Duel účastníků I. B třídy nabídl vyrovnaný fotbal se šancemi na obou stranách. Zatímco hosté suverénně vévodí nejnižší krajské soutěži ve skupině B, domácí hrají o udržení.

„Pro nás to nebylo až tak důležité utkání, ale každý zápas chceme vyhrát. Dal jsem prostor více hráčům, kteří tolik nenastupují a některé jsem pošetřil. První půlku byly malinko lepší Rapotice, ale nebezpeční situace pohasil Chalupa,“ komentuje hartvíkovický trenér Luděk Hadraba.

Vstup do druhé půle vyšel lépe Rapoticím, které soupeře zatlačily a brzy pěknou nechytatelnou střelou Valsy se ujaly vedení. „Od té doby jsme začali být lepším týmem a vytvořili si šance, potom jsem prostřídal sestavu a pozměnil rozestavení. Začalo se nám zase dařit a Martin Outulný se dostal úniku, ale trefil tyčku. Dvakrát stejným způsobem zahrozil Jakub Sýkora únik a dvakrát sám před gólmanem se ocitl Horký, ale také neproměnil,“ popisuje domácí lodivod.

Jeho svěřenci na vyrovnání nakonec nedosáhli, ale Hadraba hlavu nevěší. „S výkonem jsem spokojen. Zápas byl oboustranné pěkný. Bylo vidět, že Rapotice chtěly postoupit. Nám se utkání herně podařilo, jen ty šance jsme neproměnili. Kluci si zasloužili minimálně vyrovnat a soupeře víc potrápit. Teď už se budeme soustředit jen na záchranu v soutěži,“ uzavřel hodnocení Hadraba.

To lídr I. B třídy má příjemnější starosti. V dlouhodobé soutěži nezadržitelně kráčí za postupem a zahraje si finále, ve kterém změří síly s Velkým Beranovem.

„Vyrovnané utkání rozhodla pěkná střela Radky Valsy do šibenice ze začátku druhého poločasu. S výsledkem jsme spokojení, chtěli jsme postoupit do finále a cíl splnili,“ hodnotí rapotický kormidelník Karel Kovařík.

Krajský pohár - semifinále

HARTVÍKOVICE – RAPOTICE 0:1

Gól: 50. Valsa. Rozhodčí: Jílek. ŽK: 2:1. Diváci: 50. Poločas: 0:0: Hartvíkovice: Chalupa – Křivánek, M. Sýkora, Kafka (54. J. Sýkora), Malý – Martin Outulný, Milan Outulný, Horký (82. M. Kopuletý), D. Kopuletý (86. D. Outulný) – Martin Kopuletý, Křehlík. Rapotice: T. Laš – J. Matoušek, P. Sobotka, Milan Laš, Švarc – Mucha (74. Dobeš), Illek, Valsa, Němec – P. Matoušek (57. Škorpík), M. Sobotka (89. Zezula).

Zbylý semifinálový výsledek Ježek cupu: Pacov – Velký Beranov 2:3 (1:2), 33. Dvořák, 83. Bártů – 14. vlastní, 16. Pícha, 65. Eliáš.

Finále: Rapotice – Velký Beranov (6. června, 17.30, hř. Polná).