Fotbalisté Přibyslavic přečkali tlak Chlístova a odvezli si z půdy soupeře všechny tři body, které je posunuly na první místo v neúplné tabulce. Šlágr mezi třetí Blatnicí a dosavadním lídrem z Třebelovic byl odložen. Rezerva Náměště-Vícenic zdolala technicky zdatného nováčka z Opatova. Horní Újezd se dělil o body s Vladislaví. Zbylé tři zápasy byly odloženy na příští neděli.

CHLÍSTOV – PŘIBYSLAVICE 0:6
Lépe začali domácí, kteří úvodních dvacet minut diktovali tempo. Po čtvrthodině hry vystihl nepřesnou rozehrávku hostující obrany Hruška, ale nabídnutou příležitost neproměnil. Chlístovský kanonýr se vzápětí dostal do vyložené šance znovu, ale z malého vápna jen nechal vyniknout gólmana Nováka. Když potom neproměnil samostatný únik Pokorný, který zakončoval těsně vedle přibyslavické branky, přišel trest.

Domácí totiž polevili a nechali vyniknout soupeře, který během dvanácti minut třikrát skóroval. Ve 23. minutě poslal hosty do vedení Matějek. O šest minut později skóroval Oleh Kvych a ve 35. minutě již na 3:0 zvýšil Šárka. V poslední desetiminutovce si Přibyslavice vytvořily ještě několik možností ke skórování, které ovšem nevyužily.

Vstup do druhého poločasu vyšel lépe opět Chlístovu. „Zase jsme byli aktivnější, ze začátku i lepším mužstvem a chtěli s výsledkem ještě něco udělat. Dostali jsme se opět do několika šancí, které jsme ale nevyužili,“ posteskl si domácí trenér Milan Špaček.

V 67. minutě fauloval ve vápně hostů Milan Picmaus, rozhodčí nařídil penaltu a udělil mu červenou kartu. Na značku pokutového kopu si míč postavil Hruška, ale branku netrefil. „Tím byl zápas v podstatě rozhodnut,“ komentuje chlístovský kouč.

Jeho svěřenci působili od této chvíle odevzdaným dojmem. „Soupeř si na hřišti dělal, co chtěl, dostával se do jedné šance za druhou a tři zúročil,“ popisuje Špaček.

Nejdříve během sedmi minut završil hattrick Kvych a na konečných 0:6 pak upravil osm minut před koncem Lopatář. „Zápas rozhodly dvě situace. V prvních dvaceti minutách jsme měli nejméně o dvě branky vést a nenechat soupeře převzít iniciativu. Pak rozhodovala neproměněná penalta, kdy jsme mohli ještě zápas zdramatizovat,“ vystihl po zápase šéf domácí lavičky a pokračoval v hodnocení.

„Musím poděkovat hráčům, kteří nám pomohli, aby nás bylo jedenáct. Ti kluci delší dobu k zápasu nenastoupili a přijali nabídku si zahrát,“ nehal se slyšet Špaček.

Góly: 23. Matějek, 29., 73. a 80. Kvych, 35. Šárka, 82. Lopatář. Rozhodčí: Libor Svoboda. ŽK: 1:1. ČK: 0:1 (67. Picmaus). Diváci: 50. Poločas: 0:3. Chlístov: Mastný (46. Belvončík) - Nováček, Ježek, Hrbáček, Brestovský – Svoboda, M. Rygl, Kocmánek, Pokorný - Hruška, Prchal. Přibyslavice: Novák – Skrobikowski, Kopeček, Picmaus, Karafiát – Škorpík (80. Štveráček), Venhoda, Šárka, Kvych – Lopatář (87. Mícek), Matějek (65. Vrba).

NÁMĚŠŤ-VÍCENICE B – OPATOV 4:1
Lépe začali hosté, kteří se brzy ujali vedení Pokorného gólem z penalty. Domácí hráli v prvním poločase po větru, ale soupeř předváděl kombinační fotbal a tím hru vyrovnával. Rezerva Náměště-Vícenic měla několik šancí na vyrovnání, ale prosadil se až ve 37. minutě Musil.

Po změně stran už měli hostitelé hru ve své režii, tlačili nováčka soutěže, ale do vedení šli až díky vlastním gólu Kabelky po více jak hodině hry. V 76. minutě zvýšil na 3:1 Eliáš a od této chvíle se hra přelévala z jedné strany na druhou a záložní mužstvo Náměště-Vícenic třikrát podržel střídající brankář Kováč. Výsledku dal konečnou podobu minutu před koncem svým druhým gólem Eliáš.

Góly: 37. Musil, 64. Kabelka (vlastní), 76. a 89. Eliáš – 2. Pokorný (PK). Rozhodčí: Fňukal. ŽK: 0:1. Diváci: 40. Poločas: 1:1. Náměšť-Vícenice B: Bednář (46. Kováč) – Lokaj, Anna, Veselý, Franěk (80. Křivánek), Sobotka, Kopuletý, Juřena (46. Stachovič), Eliáš, Musil (75. Rabušic), Nekuda (70. Blažek). Opatov: Kšír – Horáček, Kabelka, Pokorný, Daniel, Konečný, Kravka, Šinkovský (71. Kružík), Kabelka, Malík, Čučelin (82. Skála).

H. ÚJEZD – VLADISLAV 2:2
V utkání hraném za silného větru se jako první ujali vedení domácí. Ještě do konce první dvacetiminutovky stihl otevřít brankový účet zápasu Čermák. Hosté měli v prvním poločase herní převahu, ale žádnou šanci nevyužili.

Druhé dějství začala aktivněji Vladislav a dočkala po zásluze se vyrovnání, když se po osmi minutách na hřišti trefil střídající Slabý. V 70. minutě postupoval sám na domácího brankáře Macháček, kterého před pokutovým územím fauloval kapitán Otruba a po druhé žluté kartě byl vyloučen. Z následného přímého kopu se trefil Durda – 2:1. Horní Újezd poté nastřelil tyč i břevno po střelách Zvěřiny a Durdy. Zaslouženého vyrovnání se Vladislavští dočkali v 76. minutě, kdy zajistil dělbu bodů Vyletěl.

Góly: 17. Čermák, 72. Durda - 61. Slabý, 76. Vyletěl. Rozhodčí: Holý. ŽK: 0:3. ČK: 0:1 (71. Otruba). Diváci: 60. Poločas: 1:0. Horní Újezd: Hradecký – Novotný, Řezáč, Durda, Ošmera, Sláma, Veselý (61. Macháček, 89. Dulovec), Zvěřina, Čermák, Kučera, Kresa. Vladislav: Nejerál – Hort (53. Ciprys), Otruba, Chalupa, Orálek, Veleba (53. Slabý), M. Nováček, F. Nováček, Vyletěl, Hrůza.