Mužstvo z Vysočiny přezimuje se ziskem 16 bodů na 13. místě, ale mohlo to být lepší. Horáckému klubu pomohlo hubené vítězství v předehrávce úvodního jarního kola nad B-týmem Slovácka.

„Tato výhra nám částečně dorovnala několik zbytečných remíz. Nebýt těch ztrát mohli jsme mít bodů dvacet, což by bylo něco jiného. Spokojenost je pouze částečná. Šestnáct bodů je pěkných, ale k úplné spokojenosti mi chybí ještě tři body," má jasno asistent kouče Zelníčka.

Třebíčští ztratili vyhrané zápasy v Mohelnici, kde inkasovali vyrovnávající gól pět minut před koncem, v Břeclavi chyběla k plnému bodovému zisku jen minuta.

„Ztratili jsme i v Meziříčí, i když ten zápas zpočátku vypadal tragicky. Povedl se nám závěr, ve kterém jsme srovnali, a mohli v klidu vyhrát. Samozřejmě těch nedotažených zápasů bylo víc," hlásí Loucký.

Tým z Třebíče je postaven na ose Komínek, Havránek, Chlup. „To jsou tři hráči, na kterých to stavíme. Také ale nesmíme zapomenout na Dobrovolného, Ošmeru a brankáře Matiáška," pravil třebíčský lodivod.

Po rozpačitém začátku se HFK dočkal prvního vítězství ve čtvrtém kole proti Líšni, ke kterému přispěla posila Dogui Meless Junior dvěma góly. Jenže pak přišly zápasy, které se útočníkovi z Pobřeží slonoviny příliš nevydařily.

„První utkání vyletěl, ale v dalších zápasech nevím, jestli na něj dopadla fyzická kondice nebo zdravotní problémy," krčí rameny Loucký.

Zranění tým nejvíce postihly poslední dva zápasy, kdy postupně mužstvo přišlo o Ošmeru a Chlupa.

„Je dobře, že už podzim skončil," oddychl si Loucký.

Třebíč za sebou nechala v tabulce soupeře, na kterých se může zachránit Břeclav, HFK Olomouc nebo nevyzpytatelnou Líšeň.

„Moc na výběr tam není," má jasno trenér HFK, který ví, že na jaře jeho svěřence nečeká snadný úkol.

„Čeká nás strašně moc práce úplně na všem. To, že se nám podařil první jarní zápas, je fajn, ale je to začátek, rozhodně ne konec. Přes zimu musíme udělat spoustu věcí, abychom se ve třetí lize udrželi," pravil Loucký, který je však optimistou. „Byl bych špatný trenér, kdybych nevěřil, že to zvládneme," uzavřel hodnocení.