VLADISLAV – STAŘEČ 2:4
Oba týmy nastoupily do svého premiérového utkání v kalendářním roce v podstatě z hrubé fáze zimní přípravy. Vladislav měla za sebou pouhé dva tréninky s míčem a v úvodním dějství to bylo na její hře znát.

Nováček I. A třídy měl více ze hry, ale vytěžil z toho pouze jednobrankové vedení, které zařídil Petr Ciprys. Vladislavští po změně stran zvýšili zásluhou Petze, ale to bylo z její strany vše. Postupem času převzala otěže zápasu na umělé trávě v Třebíči „bétřídní" Stařeč, která dvěma góly Tomka a dvěma trefami Zejdy výsledek otočila.

„Poprvé jsme se setkali s míčem a výkon nebyl vůbec špatný. Samozřejmě byly ve hře nějaké nedostatky, které musíme odstranit, ale můžeme být spokojení," hodnotí stařečský kouč Zdeněk Ježek.

Nespokojen byl jeho protějšek. „V prvním poločase se bylo na co koukat, ale zahodili jsme další tři vyložené šance. Chodili jsme sami na branku, ale další góly nepřidali. Mohlo být rozhodnuto a místo toho přišel druhý poločas, který ani nemá cenu komentovat," mávl rukou trenér Vladislavi Lubomír Venhoda.
Góly: P. Ciprys, Petz – Tomek 2, Zejda 2. Poločas: 1:0. Vladislav: Otruba ml. – Macek, O. Venhoda, Otruba st., Hrůza – L. Venhoda, Krátký, Orálek, Vyletěl – Petz, P. Ciprys. Stařeč: – 1. poločas: Smetana – Pisk, Lauš, Smejkal, Rambousek – Kašiár, Zejda, Ježek, Linhart – Krist, Vodička. 2. poločas: Smetana – Franc, Lauš, Martenek, Jahoda – Zejda, Ježek, Linhart (Gruber) – Bartošek, Tomek.

KOUTY – DOBRONÍN 3:2
Kouty začaly ospale, zatímco Dobronín byl herně lepší a trefil horní tyč. Teprve potom vyrovnal hru tým z Třebíčska, který poslal do vedení po Cahově přihrávce Roušar.

„Bylo vidět, že se s umělou trávou teprve seznamujeme. Soupeř byl pohyblivější a i lépe kombinoval, což vyústilo v první velkou šanci, ze které Dobronín vytěžil pouze břevno. Tato šance nás jakoby probudila a hra se rázem vyrovnala," komentuje koutecký trenér Richard Chylík.

Jeho svěřenci měli po změně stran více ze hry, ale šance Coufala, Doležala i Dočekala zůstaly nevyužity. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, více se útočilo, než bránilo a góly na sebe nakonec nenechaly dlouho čekat. „Ve druhém poločase jsme se uklidnili a začali dobře kombinovat. Obě družstva si připravila několik brankových příležitostí, které dokázala proměnit, a proto utkání skončilo divočejším výsledkem 3:2 pro nás. Utkání splnilo účel, jediné co nás mrzí je velká marodka," hodnotí Chylík.
Góly: 31. Roušar, 51. Coufal, 58. Doležal – 55. Meloun, 59. Záškoda. Poločas: 1:0. Kouty: Veselý (46. Stýblo) – Havelka, Růžička, Hrůza, Navrkal – Caha (62. Veselý), Roušar, Coufal, Doležal – Cejpek, Dočekal.

PŘIBYSLAVICE – RAPOTICE 0:3
V utkání posledních týmů nižších krajských soutěží měly navrch Rapotice. Mužstvo ze dna tabulky v I. A třídy udávalo tempo a skóre otevřel po Opálkově centru Petr Matoušek. Celek z východního okraje třebíčského okresu mělo dál více ze hry, ale do šancí se začaly dostávat i Přibyslavice.

Ovšem poslední tým I. B třídy nevyužil ani samostatný únik Hrušky, který zlikvidoval včasným vyběhnutím brankář Laš. Udeřit mohlo znovu na opačné straně, ale Michal Sobotka nezvýšil.

„K utkání jsme nastoupili po třídenním velmi fyzicky náročném soustředění v Koněšíně a výsledek pro nás nebyl tak důležitý. Soupeř nás přehrával kombinační hrou ve středu pole, což vyplývalo z lepšího pohybu, ale s tím jsme počítali. Chybělo nám vlivem nemocí a zranění pět ofenzivních i kreativních hráčů, ale ti, kteří nastoupili, nás potěšili svým přístupem a bojovností," komentuje přibyslavický kouč Vít Šimeček.

Po změně stran byly dál lepší Rapotice, zatímco soupeř se k ohrožení Lašovy branky dostával jen zřídka a to z brejků. Skóre se znovu měnilo v 67. minutě, kdy se podruhé trefil Matoušek. Poslední tým z nejnižší krajské soutěže mohl snížit, ale rychlý protiútok zakončil Hruška střelou do tyče. Brankový účet zápasu uzavřel kdo jiný než rapotický kanonýr, který po centru Tesaře v poslední minutě dokonal hattrick.

„V podstatě poprvé jsem viděl tým hrát fotbal na velkém hřišti. Dosud jsme trénovali na malém hřišti nebo v hale a zápas nám i přes jednoznačný výsledek ukázal nedostatky. Soupeři jsme hrubými chybami a nepřesnostmi umožnili se dostat do šancí," hodnotí trenér Rapotic Zdeněk Šmarda.

I přes porážku byl spokojen jeho protějšek. „Dle mého názoru výsledek vůbec neodpovídá dění na hřišti, a kdyby dvě nastřelené tyčky či samostatný únik Hrušky nebo dvě velmi zdařilé individuální akce Škorpíka skončily gólem, byl by výsledek vyrovnanější. Hráči mě přesvědčují, že jsme se vydali správným směrem a náš cíl, kterým je zastavit úpadek přibyslavické kopané, se nám daří postupně plnit. Samozřejmě hlavním kritériem hodnocení budou až výkony v mistrovských utkáních," má jasno Šimeček.

Góly: 11., 67. a 90. P. Matoušek. Poločas: 0:1. Přibyslavice: Kadlec (Venhoda) – Baslík, Polovčík, Picmaus, Sirota (Seifer) – Carda, I. Samek, Kovář, Škorpík (D. Svoboda) – J. Karafiát, Hruška (Kučera). Rapotice: T. Laš – Švarc, Milan Laš, Opálka, Jašek, J. Matoušek, Martin Laš, Sobotka, Otcel, Antoš, P. Matoušek.