Svěřenci Luďka Hadraby zažívají povedenou sezonu, která je v okresním přeboru premiérová. Hartvíkovičtí figurují kolo před koncem na druhém místě, které by mělo znamenat postup do I. B třídy. Mužstvo od Dalešické přehrady ve svém posledním domácím zápase v soutěžním ročníku rozstřílelo okříšskou rezervu 9:2.

„Povedené a kvalitní utkání. Chtěli jsme se s domácím prostředí rozloučit vítězně a to nám vyšlo na jedničku," těší hartvíkovického trenéra. Jeho družina má nyní na programu středeční finále, ve kterém chce uspět. „Dalším cílem je zvládnout poslední dva zápasy, uhrát v okresním přeboru druhé místo a nyní vyhrát pohár," nechal se slyšet hartvíkovický kouč Luděk Hadraba. Tomu bude z pracovních důvodů chybět Marek Moczár a záložníka Michala Kopuletého čekají zkoušky ve škole. „Snad je nahradíme a finále zvládneme," svěřil se šéf hartvíkovické lavičky. Podle něj se budou mít diváci v Náměšti nad Oslavou na co těšit. „Bude to zajímavé utkání a já doufám, že budeme šťastnější," přeje si Hadraba.

Oba týmy, které si v létě vyměnily soutěže (Březník sestoupil do III. třídy – pozn. aut.), se v tomto pohárovém ročníku střetly v základní skupině. Tehdy u Dalešické přehrady zvítězil na penaltový rozstřel hostující Březník. „Hartvíkovice tenkrát byly lepší, ale nedaly několik šancí a my pak vyhráli na penalty," uznal hrající trenér Březníku Jaroslav Krupička.

Jeho protějšek by si tentokrát penaltovou loterii rád odepřel. „Penalty už raději ne," usmívá se Hadraba a pokračuje. „Víme, že se Březník takto probil až do finále, ale my na to nehledíme," hlásí hartvíkovický lodivod a dál se ohlíží za posledním vzájemným zápasem s Březníkem.
„Tenkrát jsme měli nekompletní mužstvo. Dva týdny před začátkem sezony bylo hodně kluků na dovolených. Teď už to bude až na Marka a Michala lepší," hlásí hartvíkovický kormidelník a dodává: „Chceme vyhrát v řádné hrací době." Hadraba ví o přednostech soupeře. „Březník znám už z dřívější doby a hraje kombinační fotbal. I když sestoupili do třetí třídy, mají řadu zkušených hráčů. Takové týmy nám vyhovují," uvedl na adresu soupeře hartvíkovický kouč.

Slova chvály měl pro svého soka i Krupička. „Soupeř má kvalitní tým a bude favoritem. Hartvíkovice mají dobré mužstvo, které je už nějakou dobu pohromadě. I podle výsledků jde vidět, že je tam kostra týmu několik sezon stejná a určitě tam bude dobrá parta," hlásí březnický kouč. Ten se bude muset obejít bez útočníka Jaroslava Fraňka, kterého do hry nepustí pracovní povinnosti. Scházet bude i zkušený středopolař Libor Rybníček, který je na dovolené. „Bohužel nám budou chybět dva klíčoví hráči, což je velká škoda. Ostatně dávat dohromady sestavu uprostřed týdne vždy bývá složitější," má jasno šéf březnické střídačky.

Jeho tým si žádné ambice neklade a mužstvo si finále chce užít. „Pohár byl pro nás v létě přípravou a teď to bude zpestření na konec sezony. Jdeme si finále zahrát a uvidíme, jak to dopadne. Rozhodne se na hřišti. Penalty jsou loterie a můžete je kopat proti komukoliv," má jasno Krupička.