„Výkon rozhodně nebyl ideální, podepsala se na nás nepovedená zimní příprava. Někteří hráči šli do zápasu po delších absencích a bylo to znát. Věřím, že už to bude jen lepší,“ řekl domácí kouč Karel Fencl.

BYSTŘICE ČÁSLAVICE-SÁDEK 2:0

Úvod diváky hodně navnadil. Bystřice předváděla pohlednou kombinační hru a po standardní situaci trefil domácí Prášil tyč. Stejný hráč se o chvíli později ocitl sám před gólmanem, ale jeho střela z otočky skončila vysoko nad. Hosté se do té doby prezentovali dlouhými nákopy brankáře Dítěte, které bystřické defenzivě znepříjemňovaly život. Vše se ale změnilo po pasu Krošláka, na který si naběhl Holý, Dítě musel ve vápně zatáhnout za záchrannou brzdu a rozhodčí Svoboda mu za penaltový zákrok ukázal červenou kartu.

„Útočník šel sám a náš brankář ho stáhl, takže to bylo jasné,“ konstatoval čáslavický trenér Ladislav Hrbáček. Situace byla pro hosty o to komplikovanější, že neměli náhradního gólmana, a do branky tak musel obránce Zikmund. Tomu exekutor Zbytovský nedal šanci a poslal domácí do vedení.

Kdo čekal, že se tím naplno rozpoutá bystřická ofenzivní lavina, hluboce se mýlil. Čáslavičtí hráči se neuvěřitelně semkli, začali hned ve středu pole napadat domácí rozehrávku a vyrážet do nebezpečných brejků. Nejblíže k úspěchu byli po průniku Vacka, kterému stačilo přihrát před prázdnou branku Kalayovi, míč si ovšem předkopl a pak už trefil jen gólmana. „Soupeř se zlepšil, i když prohrával, zaměřil se víc na defenzivu a začal hrát organizovaně. My najednou nevěděli, co dělat,“ uznal Fencl.

Obraz hry se nezměnil ani po přestávce a obránce Zikmund se v nové roli hodně nudil. Výjimkou byla akce Špatky s Prášilem, kterou posledně jmenovaný zakončil nedůraznou střelou, při níž dočasnému gólmanovi pomohl kolega z obrany Kozelský.

Čím dál tím víc rušněji bylo na druhé straně a gólman Dudáš musel v rozmezí jedné minuty likvidovat dva samostatné úniky Kalaye. Zuby na bystřickém gólmanovi si po další minele zadních řad vylámal i Vybíral. „Vyrovnání bylo na spadnutí, bohužel jsme neproměnili několik tutovek. Vždyť to, co měli Kalay s Vybíralem, se prostě musí dávat,“ litoval zahozených šancí Hrbáček.

„Trochu jsme propadli po taktické stránce a začali s Čáslavicemi hrát nahoru dolů, což bylo hodně riskantní,“ podotkl Fencl.

Jeho svěřenci se ale přece jenom dočkali pojistky. Šest minut před koncem se po výkopu Dudáše ocitl za hostující obranou Prášil a před Zikmundem nezaváhal.

Góly: 19. Zbytovský (PK), 84. Prášil. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 2:2. ČK: 0:1 (17. Dítě). Diváci: 150. Poločas: 1:0. Bystřice: Dudáš Vícha, Chocholáč, Veselý, Mitáš Špatka (85. Cacek), Zbytovský, Illek, Krošlák (68. Z. Sklenář) Holý (87. Čech), Prášil. Čáslavice-Sádek: Dítě Pokorný, Zikmund, Brabenec (76. Čermák), Jedlička Vacek (60. Šimek), Urban, Bula, Vybíral Kylíšek (21. Kozelský), Kalay. Nejlepší hráči: Dudáš, Vícha Vacek.

1. St. Říše 16 11 2 3 37:12 35

2. Bystřice 16 9 4 3 38:21 31

3. Humpolec 16 9 3 4 37:26 30

4. Sapeli Polná 16 8 2 6 30:26 26

5. Jemnicko 16 7 4 5 35:24 25

6. Ždírec n. D. 16 8 1 7 20:22 25

7. Okříšky 16 6 6 4 26:28 24

8. Čáslavice-S. 16 7 3 6 24:26 24