BYSTŘICE – JEMNICKO 2:0

Domácí začali aktivně, ve vyložených šancích se ocitli Čech s Prášilem, ale oba vychytal včasným vyběhnutím Kopeček. Na druhé straně musel Trávníček hasit reflexivním zákrokem únik Gruna. Stejný hráč se ocitl v šanci i o pár chvil později, ale obránci jeho střelu stačili zblokovat. Ve druhém dějství už začaly padat góly, na které nahrávali střídající hráči. Nejprve Víchův nepovedený centr trestuhodně neudržel Kopeček a Krošlák měl s dorážkou snadnou práci. V dalším gólu měl prsty Špatka, který využil nepovedeného jemnického rohu, našel Prášila a ten rozhodl o tom, že Bystřice po dlouhých čtyřech letech vyhrála svůj domácí úvodní zápas sezony.

Góly: 65. Krošlák, 83. Prášil. Rozhodčí: Klement. ŽK: 2:2. Diváci: 150. Poločas: 0:0. Bystřice: Trávníček – R. Sklenář, Chocholáč, Veselý, Mitáš – Krošlák (75. Fulneček), Zbytovský, Z. Sklenář, Padrtka (53. Špatka) – Čech (46. Vícha), Prášil. Jemnicko: Kopeček – J. Kincl, F. Kříž, Koutný, Štancl – Grun, M. Krejča, T. Krejča – Habr (75. Tobolka), Tesař (46. J. Kříž), Šplíchal. Nejlepší hráči: R. Sklenář, Prášil – Grun.

M. BUDĚJOVICE – HERÁLEC HB 2:0

Mužem úvodních minut byl domácí Černý. Nejprve z voleje těstně minul branku, poté jeho střela orazítkovala tyč a dorážka břevno. Další příležitost mu vychytal Březina. Budějovičtí se dočkali až ve 33. minutě, když Stehlík uvolnil na levé straně Svobodu a ten přízemní střelou z hranice velkého vápna uklidil míč k bližší tyči. V posledních chvílích prvního poločasu po rohovém kopu a střele Budi zasahovala za překonaného brankáře hostující obrana. Do druhého dějství nastoupili aktivněji hosté a zatlačili soupeře do hluboké defenzivy. Dva samostatné úniky L. Stojana však domácí obrana se štěstím odvrátila a střelám Pátka a Ganobjaka chyběla větší přesnost. Hostitelé kontrovali nebezpečnými střelami Černého a Budi. Rozhodnutí zápasu přišlo až čtyři minuty před koncem, kdy Povolný ideálně uvolnil na velkém vápně Svobodu a ten se opět nemýlil.

Góly: 33. a 86. Kamil Svoboda. Rozhodčí: Z. Petr ml.. ŽK: 0:1. Diváci: 100. Poločas: 1:0. M. Budějovice: Jelínek - Buďa, Busta, Toman, Novotný – Švanda (76. Šindelář), Veselý (67. L. Šplíchal), Škoda, Stehlík (71. Povolný) - Marek Černý, Kamil Svoboda. Herálec HB: Březina - Vácha, Vávra, Klement, Paclík - Filipský, Ganobjak (88. Dvořák), Král, Martínek (86. Komůrka) - Pátek, L. Stojan. Nejlepší hráči: Kamil Svoboda, Toman, Stehlík.

ST. ŘÍŠE – NOVÁ VES 2:0

V první pětačtyřicetiminutovce měl domácí tým územní převahu a vytvořil si několik slibných příležitostí, ovšem z gólu se radoval až po půl hodině hry. Hostující gólman Novotný srazil před svou brankou Kratochvíla, který musel vzápětí vystřídat, a nabídnutou penaltou Tichánek nepohrdl – 1:0. Ve zbytku poločasu zlobila Nová Ves hlavně po standardních situacích, se kterými se zkušeně popasoval Neuman.

I po změně stran měla Stará Říše herně navrch, vedení mohla i pojistit, ovšem Osumanu ani Štěpnička netrefili ve vyložených pozicích branku. Druhý jmenovaný se přeci jen dočkal, když v samotném závěru dorazil tvrdou střelu Tichánka za bezmocného Novotného.

Góly: 30. Tichánek (PK), 89. Štěpnička. Rozhodčí: Pojezný. ŽK: 2:1. Diváci: 150. Poločas 1:0. Stará Říše: Neuman – Hekerle, Brnický, Kadlec, Bartoš – Rygl, Tichánek, M. Pokorný, Štěpnička – Kratochvíl (30. R. Pokorný, 89. Florian), Osumanu (87. Valo). Nová Ves: P. Novotný – Kubík, Havlík, J. Bureš, P. Bureš – R. Novotný, Šandera, T. Novotný, Ondřejka – Starý (70. Nečas), Čech. Nejlepší hráči: Bartoš, M. Pokorný – Havlík.

V. BÍTEŠ – HUMPOLEC 1:2

Domácím vyšel úvod zápasu, když si v rozmezí 8. až 13. minuty vytvořili dvě šance, ale Kratochvíl ani Ivančík se v dobrých pozicích neprosadili. Domácí byli nadále aktivnější, ale zchladila je povedená střela Píchy z 21. minuty. Zbytek poločasu se posléze dohrával ve středu pole.

Do druhé půle vstoupili domácí opět aktivněji, ale po chybě obrany odpískal rozhodčí Kliner pokutový kop a ten Černík bez zaváhání proměnil, 0:2. Další minuty patřily Bítešským, ale veškeré střely končily na brankáři nebo mimo tři tyče. O jedinou domácí branku se tak postaral střídající Rozum, který nadvakrát propálil gólmana.

Góly: 66. Rozum – 21. Pícha, 53. Černík (PK). Rozhodčí: Kliner. ŽK: 3:2. Diváci: 150. Poločas: 0:1. V. Bíteš: Pelán – Kopáček, Kerber, Loup, Pohl – Ivančík (63. Antoš), Klusák (63. Rozum), Gajan, Kratochvíl – Dvořák, Pokorný. Humpolec: Kříž – Nermut, Černík, Kameš, Kopic – Paťha (87. Kubíček), Nepovím, Kříženecký, Honzárek – Pícha, Pikl (90. Farka). Nejlepší hráči: Kerber – Pícha, Kříž.

ŽIROVNICE – JAROMĚŘICE 2:1

V 16. minutě trefil sice Pokorný z ostrého úhlu tyč, ale jinak měly v prvním poločase více ze hry i více šancí Jaroměřice. Do vedení šly zásluhou Míči, který se prosadil ostrou střelou po brejku. Po přestávce se obraz hry změnil. Jaroměřice se zatáhly do obrany, domácí byli o poznání aktivnějším týmem a zaslouženě se dočkali výsledkového obratu. Vyrovnal Dýnek, který z trestného kopu vymetl šibenici. V 71. minutě pak rozhodl Staněk, když po rohovém kopu šťastně tečoval zády míč do sítě.

Góly: 52. Dýnek, 71. Staněk – 22. Míča. Rozhodčí: Hitzger. ŽK: 4:2. Diváci: 80. Poločas: 0:1. Žirovnice: Kadlec – Knotek, Blažek, Charousek, P. Houška – Svoboda (58. Dvořák), Dýnek, T. Houška, Staněk – Pahr (46. Časta), Pokorný (90. Makovička). Jaroměřice: Chalupa – Hambálek (74. Rambousek), Václavek, Ošmera, Kotačka – Novotný, Míča, M. Karásek, Z. Karásek – Neumann, Musil. Nejlepší hráči: P. Houška, Knotek - Míča.

PACOV – OKŘÍŠKY 0:2

Zasloužené vítězství hostů, kteří byli až do 70. minuty lepším týmem. V ne moc pohledném prvním poločase ale Okříšky svůj tlak nevyužily. Za zmínku stojí jen nebezpečná střela Kotrby z 37. minuty, při které se vyznamenal brankář Plachý. Po přestávce už domácí na svou malou aktivitu doplatili. V 61. minutě se po rohovém kopu prosadil Tekal. Zvýšit mohl po chybě pacovské obrany Kotrba, ale dočkal se až Bastl. Tomu ideální centr adresoval v 72. minutě právě Kotrba. Teprve pak se domácí probrali. Šanci měl Kostroun, jenže ji nevyužil, změnu skóre nepřinesl ani nadějný centr Váni v samém závěru.

Góly: 61. Tekal, 72. Bastl. Rozhodčí: Bína. ŽK: 1:2. Diváci: 150. Poločas: 0:0. Pacov: Plachý – Kuran, Koller, Kerouš, Bártů – Váňa, Kostroun, Stejskal, Šlechta – Hrobský, Přibyl. Okříšky: Fiala – Tekal, Jančok, Voda, Ryšavý (60. Bastl) – Dočkal, Jůza, Kotrba, Rampír (83. Zeman) – Večeřa, Tůma (89. Jahoda). Nejlepší hráči: Šlechta – Kotrba, Tekal.

ŽDÍREC N. D. – H. BROD 2:1

Vstup do utkání měla lepší Dekora, která svojí aktivitu v úvodních minutách přetavila ve vedoucí trefu Klimeše, ke kterému se dostal odražený centr Kučery. I když měl Ždírec více ze hry, podařilo se Slovanu těsně před odchodem do kabin vyrovnat, to když zaváhání domácí obrany potrestal Petřík.
Začátek druhého dějství se nesl v duchu neurovnané hry z obou stran, Ždírec dlouho hledal tempo, ze kterého ho vykolejila srovnávací trefa. Poslední půlhodina ale jasně patřila domácím, kteří pálili jednu šanci za druhou. Nakonec se ale přeci jen dočkali, když rekonvalescent Čalkovský podtrhl svůj návrat rozhodující brankou.

Góly: 19. Klimeš, 89. Čalkovský – 44. Petřík. Rozhodčí: Šula. ŽK: 0:2. Diváci: 185. Poločas: 1:1. Ždírec n. D.: Rezničenko – Kučera, Pleva, Kysilko, Klimeš – Kolouch, Pátek, Jiří Matějka (67. Čalkovský), Smejkal – Novotný, Sysel. H. Brod: Adamec – Jakeš, Berky, Novotný, Bláha – Nechvátal, Hejkal (82. Sůva), Petřík, Kunc – Šnobl, Hübner (62. Šimoníček). Nejlepší hráči: Novotný, Smejkal – Adamec.

Příští kolo: Sapeli Polná - Nová Ves, Jaroměřice – St. Říše, Okříšky – Žirovnice, H. Brod –Pacov, Humpolec - Ždírec n. D., Herálec HB – V. Bíteš, Jemnicko - M. Budějovice, Čáslavice-Sádek – Bystřice.