Derby ve Žďáře vyhrál Pelhřimov a potvrdil tak obavy domácích, že jde o nepříjemně bránící mužstvo s brejkovou produktivitou.

OTROKOVICE – VRCHOVINA 2:1

Nejproduktivnější útok divize proti nejlepší obraně sliboval od úvodu zajímavou herní konfrontaci. První minuty patřily domácím, kteří využívali chyb v rozehrávce Vrchoviny k vytvoření si vyložených šancí. Gól ale nedali, a tak zahrozili i Novoměstští. Uzdravený kapitán Michal prověřil domácího gólmana, který míč vyrazil k Polnickému, jenž z dorážky nastřelil obránce. Podobná situace se hned vzápětí opakovala, dorážející Michal však přestřelil prázdnou branku.

Šance se na konci první půle střídaly na obou stranách. V té největší byl Michal Skalník, který šel sám na gólmana Křížka, svůj nájezd ale zpětnou přihrávkou na dobíhajícího Michala dokonale zazdil. Michal Skalník stihl svou chybu ještě do přestávky napravit, když se po jeho úniku pískal pokutový kop. Ten s přehledem proměnil kapitán Michal.

Po hodině hry vyrovnal z penalty po faulu brankáře Vítka Dujka. Obrat hned vzápětí dokonal Vavruša, který využil nedorozumění při malé domů od Kamila Skalníka a uzavřel tak brankový účet zápasu. „Hráli jsme velmi dobře kombinačně a domácí chvílemi nevěděli, kam skočit. Bohužel chyby a neproměněné šance nás stály body,“ litoval trenér Richard Zeman.

Góly: 62. Dujka (PK), 65. Vavruša – 45. Michal (PK). Rozhodčí: Běhal. ŽK: 1:1. Diváci: 60. Poločas: 0:1. Vrchovina: Vítek – Polnický, L. Smetana, Burian, O. Poul (80. Šandera) – Wolker – Kolařík (72. O. Šustáček), Michal, Buchta (80. Komínek), K. Skalník – M. Skalník.

TŘEBÍČ – TASOVICE 2:1

Domácí začali nebývale aktivně. Již v 6. minutě Čermák po rohovém kopu našel na přední tyči Floriána, který otevřel skóre. Poté v rozmezí dvou minut měli po jedné šanci Durda s Chlupem, ale bez gólového efektu. Hosté poprvé zahrozili ve 12. minutě, ale M. Dítě střelou ze 20 metrů mířil jen do náruče Beera. Od této chvíle Tasovice převzaly iniciativu. Ve 36. minutě se po dlouhém autu na přední tyči prosadil Čerstvý a hlavou skóroval. Hosté byli blízko branky ve 24. minutě, ale po skrumáži zazvonila tyč. Domácí podnikli rychlý protiútok ve 32. minutě. Durda z levé strany našel před brankou v dobré pozici Čermáka, ale ten mířil vedle.

Ve druhém poločase měla Třebíč územní převahu, zatímco hosté se spoléhali na rychlé brejky. Tasovičtí měli v 60. minutě výhodu přečíslení tři na dva, ale Pechal mířil mimo tři tyče. O osudu utkání rozhodla 80. minuta, kdy třebíčský Čermák z přímého volného kopu střelou přes zeď trefil levou tyč tasovické branky a následnou dorážku Pacholíka chytil Trmal, na základě signalizace pomezního rozhodčího, za brankovou čárou. Třebíčští si tak připsali první jarní vítězství.

Góly: 6. Florián, 80. Pacholík – 36. Čerstvý. Rozhodčí: Miko. ŽK: 6:4. Diváci: 100. Poločas: 1:1. HFK Třebíč: Beer – Svoboda, Komínek, Havránek, Chalupa – Pacholík, Chlup, Čermák, Pacák – Durda (83. Linhart), Florián (54. Smažil).

V. MEZIŘÍČÍ – BYSTRC 2:1

Domácí mužstvo se do svého soka zakouslo se vší vervou a nabídlo příchozím divákům svůj nejlepší výkon jara. V základní sestavě nastoupil útočník Jaroš a byl to právě on, kdo se po Dufkově centru zprava nejlépe zorientoval ve skrumáži a hlavou otevřel skóre.

Po přestávce obě mužstva svůj výkon ještě zlepšila. Domácí si vytvořili celou řadu šancí, ale největší Hortovu zastavila tyč. Po hodině hry si domácí vybrali slabší chvilku, kterou hlavou potrestal Krejčí, 1:1. Vyrovnávací branka ale Meziříčské nakopla k ještě lepšímu výkonu a nebýt spalování šancí, mohlo být rozhodnuto mnohem dříve. A tak se výhra zrodila až v 81. minutě, kdy Jarošova technická rána prošla až do sítě.„Utkání se muselo divákům líbit. Byli jsme lepší, jen škoda toho obdrženého gólu a neproměněných šancí,“ řekl domácí kouč Milan Volf.

Góly: 33. a 81. Jaroš – 67. M. Krejčí. Rozhodčí: Fridrichovský. ŽK: 1:2. Diváci: 360. Poločas: 1:0. V. Meziříčí: Kruba – Z. Mucha, Z. Večeřa, Souček, J. Krejčí – Dufek, Pokorný, Němec, Netrda (88. Veselý) – Hort (81. Berka), Jaroš (86. Beran).

ŽĎÁR N. S. – PELHŘIMOV 1:3

Hosté začali aktivně a během úvodních pěti minut kopali tři rohy. Přesto šel do vedení Žďár. Heide vysunul Chmelíka, ten ve vápně našel Pohanku, který pohodlně doklepl míč do sítě. Jenomže hned o tři minuty později Pospíchal vyrazil nebezpečnou střelu, zkoprnělá obrana nezareagovala a Čihák vyrovnal. Poté měli domácí dvě stoprocentní šance. Chmelíka i Pohanku ale vychytal Moravec. Pelhřimov otočil zápas pět minut před pauzou. Na roh si naběhl Vacek a hlavou nedal Pospíchalovi šanci. Ve druhém poločase už hráli hosté defenzivněji a pouštěli se do nebezpečných brejků. Jeden z nich využil Krtek, který svým sólem pět minut před koncem zpečetil výsledek. „Soupeř dával góly, my ne,“ pokrčil rameny domácí kouč Petr Nedvěd.

Góly: 13. Pohanka – 16. Čihák, 40. Vacek, 85. Krtek. Rozhodčí: Nováček. ŽK: 4:4. Diváci: 150. Poločas: 1:2. Žďár n. S.: Pospíchal – Štursa, Šindelka, Odehnal (64. Machatka), Vomela – Heide, Otoupalík, Bratršovský (46. Mašek), Bureš – Chmelík, Pohanka. Pelhřimov: Moravec – Smrčka, Vacek, Naniáš, Máca – Čihák, Málek, Průcha, Benda – Krtek, Liška (87. Vonásek).
Ostatní výsledky 24. kola: Blansko – Uh. Brod 1:1, Napajedla – Konice 2:2, Hodonín – Sparta Brno 1:1, Vyškov – Rosice 1:1.
Příští kolo (středa): Uh. Brod – V. MEZIŘÍČÍ, PELHŘIMOV – VRCHOVINA, Konice – Tasovice, Rosice - Sparta Brno, Bystrc – Hodonín, Vyškov – TŘEBÍČ, Napajedla – Otrokovice, ŽĎÁR N. S. – Blansko.