Omlazené Speřice velmi mile překvapily, odvezly body ze Světlé

Pelhřimovsko – Po vítězství v soutěži sahají fotbalisté Košetic. Po výhře zůstal jejich náskok na špici tabulky I. A třídy devítibodový. O překvapení kola se postaraly Speřice, ty se po výhře ve Světlé posunuly na čtvrtou příčku. Třetí výhru v řadě si připsal Pacov.

24.4.2017

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Antonín Hříbal

I. A třída, skupina A

PACOV – H. BROD B 3:0

Domácí měli především v první dvacetiminutovce jasně navrch a jejich snaha vyvrcholila dvěma zásahy Jaroslava Přibyla. Hosté bojovali i nadále, jejich mladý tým se nevzdával, ale chyběl klid a rozvaha v koncovce. Po změně stran se dohrávalo poklidněji, domácím pojistil výhru v 64. minutě Kabíček.

Góly: 13. a 18. Přibyl, 64. Kabíček. Rozhodčí: Doskočil. ŽK: 3:4. Diváci: 60. Poločas: 2:0. Pacov: M. Zabloudil – Kuran, Bezemek (80. Podolský), Kabíček, Bártů, Maršík, Kostroun, Tomovič (84. J. Zabloudil), Přibyl, Vítámvás (75. Z. Rybčák), J. Pražák.

SVĚTLÁ N. S. – SPEŘICE 1:2

První poločas se hrál především ve středu hřiště. K vidění byl nemastný a neslaný fotbal. Hosté hrozili hlavně střelami z dálky, ale nic z toho nevytěžili. Po změně stran padl brzký gól, když se do brejku rozběhl Štěpánek, přešel přes čtyři domácí hráče a zavěsil. Vzápětí mohl Novák vyrovnat, ale ve vápně po faulu se snažil zakončit a počínal si nepřesně. V 72. minutě pak domácí špatně odkopli míč a Soukup poslal přesnou střelou k tyči svůj tým do dvoubrankového vedení. Světlá stihla jen snížit, když po závaru prostřelil Pohnětal vše, co mu stálo v cestě.

Góly: 80. Pohnětal – 50. Štěpánek, 72. Soukup. Rozhodčí: Petrlík. ŽK: 2:3. Diváci: 150. Poločas: 0:0. Speřice: Žáček – Alenka, Honzárek, Pohan, Štěpánek, Ganobjak (71. Popek), Savi, Vlček, Eremiáš, Krejčí (46. Soukup), Morava (88. Maděra).

SJ. POLNÁ B – KAMENICE 2:1

Úvod patřil domácí rezervě, která ale spalovala jednu šanci za druhou. „Ve dvacáté minutě to mělo být 5:0,“ kroutil hlavou trenér Slavoje Miroslav Tobolka nad tristní koncovkou. Červenat se musel hlavně Körber, který se ocitl v gólovce několikrát. Jak se bezchybně zakončuje, mu ukázal až po půlhodině hry Klíma, jehož střela z dálky se otřela o tyč a skončila za zády bezmocného Mifky. Druhé dějství začalo pro Polnou tradičně. Výpadek a vyrovnání, o které se postaral hlavičkující Strašík. Kamenice se tím dostala do hry a působila na míči jistějším dojmem, ale nebylo jí to nic platné. V 78. minutě totiž Körber odčinil svá předešlá zaváhání a rozhodl, když zakončil do odkryté branky kombinaci s Jelínkem. „Jsme za výhru rádi, body už byly potřeba. Bylo to dobré utkání. Konec takový bojovný, zranili se nám dva hráči, ale i ti střídající pomohli,“ dodává kouč Tobolka.

Góly: 35. Klíma, 78. Körber – 51. M. Strašík. Rozhodčí: Škorpík. ŽK: 1:1. Diváci: 45. Poločas 1:0. Kamenice nad Lipou: Mifka – T. Hadrava (46. Tadeáš Zahradník), M. Strašík, L. Hadač, Šuranský, P. Zahradník (46. Zdeněk), Pelc, Melzoch, J. Hadrava (83. Dejmek), Jiří Houser, Filípek.

H. BOROVÁ – KOŠETICE 0:3

V prvním poločase se hrála vyrovnaná partie. Domácí si vytvořili šanci, ale neproměnili ji, takže se radovaly Košetice. Utekl Starý a poslal svůj tým do vedení. Pak přišla další chyba v domácí obraně, která neodkopla balon, a toho využil Kubů. Po změně stran rychle zvýšil na 0:3 Bartoška. Pak měla Havlíčkova Borová navrch, vytvořila si i několik šancí, ale nedokázala se prosadit. „Tlačili jsme se dopředu, šance jsme měli, ale nejsme dostatečně agresivní a ve vápně hladoví po gólu. Měli jsme tam hodně dobrých věcí, ale nedotáhli jsme to do zdárného konce,“ posteskl si trenér H. Borové František Polák.

Góly: 24. Starý, 35. Kubů, 50. Bartoška. Rozhodčí: Rygl. ŽK: 2:1. Diváci: 80. Poločas: 0:2. Košetice: Jíša – T. Vejsada (57. Paťha), Suk, Starý, Bartoška, Kubů, Tržil (74. Sovka), Papež, Kordík, Kadlec, A. Vejsada.

Autor: Kamil Vaněk

24.4.2017 VSTUP DO DISKUSE

Výstava v Zahrádkářském domě ve Švabinského ulici.
22

OBRAZEM: Zahrádkáři pořádají velkou jubilejní výstavu

Ve volebním obvodu Vladislav může k volební urně přijít 756 oprávněných voličů.
5

Volby ve Vladislavi: I občanský průkaz už jsme po rozpečetění urny našli

„Volím topku,“ prozradil vězeň a kuchař Mikuláš Horváth

Lesní Jakubov – Dovařil rajskou a plněnou vepřovou kapsu s opečenými bramborami. A pak už padesátiletý Mikuláš Horváth, „služebně“ nejstarší vězeň rapotické věznice, netrpělivě vyhlížel volební komisi, aby mohl do urny vhodit svůj hlasovací lístek.

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Hlasování začalo, otevřelo se 1 137 volebních místností

Vysočina – Úderem páteční čtrnácté hodiny, kdy v celé zemi začaly letošní sněmovní volby, se na Vysočině otevřelo 1137 volebních místností. Voliči, kteří do nich přicházejí, mohou odevzdávat své hlasy 419 kandidátům, kteří kandidují na kandidátních listinách 24 volebních stran.

Víkend: Koná se drakiáda i setkání s čajomilcem

Třebíč - Autorské čtení, vyprávění cestovatelů, tvoření s dětmi a drakiáda. Takové jsou tipy Denku na nadcházející víkend.