V 89. minutě byl sudím Kůrkou nařízen pokutový kop proti Studenci, vzápětí domácí Vít Kučerňák inkasoval žlutou kartu. „Nějaký protest tam byl, ale já těsně před zahráním penalty stál patnáct metrů od rozhodčího a spoluhráči jsem potichu řekl, on je snad opilý. Pak přiběhl a dal mi kartu,“ popisuje potrestaný fotbalista.

Následně domácí brankář Strnad penaltu chytil. Jeho napomenutý spoluhráč zatne pěst a směrem ke gólmanovi pronese radostné „Jó!“. V tom mu hlavní arbitr uděluje druhou žlutou kartu. „Jen jsem se otočil k brankáři a křiknul na něj: Jo, dobrý. Za to jsem dostal druhou žlutou,“ směje se Kučerňák a dodává: „Nic víc jsem neudělal. Teprve až jsem odcházel kolem lajny, tak jsem nadával. Toto jsem ještě nezažil, to hlava nebere.“

Rozhodčí vidí vše jinak. „Domácí hráč byl vyloučen za opakovanou kritiku rozhodčího a nesportovní chování,“ uvedl Kůrka. „První kritika byla po nařízení pokutového kopu, kdy projevoval nesouhlas. Druhá kritika přišla po zahrání penalty. Hráč emotivně vyběhl proti rozhodčímu a reagoval slovy bez urážky,“ vysvětluje sudí, který se podrobněji k celé záležitosti nechtěl vyjadřovat.