DUKOVANY
Zatím největší změnou v týmu od jaderné elektrárny je ta na trenérském postu. Kouč Josef Černý, který s dukovanským mužstvem postoupil do I. B třídy, skončil z rodinných důvodů a na lavičce jej nahradil někdejší dlouholetý předseda FC Moravský Krumlov Pavel Brabec, který řadu let trénoval také v Rakousku a na Třebíčsku působí vůbec poprvé.

Jelikož je Brabec trenérem Dukovan něco málo přes týden, se svými novými svěřenci se teprve seznamuje. „Je pravda, že hráče teprve poznávám, ale už vím, že u některých musíme ještě zapracovat na fyzičce a také jsou tu jiné herní návyky, než bych si představoval. Do začátku sezony mnoho času nezbývá, a tak se musíme zaměřit na taktiku," nechal se slyšet nový kormidelník Dukovan Pavel Brabec, pod jehož vedením se tým připravuje dvakrát týdně a má za sebou už jedno přátelské utkání.
Zahájení přípravy: 10. 7.
Zápasy
19. 7. H. Kounice 3:3
24. 7. M. Krumlov B, 18.00 ⋌(Polanka)
1. 8. Čáslavice-Sádek, 17.00 (V)

RAPOTICE
V domácích podmínkách se připravují na novou sezonu po pádu z I. A třídy Rapotice. Kouč Zdeněk Šmarda musí řešit z důvodů dovolených absence. „Bohužel se nám ještě nepodařilo poznat všechny nové posily," posteskl si rapotický kormidelník.

Tým se pod jeho vedením připravuje dvakrát týdně. „Periodicita tréninků je shodná s jarní sezonou," řekl Šmarda, který se musí seznámit s posilami. „Potřebuji ty hráče vidět, abych je dokázal pozičně zakomponovat," vysvětluje rapotický trenér.
Zahájení přípravy: 14. 7.
Zápasy
24. 7. Přibyslavice, 18.00 (D)
26. 7. V. Bíteš (pohár), 17.00 (D)
2. 8. ???, 17.00 (D)

Poznámka: Poslední přípravné utkání bude záviset na tom, zda Rapotice postoupí do 2. kola Poháru KFS Vysočina. Pokud uspějí, čeká je ve 2. kole Nová Ves. V případě vyřazení se utkají s neúspěšným mužstvem v 1. kole poháru ze dvojice Želetava – Luka nad Jihlavou.

NOVÉ SYROVICE
Vítěz uplynulého ročníku okresního přeboru se na svou premiérovou sezonu v kraji připravuje už od poloviny července. Mistrovský kádr, který mimojiné ovládl i Pohár OFS, zůstal pohromadě.

„Co se týče změn, tak jen máme rozjednaného brankáře Zavadila z Rouchovan a z hostování v Havlíčkově Brodu se nám vrací dorostenec Jan Železný," doplňuje novosyrovický lodivod Jan Prígl.

Jeho svěřenci se připravují třikrát týdně. „Trénujeme v pondělí, ve středu a v pátek. „Ze začátku jsme nabírali kondici, postupně přecházíme na práci s míčem a pak už budeme jen ladit formu," pravil trenér Nových Syrovic.
Zahájení přípravy: 13. 7.
Zápasy
19. 7. Želetava 6:3
25. 7. turnaj v Hostimi, 9.00
2. 8. Černíč, 17.00 (D)

ŠEBKOVICE
S posilami zahájil před 14 dny přípravu tradiční účastník I. B třídy. Trenér Jiří Stoklas pravděpodobně bude mít v nové sezoně k dispozici navrátilce z hostování z Moravských Budějovic stopera Karla Bustu a dá se očekávat, že do Šebkovic zamíří z Jaroměřic i útočník Jiří Rygl.
Opačným směrem zamířil už před jarní částí uplynulé sezony brankář Karel Klubal. „Jeho hostování bude v Jaroměřicích prodlouženo," řekl šebkovický kouč.

Mužstvo se pod jeho vedením připravuje dvakrát týdně. „Od začátku se zaměřujeme na vytrvalost, rychlost a postupně přejdeme k práci s míčem. Běháme jen krátce, ale za to intenzivně, pak na konci každého tréninku dáme fotbálek," prozradil Stoklas.
Zahájení přípravy: 10. 7.
Zápasy
25. 7. Pouťový turnaj, 9.00 (D)
1. 8. Morava cup, 12.00 ⋌(Výčapy)