VLADISLAV – JAROMĚŘICE 0:4
Hráči od řeky Rokytné měli na hřišti HFK Třebíč s umělým povrchem více ze hry a převahu proti nekompletnímu soupeři vyjádřili střelecky. „Jaroměřice byly ve všech činnostech lepší, ale my jsme jim to nedůraznou a nezodpovědnou hrou usnadnili a některé gólové příležitosti jsme jim nabídli," shrnul vladislavský lodivod Lubomír Venhoda.
Poločas: 0:2. Vladislav: Otruba ml. – Paločko, Otruba st., Prokop, Pavlík – L. Venhoda – Krátký, P. Ciprys (46. Hošek), Orálek, Vyletěl – Petz (46. Macek).

MĚŘÍN – NÁMĚŠŤ-VÍCENICE 0:3
Náměšť sehrála v úvodním dějství svého prvního přípravného zápasu na umělém trávníku ve Velkém Meziříčí vyrovnanou partii. Po změně stran už měli svěřenci Jaromíra Tlačbaby převahu, kterou proti soupeři z I. B třídy také potvrdili gólově. „Po vyrovnaném prvním poločase jsme byli lepším mužstvem. Hráči k zápasu přistoupili po fyzické stránce zodpovědně, a když se přidala i lepší kvalita v zakončení, nebylo o vítězi pochyb," zhodnotil trenér Náměště-Vícenic.
Góly: Kučera 2, Anna. Poločas: 0:1. Náměšť-Vícenice: V. Bednář (70. Kováč) – Rous, Heres, Křoustek, T. Hrazdíra (30. Anna) – R. Bednář, M. Hrazdíra, Klíma (46. Preisner), Foretník – Jonák, Kučera.

TŘEBÍČ B – MIROSLAV 4:2
Konfrontace druhých nejvyšších soutěží Vysočiny a Jihomoravského kraje nabídla zajímavou podívanou. Juniorka HFK musela zápas na domácím umělém trávníku začít s obráncem Houserem v brance. Mezi tyčemi vydržel do 23. minuty, kdy jej nahradil opozdilec Marek Macháček. „Nestihl jsem to," usmíval se sympatický gólman Třebíče, který podzim odchytal v Dukovanech.

Jeho náhradník však inkasoval pouze jednou, a to ve 13. minutě. Za nedlouho vyrovnal Hošek. Hosté z Miroslavi šli znovu do vedení po půlhodině hry, ale to už branku strážil Macháček.

Zkraje druhé půle vyrovnal cestovatel třebíčskou sestavou Houser, kterého trenér Pavel Němec postavil na hrot a stoper se mu odvděčiltím nejlepším možným způsobem. Hrála se vyrovnaná partie se šancemi na obou stranách.

Rozhodnutí přinesla 82. minuta, kdy perfektní centr Martina Chalupy z levé strany zužitkoval Zsihovics. Tentýž hráč poté proměnil i penaltu a tím dal výsledku konečnou podobu.

„Z naší strany to moc dobrý výkon nebyl. Měli jsme spoustu šancí, které jsme špatně řešili a dokonce nezvládli dvě přečíslení, kdy jsme míč v podstatě odevzdali jedinému bránícímu hráči. Chybovali jsme a hra byla rozháraná," mávl rukou domácí kouč.
Góly Třebíče B: 21. Hošek, 48. Houser, 82. a 86. Zsihovics (druhý z PK). Poločas: 1:2. Třebíč B: Houser (23. Macháček) – Oberreiter, Mašek, M. Chalupa, Karásek – Šmíd, Lorenc, Zsihovics, Kovář – Hošek, Holý. Střídali: Houser, Pecka.

KOUTY – VĚŽNICE 3:1
Svěřenci Richarda Chylíka ve svém prvním přípravném utkání změřili síly s účastníkem I. A třídy – skupiny A. Na Koutech byl znát po dlouhé pauze hlad po fotbale a na umělém trávníku v Jihlavě byly aktivnější. Jenže celek z Třebíčska chyboval po dlouhém nákopu soupeře a Věžnice toho využila k vedoucímu gólu.

„Byl to z naší strany nepovedený moment, který nás doprovází z podzimu. Havelka s Hrůzou zbytečně sehráli osobní souboj, který prohráli a tím nabídli soupeři šanci," popsal trenér Koutů. Jeho svěřenci ještě do přestávky vývoj střetnutí otočili zásluhou Neumanna a Navrátila.

Chylík do druhé půle udělal změny v sestavě, ale více ze hry měl tým z Jihlavska. „Ty změny náš výkon na dvacet minut utlumily. Soupeř nás začal přehrávat a dostával se do dobrých příležitostí, které ale neproměnil," komentuje koutecký lodivod.

Jeho mužstvo postupem času začalo získávat převahu, která vyústila gólem ze střední vzdálenosti v podání Havelky. „Závěr můžeme zhodnotit kladně. Vzhledem k tomu, že obě mužstva jsou na začátku přípravy, podala celkem dobrý výkon," nechal se slyšet koutecký kormidelník.
Góly: 38. Neumann, 45. Navrátil, 75. Havelka – 14. Prokeš. Poločas: 2:1. Kouty: Stýblo – Havelka, Růžička (46. Roušar), Hrůza, Navrkal – Navrátil, Parma, Roušar (20. Štveráček), Coufal – Tenkl (46. Cejpek), Neumann.

VALEČ – ŠEBKOVICE 1:7
Lídr nejnižší krajské soutěže do svého druhého utkání znovu naskočil z hrubé fáze přípravy a opět nastoupil v kombinované sestavě. Šebkovice i tak neměly s účastníkem třetí třídy výrazné problémy a Valeč na umělé trávě v Třebíči přehrály.

„Byl to pro nás tréninkový zápas. Musím ale říci, že Valeč podala sympatický výkon a v určitých fázích nám byla vyrovnaným soupeřem. Výsledek ani tak neberu, šlo o zahrání si a kontakt s míčem," zhodnotil spokojený kormidelník Šebkovic Jiří Stoklas, jehož týmu herní část zimní přípravy teprve začne.

„První poločas se projevilo složení soupeře, který postavil spíš áčko než béčko. Než jsme si zvykli na tempo a hřiště, bylo rozhodnuto. Do druhého poločasu Šebkovice prostřídaly sestavu a utkání už bylo vyrovnanější," řekl valečský brankář Zdeněk Macek.
Góly: Melkes – Chytra 3, Rygl 2, T. Kotačka, V. Říha. Poločas: 0:5. Valeč: Macek – Pokorný, P. Chládek, Chytka – Procházka (46. Kárník), Cabejšek, Dufek, O. Kopuletý, Sirota (25. Melkes) – M. Kopuletý (46. Slabý), J. Ludvík (68. Zikán). Šebkovice: Pitour – Tržil, Dvořák, Hrůza, Přibil – Chytra, Roupec, Štveráček, T. Kotačka, V. Říha – Rygl. Střídali: Uhlíř, Fejta, Holčapek.

RAPOTICE – ZAKŘANY 4:5
Rapoticím na umělém trávníku v Bohunicích první poločas vůbec nevyšel. Na vedoucí gól Zakřan sice brzy odpověděl po rohu Michala Sobotky a nacvičeném signálu Petr Matoušek, ale účastník okresního přeboru Brno-venkov si do přestávky vypracoval pohodlný náskok.
Celek z Třebíčska krátce po změně stran inkasoval popáté a pak začala jeho stíhací jízda. Rapotice ale stačily porážku jen zmírnit na rozdíl jediné branky. „Nepovedl se nám první poločas a to rozhodlo, pak jsme museli dotahovat," komentuje rapotický trenér Karel Kovařík.
Góly: Škorpík 2, Milan Laš, P. Matoušek. Poločas: 1:4. Rapotice: T. Laš – Opálka, Milan Laš, Jašek, Pavlíček – Mlejnek, Klusák, Illek, Škorpík – P. Matoušek, M. Sobota. Střídali: Zezula, Švarc, Šmarda.