TŘEBÍČ B – V. MEZIŘÍČÍ B 0:1
Třebíčští mladíci byli v souboji čtvrtého týmu tabulky s lídrem favoritovi důstojným soupeřem. Velké Meziříčí mělo více ze hry, ale v prvním poločase si vytvořilo jedinou šanci. Do zakončení se přes domácí stopery prodral Bouček, ale toho vychytal vybíhající Tesař.

Po změně stran hosté stupňovali tlak a juniorka HFK spoléhala na brejky. Ovšem meziříčskou branku výrazně neohrozila. Gólem to zavánělo na opačné straně. Nejdříve po Liškově rohu trefil hlavou zadní tyč Souček. Pak napřáhl Bouček a za Tesařem zvonilo pro změnu břevno. Hosté se dočkali tři minuty před koncem, kdy centr Krejčího propadl ve vápně k volnému Boučkovi, který postřelil vše, co mu stálo v cestě a bylo rozhodnuto.

„Soupeř byl vydatně posílen o hráče z divizního áčka a přijel k nám vyhrát. My dáváme příležitost dorostencům a ten rozdíl musí být ve hře znát. Hosté byli bojovnější, důraznější, silnější na balonu a více kombinovali. I když jsme neměli velkou šanci, o tolik jsme horší nebyli. Gól jsme dostali po nedostoupení hráče po standardní situaci. Pro naše mladé kluky byla ta konfrontace dobrou školou," komentuje domácí trenér Pavel Němec.

„Potřebovali jsme vyhrát, protože počítáme s tím, že Nová Ves bude také vyhrávat a dýchat nám na záda. Posílili jsme o dva hráče ze základu a čtyři náhradníky z áčka. V závěru soupeře přehrávali a naše vítězství je zasloužené," hodnotí hostující kouč Libor Smejkal mladší.
Gól: 87. Bouček. Rozhodčí: Šrámek. ŽK: 0:1. Diváci: 48. Poločas: 0:0. Třebíč B: Tesař – Pohořilský (72. Anatomi), Mašek, Igbinoba, Oberreiter – Holý, Rybníček (46. Karásek), Zbožínek, Lorenc – Oladiti, Johnson.

BUDIŠOV-NÁRAMEČ – ŠTĚPÁNOV 4:4
Domácí začali aktivně a hned ve třetí minutě vrátil odražený míč K. Nováček a Molnár otevřel skóre. Budišov měl další šanci, ale nebezpečná střela Dvořáka těsně minula tyč. V 19. minutě Pažourek postupoval od půlící čáry sám na brankáře a zvýšil. Pak se osmělili hosté, ale střelu bravurně vychytal Trnka. Poté se hra přelévala ze strany na stranu bez větších šancí. Až těsně před pauzou zahrával trestný kop Hort, který našel ve vápně Hrádka a ten upravil na poločasových 3:0.

Druhou půli začal lépe Štěpánov, ale šance si nevytvářel. Až v 63. minutě se po centru do vápna nejlépe zorientoval Novák a snížil. Pak přidal zase Budišov. K. Nováček se uvolnil u brankové čáry a vybídl ke skórování Molnára. V 80. minutě napřáhl z velkého vápna Veselský a nedal Trnkovi šanci. Aby toho nebylo málo, tak za čtyři minuty tentýž hráč technickou střelou snížil na 4:3. Poté zůstali domácí jak opaření. V 90. minutě hosté podnikli poslední nákop do vápna, kdy byl atakován hostující hráč a z penalty zařídil dělbu bodů Kovalchuk.
Góly: 3. a 67. Molnár, 19. Pažourek, 42. Hrádek – 63. Novák, 80. a 84. Veselský, 90. Kovalchuk (PK). Rozhodčí: Nápravník. ŽK: 3:2. Diváci: 100. Poločas: 3:0. Budišov-Nárameč: Trnka – Carda, Hrádek, Sedláček (77. Obůrka), Hort, Votoupal, T. Nováček, Dvořák, K. Nováček, Molnár, Pažourek.

HROTOVICE – RAPOTICE 3:4
Zápas z minulého kola neúspěšných týmů, které si připsaly vysokou porážku, nabídl přestřelku. Domácí měli po většinu času utkání pod kontrolou a postupně si vypracovali vedení 3:1. Hosté navíc hráli od konce prvního poločasu bez vyloučeného Illka.

Jenomže Hrotovice přesilovku nevyužily, i přestože na brankáře Laše postupoval sám nejdříve Furiš, po něm Fiala a nakonec i Salák. To Rapotice potrestaly třemi góly P. Matouška v rozmezí dvanácti minut a překvapivý obrat posledního celku tabulky byl na světě.
Góly: 8. a 55. Votava, 29. Salák – 9. J. Matoušek, 65., 69. a 77. P. Matoušek. Rozhodčí: Bártová. ŽK: 2:3. ČK: 0:1 (44. Illek). Diváci: 100. Poločas: 2:1. Hrotovice: Slatinský – Hrůza, Pekárek, Furiš, Bláha, Novák, M. Holoubek, Votava, Fiala, Salák, Kučera (78. Harant). Rapotice: T. Laš – Švarc, Babčan (63. Paulec), Opálka, Antoš, Otcel, P. Matoušek, J. Matoušek, Illek, Stehlík, M. Laš.

VLADISLAV – NÁMĚŠŤ-VÍCENICE 0:1
Derby nabídlo pohledný fotbal. Hrála se vyrovnaná partie ve středu pole. O osudu rozhodla už 19. minuta. Homola chytře zahrál trestný kop, který ze strany zatočil na vzdálenější tyč. Oba týmy pak nevyužily několik šancí.
Gól: 19. Homola. Rozhodčí: Kalina. ŽK: 1:3. Diváci: 100. Vladislav: Otruba ml. – Pavlík, O. Venhoda, Otruba st., Paločko – Macek, P. Ciprys, Krátký, Zeman – L. Venhoda, Řezáč (76. D. Ciprys). Náměšť-Vícenice: V. Bednář – Veselý, Homola, Loup, Rybníček (52. Musil), Křivánek (66. Lokaj), Rubák, R. Bednář (81. T. Rabušic), Buchta, Kučera, Rous.

RANTÍŘOV – KOUTY 1:0
V první půlce si hosté ani domácí nevytvořili žádnou šanci na skórování. Hrálo se od šestnáctky po šestnáctku, vyčkávalo se, žádná obrana se nedopustila větší chyby. Až těsně po změně stran měl blízko ke gólu Caha, ovšem přestřelil. V 53. minutě se Kozák s Hulou kombinací uvolnili u pravé lajny, odcentrovali do šestnáctky, kde zakončoval Bartejs, ale Stýblo vyrazil perfektním zákrokem míč na roh.

V 55. minutě Krupica vykopl míč až za obranu, přes kterou se dostal rychlík Bartejs a rozvlnil síť – 1:0. V 59. minutě měl vyrovnání na kopačce hostující Caha, ale mířil těsně vedle. Hosté získávali územní převahu a domácí čekali na rychlý brejk. V 85. minutě Krupica z brankové čáry vyrazil tečovaný balon a svému týmu zachránil tři body.
Gól: 55. Bartejs. Rozhodčí: Mička. ŽK: 3:0. Diváci: 80. Poločas 0:0. Kouty: Stýblo – Hrůza, Paiskr, Růžička (83. Dočekal), Havelka – Hrubý, Roušar, Fejtek, Coufal – Navrátil, Caha (79. Vyzibla).

VRCHOVINA B – ŽELETAVA 4:2
Domácí nastoupili do utkání dobře, ale v 6. minutě je zmrazila chyba obrany po přímém kopu, z něhož volný Jakeš poslal Želetavu do vedení. Vrchovina svého soka přehrávala, ale když se Želetava dostala za půlku, před Pokorným většinou hořelo. Zvýšit mohl z brejku Simandl, mířil jen do břevna. Svůj střelecký účet si na opačné straně otevřel Pavel Sodomka úspěšnou ranou po rohovém kopu. Obrat zařídil svým důrazem na brankové čáře Veselý.

Klid na domácí kopačky měl vnést druhý gól Sodomky z malého vápna, ale prakticky hned po rozehrání fauloval gólman Pokorný a Martin Vrbka z penalty snížil, 3:2. V 80. minutě uviděl Žák nabíhajícího Pavla Sodomku, který zkompletoval hattrick. Želetava nastřelila ještě jedno břevno, víc už jí domácí nepovolili.
Góly: 35., 61. a 80. Pavel Sodomka, 43. Veselý – 6. Jakeš, 62. Martin Vrbka (PK). Rozhodčí: Staněk. ŽK: 1:2. Diváci: 30. Poločas: 1:1. Želetava: Mastný – Polenda, Jičínský, Svoboda, Vladeka (88. Viceník), Martin Vrbka, Čurda, Jakeš (80. Ondráček), Daniel, Michal Vrbka, Simandl.