Mužstvo z východního okraje okresu Třebíč, které loni sestoupilo z I. A třídy, už mělo jistotu setrvání v kraji, kdežto nováček nejnižší soutěže na Vysočině měl před zápasem šanci na postup o patro výš. „Zápas bude vyvrcholením naší dobré sezony a hlavně herně i bodově povedeného jara," řekl před posledním zápasem sezony novosyrovický trenér Jan Prígl.

Samotné utkání nabídlo zajímavou fotbalovou podívanou. Brankové příležitosti byly na obou stranách a domácí nechtěli nováčkovi I. B třídy nic darovat. Hosty poslal do vedení po úniku Dvořák, který tváří v tvář prostřelil rapotického brankáře Ješinu. Hostitelé srovnali ještě do přestávky. Fouma ve vápně fauloval Illka a nařízenou penaltu kapitán Milan Laš bezpečně proměnil.

Novosyrovickým vyšel vstup do druhého poločasu, když po čtyřech minutách prostřelil Ješinu kapitán Toman – 1:2. Na hostech byla postupem času, kdy se blížily postupové oslavy, znát tréma. Rapotice dokázaly vyrovnat a opět z pokutového kopu, který byl tentokrát nařízen za ruku. Proměnil ho znovu Laš.

„Odvedli jsme dobrý výkon a utkání zvládli, takže spokojenost. Bojovností jsme ten potřebný bod urvali. Soupeř byl silný na balonu a nic nám nedaroval. Na ten bod i na postup jsme se hodně nadřeli. Domácí hráli opravdu dobře. Zápas byl nervózní, ale naštěstí nám to vyšlo," shrnul Prígl.

Spokojen byl i jeho protějšek. „Utkání bylo z obou stran kvalitní i hektické a vyhecované tím, že Syrovice hrály o postup. Hosté to zvládli a my jsme rádi, že se nám podařilo uhrát remízu," zhodnotil rapotický lodivod Karel Kovařík.