Rapotice v odvetné části sezony za tři zápasy nezískaly ani bod a mají hrozivé skóre 2:11. Ovšem Čáslavice nejsou vhodný soupeř na nápravu reputace.

„Bude to pro nás těžký zápas. Nám se sice vyprazdňuje marodka, ale navrátilci nejsou rozehraní,“ posteskl si rapotický kouč Jiří Prokeš, který musí nadále počítat absence. „Martin Laš je dlouhodobě mimo, chybí Stehlík, Strašák se pomalu dává do kupy a Šic začíná hrát,“ vyjmenoval rapotický lodivod, který flintu do žita nehází. „Doufám, že se to zvedne a posuneme se tam, kam Rapotice patří, kádr máme dobrý,“ říká Prokeš.

Vedoucí tým soutěže, to lehké mít nebude. „Bude to daleko těžší zápas než z Třeští, která je ve středu tabulky a o moc jí nejde. Rapotice jsou na padáka, takže jim půjde o hodně a budou makat na sto procent,“ uvedl a na adresu soupeře vracející kapitán Čáslavic Petr Kylíšek.
Ten v posledním utkání na konci střídal a představil se tak po dlouhé pauze zaviněné zraněním. „Měl jsem přetrhané vazy v kotníku, ale už se cítím dobře a mohu se naplno připravovat, do čtrnácti dnů budu moci nastoupit od začátku,“ prozradil Kylíšek.

Přibyslavice na jaře dosud nezískaly ani bod a v neděli je čeká derby s Kouty. „Konečně bychom chtěli bobovat, protože jsme tři zápasy už nic neuhráli. Hrajeme doma, ale soupeř je laufu, takže těžký zápas,“ tuší hrající asistent přibyslavického trenéra Ivo Kratochvíl. Jeho tým se musí vypořádat s absencí vyloučeného Štveráčka a otazník visí i nad dalším stoperem Plockem.

Kouty budou chtít potvrdit roli papírového favorita. „Je to pro nás výzvou, protože Přibyslavice jsou naším rivalem. Navíc od nich přišel k nám Aleš Čech, takže čekám vyhecovanější zápas. Soupeř bude oslaben, ale po bojovné stránce to na jeho výkon velký vliv mít nebude. My chceme vyhrát,“ říká trenér Koutů Richard Chylík.

Hartvíkovice chtějí proti dosud suverénnímu Budišovu zlomit 245 minut trvající střelecké prokletí. „Tak to je hezké, ty minuty jsem nepočítal,“ diví se kouč Marek Moczár, který roli papírového favorita odmítá. „To že jsme v tabulce výš nerozhoduje. Je to o aktuální formě. My samozřejmě chceme doma hrát na vítězství. Víme, že soupeř je silný a podle toho k tomu přistoupíme,“ burcuje hartvíkovický lodivod.
Ten se bude muset vypořádat s absencí distancovaného Chládka, který si odpykává čtyř zápasový trest. „Vrací se nám Michal Záviška, který přinese myšlenku do útoku,“ doufá trenér Hartvíkovic.

Tým Budišova-Náramče na jaře prožívá obrození a po třech výhrách opustil sestupové pásmo. „Určitě chceme v Harťálu pokračovat v jarních výsledcích a získat aspoň bod,“ má jasno kouč Radek Nejedlý.