Duel rivalů sice skončil bezbrankovou remízou, ale nudný rozhodně nebyl. Zápas i přes těžký terén nabídl kvalitní podívanou. O něco lépe začali hosté, ale Neumannovu hlavičku vytěsnil Fiala na roh. Jaroměřický útočník byl poté ve vápně faulován Brabencem, ale píšťalka i přes protesty a sportovního uznání některých domácích příznivců i činovníků zůstala němá.

„Dalo se to písknout, ale také nemuselo. Já to nebudu rozebírat," má jasno okříšský trenér Tilahun Tesfaye. Sporný moment nechtěl komentovat ani jeho protějšek Petr Macháček.

Pak se ale v herně vyrovnaném prvním poločase začali dostávat do brankových příležitostí i domácí. Nejprve zaměstnal hostujícího gólmana Rouska nebezpečnou střelou Tůma, který při závaru nastřelil tyč.

„Soupeř sice měl v prvním poločase nějaké příležitosti. Nejvíce mě mrzí naše šance, které jsme potom měli, a to jak v první, tak i ve druhé půli. Z toho jsme měli dát branky a vyhrát," hodnotil po zápase okříšský lodivod.

Jeho svěřenci byli po přestávce lepším týmem, ale podruhé za sebou na vlastním hřišti nevstřelili ani gól a remizovali. „První poločas byl vyrovnaný, ale ve druhém jsme soupeře přejeli. Už jsme je nenechali hrát od zadu. Ale z tolika brankových příležitostí musíme dávat góly. Tolik šancí ani soupeř neměl. Hosté se v závěru snažili ubránit remízu," posteskl si Tesfaye.

Podle něj velí povinnost na vlastním trávníku zvítězit. To by ale nesměla jeho svěřence zrazovat koncovka. „S remízou nejsem spokojen. Doma by se vyhrávat mělo. Naše hra byla dobrá, ale chyběly nám buď finální přihrávky nebo přesnost při zakončení. Jak jsme řešili některé akce bylo pro mě až nepochopitelné. Místo zakončení jsme volili třeba přihrávku a ještě k tomu nepřesnou a nebo nahráváme do ofsajdu. Budeme muset na tom zapracovat," uzavřel hodnocení okříšský kormidelník.

Spokojenost s bezbrankovou remízou zavládla v táboře soupeře. „Bod, pro který jsme do Okříšek přijeli, po zápase bereme s tím, že nebudu hodnotit, jestli měly být dvě penalty nebo ne. Na druhou stranu jsme dostali tyčku a měli i trošku štěstíčka. Remíza odpovídala zápasu i výkonu obou mužstev," hodnotí trenér Jaroměřic. Jeho tým má za sebou spoustu remíz, ale neprohrál jediné okresní derby.

„Během podzimu jsme zbytečně poztráceli spoustu bodů, a proto je pro nás tato remíza z venku zlatá. Je to navíc derby a my jsme v zápasech proti soupeřům z okresu neprohráli. Na začátek sezony jsme doma porazili Okříšky, vyhráli v Čáslavicích, zvítězili nad Moravskými Budějovicemi a remizovali s Jemnickem," řekl závěrem Macháček, který v roli trenéra končí a na lavičce jej nahradí Antonín Salák.