OKŘÍŠKY – NOVÁ VES 1:2

V první slibnější situaci se ocitl nedůrazně hlavičkující Tůma v 5. minutě, ale potom začali hosté potvrzovat to, proč jsou na třetím místě tabulky. Důrazná obrana lehce odebírala domácím míče a dlouhými pasy vysunovala do brejků ofenzivní spoluhráče. Okříšky nevzaly varování M. Ondřejky vážně, proto pykaly už v 10. minutě. Rychlý brejk zužitkoval ve vedení do prázdné branky střílející Čech – 0:1.

A mohlo být ještě hůře. V 17. minutě se nechal o míč obrat Večeřa a tečovanou střelu M. Ondřejky bravurně vyrážel Fiala. Domácí se dostali do hry až před koncem poločasu a v obou případech v tom měl prsty kanonýr Aleš Valenta. Nejdříve neměl dostatek času uklidit míč do prázdné branky po závaru v 36. minutě a o tři minuty později spálil další tutovku.

„Bohužel má Aleš problém s kolenem a to se v jeho šancích projevilo. Prostě byl o krůček jinak postavený, než měl, a to rozhodlo,“ povzdechl si trenér Okříšek Tilahun Tesfaye.

Hosté však pokračovali po změně stran v bohorovnosti z konce první půle a po zásluze byli potrestáni. Večeřovu pumelici ještě s námahou vyrazil v 57. minutě Fuksa, ale o dvě minuty později se už domácí radovali. To totiž levačkou z pravé strany parádně zakroutil přímý kop veterán Jůza a na jeho přízemní střelu od tyče se Fuksa natahoval marně – 1:1.

„Nechápu to. Byla to jednoznačně naše chyba. Ač jsem na to hráče upozorňoval, že mají hrát aktivně, ukolébali se a soupeři nechali hodně prostoru,“ čertil se po zápase novoveský kouč Vítězslav Machatka.

Jenže s vyrovnáním se okříšská útočná stavidla poněkud pozastavila a hosté opět trestali. V 70. minutě utekl obraně P. Bureš, ale mířil vedle. To 73. minuta byla pro hosty radostnější. Prodloužený rohový kop skončil na tyči a na penaltě se nejlépe zorientoval nejlepší hráč zápasu Marek Ondřejka. Pohotovým volejem rozhodl utkání – 1:2. Na tom nic nezměnily ani další vydařený trestný kop Jůzy, ani v závěrečných minutách výlety gólmana Fialy do vápna hostí.

„Myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli. Ze soupeře jsme měli respekt, ale zápas jsme až na přelom první a druhé půle zvládli. Vytvořili jsme si více gólových šancí,“ tvrdil Machatka.

To Tesfaye byl jiného názoru. „Soupeř dobře bránil, nakopával balony dopředu. Zápas rozhodla produktivita, remíza by byla spravedlivější.“

Góly: 59. Jůza – 10. Čech, 73. Ondřejka. Rozhodčí: Křenek, ŽK: 2:2, ČK: 1:0 (90. Tekal). Diváci: 130. Poločas: 0:1. Okříšky: Fiala – Široký (85.Netolička), Voda, Tekal, Večeřa – Tůma (83. Rampír), Malý, Jančok, Jůza – Řezáč, Valenta. Nová Ves: Fuksa – Kubík, Pohanka, Havlík, J. Bureš – Starý, R. Novotný, M. Ondřejka, Šandera – Čech (78. T. Novotný), P. Bureš (90. J. Ondřejka). Nejlepší hráči: Malý, Voda – M. Ondřejka.
Příští kolo: Jemnicko - Herálec HB, Nová Ves – Žirovnice, V. Bíteš – Okříšky, Bystřice - Jaroměřice n. R., Polná - H. Brod, M. Budějovice – Humpolec, Třebíč B – St. Říše, Pacov – Ždírec n. D.