I když se na podzim odehrálo i první jarní kolo, žádný z mančaftů nedokázal překonat třicetibodovou hranici. Nejblíže se k ní přiblížil loňský nováček ze Želetavy, který je s 28 body na čele. Naopak na dně tabulky vězí Křoví, které doplácí na letní exodus několika opor.

Milým překvapením bylo podzimní vystoupení loňského nováčka druhé nejvyšší krajské soutěže. Želetava byla po minulém podzimu poslední, ale I. A třídu zachránila famózním jarem a v první polovině letošní sezony ve skvělých výkonech i výsledcích pokračovala. Postavení v tabulce hovoří za vše.

„Chvíli trvalo, než jsme se poznali, a výsledky nebyly dobré. Dvakrát se doma prohrálo a během čtyř zápasů jsme měli tři červené karty. Pak se ale situace uklidnila a začalo se dařit, i když v některých zápasech jsme měli i štěstí," hodnotí želetavský lodivod Pavel Dvořák.

Nová Ves jede nad plán

V Nové Vsi se po červnovém sestupu z krajského přeboru hovořilo o klidném středu tabulky. Realita je ovšem jiná, mužstvo šlape na paty vedoucí Želetavě. A nebýt nepovedeného závěru, mohlo to být ještě lepší.

Druhé místo Nové Vsi vykopaly její tradiční zbraně. „Zdobila nás bojovnost a kolektivní výkon. To se projevilo hlavně v zápasech, kdy se nám herně úplně nedařilo. Na druhou stranu mě mrzí herní výpadky ve Štěpánově, Velkém Meziříčí a doma s Budišovem. S podzimním umístěním jsme ale určitě spokojeni. O postupu zatím nepřemýšlíme. V zimě si musíme sednout ke stolu s vedením oddílu a vyjasnit si cíle pro jarní část sezony," sdělil asistent trenéra Josef Starý.

Také ve třetím Štěpánově panuje s dosavadním průběhem ročníku spokojenost. I letos to vypadá tak, že se bude v jarních odvetách v údolí řeky Svratky harašit postupovými zbraněmi.

„Takhle bych to neviděl. Soutěž je nesmírně vyrovnaná a otevřená. O postup bude bojovat skoro polovina tabulky. Nás těší, že jsme v klidu a nemusíme se obávat záchranářských starostí, což při takové vyrovnanosti člověk nikdy neví," podotýká kouč Ivo Jílek.

Absolutním zklamáním byly podzimní výsledky Rapotic, kterým patří až 12. místo. Zraněními zdecimovaný tým z východního okraje třebíčského okresu zůstal hodně za očekáváním. „Tolik zranění, co nás potkalo, ani nepamatuji. Při úzkém kádru je to velký problém. Hráči museli hrát o víkendu i za béčko a těžko po nich chtít, aby podávali excelentní výkony. První poločasy jsme ještě odehráli dobře, ale pak nám nezbývaly síly," mrzelo trenéra Jiřího Prokeše.

Nováček z Hrotovic se historicky prvních bodů ve druhé nejvyšší krajské soutěži dočkal až v osmém kole. Tým vedený Janem Dobrovolným na loňskou suverénní jízdu I. B třídou nenavázal. „Ze začátku jsem si myslel, že v I. A třídě nemáme co dělat. Až jsme si odbyli zápasy se silnými soupeři, tak jsem zjistil, že je to pro nás hratelné, i když máme málo bodů, tak se ohrožen sestupem necítím," hlásí kouč Dobrovolný.

Poslední místo? Spokojenost

Po úspěšných letech dolehla na Křoví těžká krize. Celek z pomezí Jihomoravského kraje nedokázal zacelit letní odchody opor. Proto asi není poslední místo tabulky velkým překvapením. Odstup od nejbližších týmů je ovšem minimální.

„Možná někoho překvapím, ale já jsem spokojen. Počítal jsem s tím, že budeme hrát o záchranu, a příliš nevěřil ve větší bodový zisk. Z tohoto pohledu je jedenáct bodů solidních. Navíc se kluci zdravě vyhecovali a slíbili si, že konečně začnou trénovat," usmíval se vždy pozitivně naladěný trenér Rostislav Janšta.

Ten také vylučuje, že by boj o záchranu v I. A třídě chtěli v Křoví předčasně odpískat. „Z hostování se nám vrátí dva hráči a další dva bychom chtěli přivést. Soutěž chceme stoprocentně zachránit. Pokud tyto posily dorazí, jsem přesvědčen o tom, že se nám to podaří," vysvětlil Janšta.

TOMÁŠ POHANKA