Překvapení v Třebíči: Poslední Žďár si odvezl cennou výhru 1:0

Třebíč - V sezoně se rivalové o body rovnocenně podělili, nikdo nebyl doma prorokem. Zatímco Třebíč na podzim vyloupila Žďár 3:1, a tím tak zahájila skvělou jízdu, nyní se role obrátily. O výhře poslední týmu MSFL v derby rozhodla technická střela Michala necelých deset minut před koncem.

28.4.2014

Z utkání Žďáru proti Třebíči.Foto: Jiří Oborný

TŘEBÍČ - ŽĎÁR 0:1

Do zápasu vstoupily oba týmy aktivně, Matiáška už ve 2. minutě vystrašil střelou těsně vedle Kučera. Třebíč odpověděla záhy. Florián mířil o chloupek nad, Chlup donutil pohotovou střelou k výbornému zákroku Hajného. Jeden z klíčových okamžiků přišel ve 25. minutě. Štěpán Svoboda našel zpětnou přihrávkou Podzemského a jeho střelu směřující do sítě zastavil před brankou Šindelka. Třebíč v tu dobu držela zápas pevně v rukách, nic nenaznačovalo, že by mohlo dojít k překvapení.

Po změně stran se role obrátily. Aktivity se chopili hosté a vytvářeli si šance. Při trestném kopu Michala byl pozorný Matiášek, v 54. minutě po rohu Nedvěda orazítkoval Šindelka hlavou břevno a po hodině hry se Matiášek blýskl po střele agilního Kučery. V 77. minutě Kučera uvolnil Bureše, jenže ten trefil jen tyč. Mohlo platit „nedáš, dostaneš". Hned z protiútoku byl sám před Hajným Podzemský, ale trefil jen dobře postaveného Hajného.

„Ano, mohl ve druhé půli pokračovat náš tradiční scénář, že dáme v závěru ze šance gól, ale tentokrát se tak nestalo. Žďár byl po výhře hladovější a zaslouženě vyhrál," uvedl kouč Třebíče Libor Zelníček.

Rozhodující gól obstaral žďárský Michal. V 82. minutě zachoval klidnou hlavu a technickou střelou k levé tyči rozhodl zápas. „Snažil jsem se míč tlačit k zemi, je to důležitý gól. Doufám, že nás zvedne," věří střelec jediné branky.

Třebíč se z gólu už neoklepala, a tak mohl žďárská lavička slavit první jarní vítězství.

MSFL pokračuje anglickým týdnem, už ve středu je na programu dohrávané 17. kolo. Oba týmy čekají atraktivní soupeři, Třebíč hostí v bitvě o třetí místo od 16.30 Prostějov, Žďár nad Sázavou vedoucí Opavu.

Gól: 82. Michal. Rozhodčí: P. Kůrka, ŽK: 2:2 (Komínek, Chlup - Doležal, Kučera). Diváci: 350. Poločas: 0:1. Třebíč: Matiášek - M. Chalupa, Komínek, Havránek, P. Chalupa - Š. Svoboda, Podzemský, Chlup, Dobrovolný - P. Svoboda, Florián (65. Kostelecký). Žďár n. S.: Hajný - Veselý, Drbal, Šindelka, Ločárek - Mašek (46. Šural), Nedvěd (70. Fall), Doležal, Michal, Bureš (85. Jurečka) - J. Kučera. Nejlepší hráči: Š. Svoboda J. Kučera, Michal.

Ostatní výsledky 23. kola: Prostějov - Orlová 3:0 (1:0), HFK Olomouc - Mikulovice 3:3 (0:2), Kroměříž - Sigma Olomouc B 0:1 (0:1), Slovácko B - Hlučín 1:1 (0:1), Uničov - Břeclav 1:0 (1:0), Zlín B - Opava 0:0, Zábřeh - Hulín 4:3 (2:2).

16. ŽĎÁR N. S. 22 4 5 13 20:43 17

Příští kolo (středa 30. dubna): Zlín B - Orlová, HFK Olomouc - Slovácko B, Kroměříž - Zábřeh, TŘEBÍČ - Prostějov, Uničov - Hulín, Břeclav - Hlučín, ŽĎÁR N. S. - Opava, Sigma Olomouc B - Mikulovice.

Autor: Pavel Mikeš

28.4.2014 VSTUP DO DISKUSE

Výstava v Zahrádkářském domě ve Švabinského ulici.
22

OBRAZEM: Zahrádkáři pořádají velkou jubilejní výstavu

Ve volebním obvodu Vladislav může k volební urně přijít 756 oprávněných voličů.
5

Volby ve Vladislavi: I občanský průkaz už jsme po rozpečetění urny našli

„Volím topku,“ prozradil vězeň a kuchař Mikuláš Horváth

Lesní Jakubov – Dovařil rajskou a plněnou vepřovou kapsu s opečenými bramborami. A pak už padesátiletý Mikuláš Horváth, „služebně“ nejstarší vězeň rapotické věznice, netrpělivě vyhlížel volební komisi, aby mohl do urny vhodit svůj hlasovací lístek.

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Hlasování začalo, otevřelo se 1 137 volebních místností

Vysočina – Úderem páteční čtrnácté hodiny, kdy v celé zemi začaly letošní sněmovní volby, se na Vysočině otevřelo 1137 volebních místností. Voliči, kteří do nich přicházejí, mohou odevzdávat své hlasy 419 kandidátům, kteří kandidují na kandidátních listinách 24 volebních stran.

Víkend: Koná se drakiáda i setkání s čajomilcem

Třebíč - Autorské čtení, vyprávění cestovatelů, tvoření s dětmi a drakiáda. Takové jsou tipy Denku na nadcházející víkend.