„Naše lehkost z úvodu sezony je pryč. Soupeři stačí v poslední době čekat na naše chyby, herní převaha a obehrávání šestnáctky soutěže k úspěchu nevede,“ poznamenal po porážce 2:0 s týmem Budišov-Nárameč trenér Zbyněk Kincl.

„Soupeř vyhrál v podstatě zaslouženě a my mu musíme pogratulovat. Byl na nás velmi dobře takticky připravený,“ uznal Kincl.

Pád na třetí pozici lze přičítat jen nemastným výkonům v domácím prostředí. Kromě zmiňované porážky v Rapoticích se totiž plnila jen kolonka s výhrami. Ostatně i skóre 12:3 je impozantní.

Domácí statistiky jsou pak průměrné. Bilance 2 – 1 – 2, sedm bodů a skóre 8:5 notně přikrášluje výhra 5:0 nad Počítkami.

Ostatně defenziva snese ta nejpřísnější měřítka, trápení je znatelné ve finální fázi. „Doma si těžko vytváříme velké šance, dostáváme se jen k dobrým pozicím na úrovni velkého vápna. Na góly se hodně nadřeme,“ ví Kincl.

Z první poloviny tabulky jsou na tom skoro všichni konkurenti lépe, 35 zásahů Želetavy je pak takřka nedostižná meta.

Krizí si však můžou projít všechny týmy, sezona je dlouhá. Jemnicko čeká v neděli derby v Koutech, které po špatném vstupu do sezony vykazují výrazné zlepšení. „Duel v Koutech? Může se to zlomit, nebo taky ne,“ šalamounsky říká před šlágrem 12. kola a dodává: „Je to prostě jen sport.“