Vladislav přestřílela rezervu Velké Bíteše a rozhodující náskok získala už v prvním poločase. Okresní derby mezi juniorkou HFK Třebíč a Náměští-Vícenicemi se strhlo v osmigólovou přestřelku. Kanonádu zažil i nováček I. B třídy z Třebelovic, který záložnímu mužstvu Jemnicka nakonec podlehl. Kouty si bez výraznějších problémů poradily s Měřínem.

Dukovany naopak podlehly třetitřídnímu celku z Višňové, který byl produktivnější. Budišov v konfrontaci druhých týmů I. A tříd Vysočiny a jižní Moravy nestačil na Slatinu. Nejchudší na branky, ale pohledný fotbal nabídl sousedský duel Výčap a Šebkovic, ve kterém splnili roli papírového favorita hosté.

VLADISLAV – V. BÍTEŠ B 6:4
První poločas měli domácí více ze hry a převahu vyjádřili střelecky. „Udávali jsme tempo, dobře kombinovali a měli ještě další šance, které jsme ale nevyužili," komentoval vladislavský trenér Lubomír Venhoda.

Po změně stran tempo hry opadlo a hosté výsledek divokého zápasu zkorigovali. „Prostřídali jsme sestavu a už nebyli tak důrazní. Hra už nebyla taková, jakou bychom si představovali, ale bylo to první utkání, a proto žádné závěry z toho nedělám," hodnotil kouč Vladislavi.
Góly Vladislavi: L. Venhoda, Linhart, Vyletěl, Orálek, Svoboda, Chalupa. Poločas: 4:0. Vladislav: Otruba ml. - Krátký, O. Venhoda, Prokop, Orálek – L. Venhoda, Chalupa, Linhart, Vyletěl – Petz, Svoboda. Střídali: Pavlík, Otruba st.

TŘEBÍČ B – NÁMĚŠŤ-VÍCENICE 3:5
Třebíč na neutrální půdě v Trnavě dvakrát vedla. Nejdříve agilní Novák vybojoval míč už ve druhé minutě, uvolnil se a odražený míč uklidil do sítě bezmocného Zedníčka, který je v Náměšti na zkoušku, Benáček. Soupeř stačil vývoj prvního přípravného utkání ještě do poločasu otočit.
„Do utkání jsme nastoupili převážně s dorostenci a hráči, co střídali za A-mužstvo, skvěle. Snažili jsme se hrát kombinačně a soupeře přehrávat po stranách hřiště. Soupeř však byl zkušenější, důraznější v osobních soubojích, které většinou vyhrával. Náměšť nás potrestala brankou do poločasu. Po výborném Durajkově rohu srovnal Tržil," komentoval třebíčský trenér Pavel Němec.

„Dostali jsme dva góly po vlastních chybách, ale pak jsme převzali iniciativu a do přestávky získali vedení," pravil náměšťský kouč Petr Kylíšek.

Po změně stran měli jeho svěřenci hru plně ve své režii. „Po vystřídání Oberreitera, Nováka, Lorence a Holého ve 46. minutě, jsme ve hře už zaostávali. Soupeř byl lepší a vstřelil i branky. Měli jsme i my šance na vstřelení branky, jednou jsme skórovali, ale šance jsme nedotáhli do konce a prohráli. Byl vidět rozdíl ve zkušenosti a důrazu v osobních soubojích, ve kterých jsme nestíhali," shrnul Němec.

„Ve druhém poločase jsme diktovali tempo. Na to, že jsme do zápasu šli z plné přípravy a mužstvo si teprve sedá, převažují pozitiva a zanechalo to ve mně dobrý dojem," hodnotí Kylíšek.
Góly: Benáček, Novák, O. Uličný - Anna 2, Durajka, Klíma, J. Tržil. Poločas: 2:3. Třebíč B: Zavadil (70. Konvalina) - Sáček, Oberreiter, Suchna, J. Uličný - Šibůrek, Benáček - Holý, Lorenc, O. Uličný – Novák. Střídali: Renát, Hrbáček, Mitáš, Trnka. Náměšť-Vícenice: Zedníček (46. Kováč) – J. Tržil, Křoustek, Kurtin, Heres – Klíma, Durajka, Čermák, Anna – Rybníček, Šimončič. Střídal: T. Tržil.

TŘEBELOVICE – JEMNICKO B 4:5
Hosté nastoupili v kombinované sestavě. „U áčkařů Jemnicka byla vidět velká zkušenost, Franta Kříž nám dal tři góly," poznamenal třebelovický kouč Michal Sláma. Rezerva Jemnicka si v první půli vypracovala tříbrankový náskok, který se nakonec ukázal jako rozhodující. „Soupeř v 55. minutě vedl už 4:0, ale pak jsme se zvedli a vyrovnali," těšilo trenéra Třebelovic.

Jeho svěřenci ovšem ze hřiště odešli poraženi. „V 71. minutě jsme dostali gól na 4:5," shrnul domácí lodivod, který nastoupil se třemi obránci a pěti záložníky. „Zkoušeli jsme rozestavení 3-5-2 a uvidíme, jak to bude dál. Druhý poločas byl z naší strany dobrý. Dokázali jsme proti posílenému soupeři smazat čtyřgólovou ztrátu," uzavřel hodnocení Sláma.
Góly Třebelovic: Kotačka, J. Kříž, Jurka, J. Čurda. Poločas: 0:4. Třebelovice: Nesiba – J. Čurda, Coufal, S. Michal – M. Čurda (Svoboda), Máca, Kotačka (Krejčí), Jurka, Rakušan (Kapko) – Kříž, Krula.

DUKOVANY – VIŠŇOVÉ 1:4
Dukovany měly na hřišti v Jamolicích proti účastníkovi III. třídy na Znojemsku převahu, ale neproměnily několik šancí, zato Jihomoravané byli produktivnější.

„První poločas ještě šel, ale ve druhém jsme už odpadli a vůbec neběhali. Kluci byli z turnajů v malé kopané, které před tím absolvovali, unavení a byli jsme rádi, že jsme utkání nějak odehráli. Měli jsme více ze hry, ale nedali několik šancí a trefili tyč i břevno. To soupeř měl čtyři šance a dal čtyři góly, ale musím říci, že se jejich mladí kluci snažili a bojovali," pochválil fotbalisty z Višňové dukovanský trenér Rostislav Štork.
Gól Dukovan: Kunc. Poločas: 1:1. Dukovany: Marek Křišťál – Němec, O. Horák, J. Fojtášek, Pelán – M. Fojtášek, Kunc, Prokeš, Jašek – Hron, Černý. Střídal: Pislcajt.

KOUTY – MĚŘÍN 4:2
Utkání hrané v Čechtíně nabídlo divácky atraktivní fotbal se šancemi na obou stranách. Kouty měly výraznější převahu až po změně stran a první přípravný zápas dotáhly do vítězného konce.

„V prvním poločase jsme se hledali, ale ve druhé půli už jsme byli lepší, měli víc šancí a bez problémů vyhráli. Utkání se muselo divákům líbit, bylo k vidění spoustu šancí," hodnotí koutecký lodivod Richard Chylík.
Góly Koutů: 15. Neumann, 24. Růžička (PK), 29. Cejpek, 57. A. Dočekal. Poločas: 3:2. Kouty: Stýblo – Havelka, Růžička (46. Doležal), Hrůza, Nestrojil – Navrátil, Parma, Rousek, Semrád – Neumann (75. Cejpek), Cejpek (46. A. Dočekal).

BUDIŠOV-NÁRAMEČ – SLATINA 3:7
První poločas konfrontace druhých týmů loňského ročníku I. A třídy na Vysočině a jižní Moravě nabídl vyrovnanou partii. Po změně stran byli Jihomoravané lepší a převahu vyjádřili také střelecky.

„Krom dvou gólů jsme ještě nedali tři tutovky, ale soupeř vyhrál zaslouženě. Hosté byli na tom kombinačně lépe a ve druhé půlce nás přehráli," hodnotí trenér Budišova-Náramče Libor Švec.
Góly Budišova: K. Nováček 2, Obůrka. Poločas: 1:2. Budišov-Nárameč: Trnka – Molnár, Hrádek, Doležal, Kozuň – T. Nováček, Votoupal, Sedláček, Obůrka – K. Nováček, Pažourek. Střídal: Jura.

VÝČAPY – ŠEBKOVICE 1:2
Bez pěti hráčů základní sestavy nastoupil na tréninkovém hřišti ve Výčapech staronový účastník I. A třídy. „Hromada kluků je, jak už to bývá touto dobou, na dovolených," konstatuje trenér Šebkovic Jiří Stoklas.

Hosté se také ujali vedení, ale domácí stačili vyrovnat ještě do přestávky. A když Jiří Rygl neproměnil penaltu, skončil poločas nerozhodně. Neúspěšný exekutor pokutového kopu si vše vynahradil po změně stran a jediným gólem druhého dějství rozhodl.

„Po zápase jsem pochválil dva stopery. Jsou to kluci z béčka a zápas odehráli velmi slušně. Dobré přípravné utkání. Zahráli jsme si fotbal. Výčapy ukázaly, že fotbal hrát umí a byly nám velmi dobrým soupeřem," hodnotí šebkovický kouč.
Góly Šebkovic: J. Rygl 2. Poločas: 1:1. Šebkovice: Kuba – Kašpárek, Hrůza, Fejta, Večeřa – Chytra, T. Kotačka, M. Rygl, M. Hobza, V. Říha – J. Rygl. Střídali: J. Hobza, Holčapek.