HUMPOLEC PACOV 0:1

Favorit mohl jít do vedení už ve 4. minutě, ale Černíkova hlavička z besprostřední blízkosti si cestu do sítě nenalezla. Udeřilo tedy na druhé straně. Zkušený Hrobský měl v šestnáctce dostatek času, aby zamířil, a Kříž na jeho střelu k tyči nedosáhl. Humpolec se trápil, šancí na vyrovnání si vytvořil minimum. Po přestávce hosté trpělivě bránili a hrozili z brejků, tlak domácích byl spíše jen platonický. Šance přinesly až poslední minuty. Blízko k vyrovnání byl v 88. minutě Kubíček, ale z pár kroků nedokázal trefit prázdnou branku.

Gól: 7. Hrobský. Rozhodčí: Stehlík. ŽK: 2:4. Diváci: 100. Poločas: 0:1. Humpolec: Kříž Kopic (72. Honzárek), Pecha, Černík, Nermut (83. Smereka) Paťha, Nepovím, Kříženecký (72. Kubíček), Jeřábek Pikl, Čihák. Pacov: Plachý Bártů, Koller, Zíka, Fořt Váňa, Kostroun, Kerouš, Vlach (79. Šlechata) Hrobský (76. Přibyl), Pěknic (90. Gavrecký). Nejlepší hráči: Čihák Plachý, Hrobský.

OKŘÍŠKY ST. ŘÍŠE 1:0

V úvodu bylo na obou stranách k vidění po dvou šancích, aktivnější byli domácí. Říše hru postupně vyrovnala a v polovině prvního poločasu získala po faulu výhodu pokutového kopu, ale Fiala Váchovu střelu zneškodnil. Tým z Jihlavska se tlačil dopředu, ale do šancí se moc nedostával. Za zmínku stojí nebezpečná střela Brnického a únik Osumanua, který zneškodnil okříšský brankář. Po změně stran se hosté tlačili do šestnáctky soupeře a začali si vytvářet i gólové šance. Vácha sám před Fialou přestřelil a Merhauta zázračně vychytal domácí gólman. Okříšky však bojovaly srdnatě, i proti silnému větru, a odměna přišla po rohu, kdy se nejlépe zorientoval Voda a nekompromisně prostřelil Neumana.

Gól: 76. Voda. Rozhodčí: Sláma. ŽK: 1:0. Diváci: 220. Poločas: 0:0. Okříšky: Fiala Brabenec, Tekal, Voda, Večeřa Dočkal, Tůma, Martin Řezáč (67. Rampír), Jůza Miroslav Řezáč, Kotrba.Stará Říše: Neuman Hekerle, Osumanu (72. R. Pokorný), Vokoun (84. Rygl), Príborský, Merhaut, Tichánek, Kadlec, Brnický (77. M. Pokorný), Vácha, Bartoš. Nejlepší hráči: Fiala, Tekal Neuman.

JEMNICKO V. BÍTEŠ 0:3

Domácí se museli obejít bez tří opor Šplíchala, Tomáše Krejči a Tesaře, navíc pro nemoc chyběl i Navara. Hosté byli lepší a agresivnější. Bíteš se ujala vedení ve 20. minutě Ivančíkem. Jakékoliv naděje domácích na zvrat zhatil nesmyslným vyloučením František Kříž, který v přerušené hře šlápl na protihráče. Celek ze Žďárska využil přesilovku ještě do přestávky Pokorným. Ve druhém poločase se Jemnicko sice zlepšilo, ale ke kontaktnímu gólu to nevedlo. To důraznější hosté získali luxusní náskok ještě ve 47. minutě zásluhou Nekudy.

Góly: 20. Ivančík, 42. Pokorný, 47. Nekuda. Rozhodčí: Bína. ŽK: 3:5. ČK: 1:0 (30. F. Kříž). Diváci: 150. Poločas: 0:2. Jemnicko: Kopeček J. Kincl, F. Kříž, Kelbler, Štancl Tobolka, Koutný, M. Krejča, Máca (69. J. Kříž) Habr (69. Sevelda), Grün. Velká Bíteš: Šula Horký, Kopáček (73. Pohl), Kerber, T. Pelán Dvořák, Nekuda, Pokorný, Ivančík (89. Pelán) Střecha, Loup. Nejlepší hráči: Grün Pokorný, Loup.

H. BROD ŽIROVNICE 6:1

Slovan vstoupil do utkání aktivně, ale do vedení se dostal až ve 20. minutě. Ideální uvolnění přes dva hráče předvedl Berky, který našel před brankou Lacinu a ten otevřel skóre zápasu. O pět minut na to autor prvního gólu našel Vacka a ten zvyšoval na 2:0. Ve 36. minutě se opět uvolnil na levé straně Berky, tentokrát našel Petříka a bylo 3:0. Zkoprnělá Žirovnice vůbec nevěděla, co se s ní děje. Pět minut před poločasem poslal výborně hrající Sláma do úniku Vacka a ten naservíroval čtvrtý gól Kuncovi. Aby toho nebylo málo, tak se před odchodem do kabin prosadil ještě Novotný a upravil poločas na 5:0. Po příchodu z kabin se prosadil druhým gólem Kunc a Žirovnici se podařilo čtvrt hodiny před koncem výsledek zkorigovat zásluhou Staňka.

Góly: 20. Lacina, 25. Vacek, 36. Petřík, 40. a 60. Kunc, 45. Novotný 75. Staněk. Rozhodčí: Šťastný. ŽK: 0:2. Diváci: 200. Poločas: 5:0. H. Brod: Kučírek Bláha, Novotný, Nechvátal, Berky Lacina, Sláma, Kunc, Hejkal (71. Švec) Petřík (83. Sůva), Vacek. Žirovnice: Tomíšek Svoboda (60. Dvořák), Průša, P. Houška, Charousek Dýnek (58. T. Houška), Rozporka, Moravec, Vilímek Staněk, Pokorný. Nejlepší hráči: Sláma, Lacina, Berky.

SAPELI POLNÁ BYSTŘICE 1:3

Domácí začali aktivně v dobré pozici byl Barák, ale nedal. Polná byla při chuti, Rychtecký obešel gólmana a nahrál před branku, kde Zamazal s Mrokus netrefili míč. A tak udeřilo na druhé straně. Po faulu na Holého proměnil penaltu Zbytovský. Chvíli nato Sapeláci zaspali při rozehrání standardky a Holý tečí zvýšil na 2:0. Bystřici vyšel i vstup do druhé části. Po pár minutách se opřel do míče Veselý, a Koubek neměl nárok. Rušno bylo i před Dudášem. Na něm si nejdříve vylámal zuby Rychtecký, pak se po střele Zamazala rozezvučelo břevno. Marnost domácích v koncovce korunoval Vacek, který přehodil brankáře i branku. Až v závěru hlavičkoval po centru Špendlíčka Rychtecký.

Góly: 84. Rychtecký 17. Zbytovský (PK), 20. Holý, 53. Veselý. Rozhodčí: Straka. ŽK: 1:3. Diváci: 100. Poločas 0:2. Sapeli Polná: Koubek Tržil, Černý, Špendlíček, Slezák (70. Fišer) Brnický, Vacek, Morkus, Barák Rychtecký, Zamazal. Bystřice: Dudáš Vícha, Chocholáč, Veselý, Mitáš Krošlák (78. Karásek), Zbytovský, Illek (87. Padrtka), Špatka (64. P. Nepejchal) Prášil, Holý. Nejlepší hráči: Barák Krošlák, Holý.

HERÁLEC HB ŽDÍREC N. D. 1:2

Lepší vstup do utkání si domácí Herálec nemohl ani přát. V páté minutě zahrával Filipský rohový kop, na který si naběhl Josef Pátek a hlavou poslal svůj tým do vedení. O sedm minut později mohl zvýšit Ganobjak, ale jeho šanci včasným vyběhnutím zneškodnil Rezničenko. Potom se hrál oboustranně vyrovnaný fotbal, ale bez gólových příležitostí. Až v 39. minutě vyrobili herálečtí zadáci chybu, kterou potrestal Takács a vyrovnal na 1:1.

Po přestávce si vytvořili domácí dvě příležitosti, ale při obou kraloval ždírecký gólman Rezničenko. Čtvrt hodiny před koncem předved pěknou akci Pavel Pátek a křižnou střelou nedal Březinovi šanci 1:2. V závěru mohl vyrovnat Klement, ale jeho hlavička se mezi tři tyče nevešla.

Góly: 5. J. Pátek 39. Takács, 75. P. Pátek. Rozhodčí: Tesař. ŽK: 0:3. Diváci: 120. Poločas: 1:1. Herálec HB: Březina J. Stojan, Klement, Martínek, Hrala Král, Ganobjak (66. Kuchta), Filipský, Blažek J. Pátek (82. V. Vašák), L. Stojan. Ždírec n. D.: Rezničenko Kysilko, Klupka, Sysel, Pleva Takács (66. Jiří Matějka), Votava, Novotný, Kučera Adamec, Pátek (86. Zahradník). Nejlepší hráči: Martínek Klupka, Novotný.

ČÁSLAVICE-SÁDEK M. BUDĚJOVICE 2:1

Překvapivě aktivněji začali na hřišti nováčka hosté, ovšem Marka Černého vychytal po samostatném sólu Kružík. Domácí se postupně oklepali a po centru Vacka uklidil míč skluzem do sítě Kylíšek. O osm minut později to bylo o dvě branky. Po odvráceném centru se k míči dostal Čermák, na nic nečekal a zvýšil čáslavické vedení. Poté opět musel úřadoval Kružík, který nestačil až na Černého, který tak do poločasu snížil na rozdíl jediné branky. Ve druhém dějství měly optickou převahu Budějovice, ovšem ani v závěrečném náporu žádná vyložená šance nepřišla.

Góly: 26. Kylíšek, 34. Čermák 43. Marek Černý. Rozhodčí: Pfeifer. ŽK: 4:3. Diváci: 110. Poločas: 2:1. Čáslavice-Sádek: Kružík Bělák (78. Pokorný), Kozelský, Zikmund, Jedlička Vacek (90. Brabenec), Šimek, Urban, Bula Kylíšek (82. Vybíral), Čermák. M. Budějovice:Klouda Buďa (46. Karel Svoboda), Busta, Toman, Novotný Kamil Svoboda, Škoda, Pařízek, Kyzlink Marek Černý, Veselý (39. Trnka). Nejlepší hráči: Kružík, Čermák Marek Černý.

Příští kolo: Jaroměřice Sapeli Polná, Nová Ves Okříšky, St. Říše H. Brod, Žirovnice Humpolec, Pacov Herálec HB, Ždírec n. D. Jemnicko, V. Bíteš Čáslavice-Sádek, M. Budějovice Bystřice.