OKŘÍŠKY - V. BÍTEŠ 1:2

Právě soubojem Tůma Šula zápas začal. Bítešský brankář jeho střelu dokázal vytěsnit. Po rohu mohl otevřít skóre Kotrba, ale jeho hlavičce scházela přesnost. Velká Bíteš spoléhala jen na střely z dálky a Fialu, který se jinak v brance musel nudit, protáhl Valsa. Poté přišla sedmiminutová pasáž, ve které měli domácí čtyři vyložené šance. Řezáč v samostatném úniku trefil jen nohu Šuly, Tůma po následném rohovém kopu těsně minul zařízení, v další příležitosti se ocitl po Řezáčově vysunutí Kotrba, ale Šula skvělým zákrokem změnu skóre nepřipustil; na brankáře Spartaku pak postupoval sám po kiksu Pohla znovu Řezáč, ovšem s jeho pokusem o lob Šula počítal.

„Kdyby Okříšky proměnily šance, tak by už asi nebylo o co hrát, my jsme měli rozháraný začátek, protože jsme prvních jedenáct minut hráli v deseti, než dorazil jedenáctý hráč, ale náš špatný výkon pokračoval i pak," řekl velkobítešský trenér František Klusák.

Druhý poločas opět začal únikem Tůma, který sólo zakončil nahrávkou na Kotrbu, jeho střelu z úhlu do poloodkryté branky ale dokázal eliminovat Pohl. Okříšskou smůlu nakonec protrhl Řezáč, který nic nevymýšlel, a i když si Šula na jeho prudkou střelu zblízka sáhl, vytěsnit ji nedokázal.

O tři minuty později mohlo být vyrovnáno. Loupův nadýchaný centr se dostal ke střídajícímu Škorpíkovi, jehož hlavičku do protipohybu dokázal Fiala efektivně eliminovat.

„Najednou jsme začali dělat taktické chyby, ale pořád bylo dostatek času a příležitostí vedení pojistit," pokrčil rameny lodivod Okříšek Tilahun Tesfaye.

Na lavičce se poté musel několikrát chytat za hlavu. Pojistku měl na kopačce Tůma, jenomže proti němu stál opět skvělý Šula, ten si poradil i s další šancí, do které poslal Řezáč Kotrbu, okříšský kapitán si ale míč v rozhodující chvíli předkopl, a tak přišel trest. Loup našel pasem Dvořáka, ten unikl po pravé straně, poslal míč před branku a Škorpík ve skluzu vyrovnal.

I tak ale mohli domácí vyhrát, jenomže souboj Tůma Šula vyhrál opět bítešský brankář. „Já Vlastu Šulu chválím každý zápas, celý podzim si udržuje stabilní formu, což potvrdil i tentokrát," řekl k výkonu čtyřicetiletého veterána v hostující brance Klusák.

Okříšští si po sérii šancí vypili kalich hořkosti až do dna. Nákop před jejich bránu chtěl Brabenec hlavou přistrčit Fialovi, jenomže se špatně zorientoval, slabou nahrávku vystihl Loup a nadvakrát překonal domácího brankáře.

„Míč jsme mohli v klidu odvrátit do hřiště," nechápal počínání zkušeného obránce Tesfaye.

„Naše vítězství je nezasloužené, měli jsme štěstí. Pro nás jde o velice důležité body, díky kterým se půjde do jarní části soutěže o trochu lépe," dodal Klusák.

Góly: 71. Miroslav Řezáč - 82. Škorpík, 89. Loup. Rozhodčí: Nejedlý. ŽK: 5:3. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Okříšky: Fiala - Večeřa, Brabenec, Voda, Dubský - Dočekal (63. Jůza), Rampír, Jančok, Tůma - Kotrba, Miroslav Řezáč. V. Bíteš: Šula - Jelínek, Kerber, Pohl, Horký - T. Pelán Dvořák (90. Hemala), Valsa, Nekuda, Loup - Pokorný (46. Škorpík, 90. Suchý). Nejlepší hráči: Tůma Šula, Loup.

1. H. Brod 16 13 2 1 38:10 41

2. Náměšť-Víc. 16 10 2 4 43:28 32

3. Sapeli Polná 16 9 0 7 39:27 27

4. Humpolec 16 8 2 6 35:24 26

5. Ždírec n. D. 16 8 2 6 28:22 26

6. Jemnicko 16 6 6 4 32:25 24

7. Žirovnice 16 7 3 6 29:28 24

8. Chotěboř 16 6 5 5 17:14 23