Horký – K. Nováček.

POČÍTKY – KOUTY 4:1

Domácím vyšel úvod, už po dvanácti minutách hry je poslal do vedení Patrik Ločárek, když zúročil krásnou kombinační akci. Hra se poté přelévala ze strany na stranu, Počítky však byly produktivnější a dalšími třemi góly zápas rozhodly ve svůj prospěch. „Proměnili jsme naše šance, to rozhodlo. Po čtvrtém gólu bylo prakticky po zápase,“ uvedl kouč Počítek František Šustr.

Góly: 12. P. Ločárek, 37. Růžička (vlastní), 55. Halámka, 58. Jurnečka (PK) – 40. Cejpek. Rozhodčí: Vašíček. ŽK: 3:2. Diváci: 150. Poločas: 2:1. Kouty: Stýblo - Vrzal (66. Doležal), Hrůza, Růžička, Nestrojil - Nováček (90. Munduch), Cejpek, Roušar, Semrád - M. Dočekal, Neumann.