Zlepšenou formu prokazuje Jemnicko, které zdolalo Přímětice. V další konfrontaci druhých nejvyšších krajských soutěží Moravské Budějovice se po přestřelce s Žebětínem rozešly smírně. Nové Syrovice ve své zimní premiéře rozprášily účastníka nejnižší krajské soutěže na jižní Moravě. Dukovany si poradily s Rokytnicí. Rapotice otočily duel s Ořechovem. Stařeč nestačila na Třebelovice.

NÁMĚŠŤ-VÍCENICE – BUDIŠOV-NÁRAMEČ 7:2

Zápas týmů, které se utkávají i v sezoně, měl na umělém trávníku ve Velkém Meziříčí dva rozdílné poločasy. V tom prvním měl více ze hry Budišov, ale po změně stran se karta obrátila. A byla to Náměšť, kdo udával tempo a převahu vyjádřil střelecky.

„Do utkaní jsme vstoupili dobře a ve dvanácté minutě vstřelili branku. Od té doby až do konce prvního poločasu, jsme přenechali iniciativu Budišovu. Druhá půle už byla po důrazné promluvě o přestávce v naší režii. Hráči už plnili, co jsem po nich chtěl,“ hodnotí trenér Náměště-Vícenic Petr Kylíšek.

„První půlku jsme byli lepší. Do druhé půle jsme prostřídali sestavu a na hřiště šli tři hráči z béčka, ale na to se nechci vymlouvat. Příprava slouží k tomu, aby dostali šanci všichni. Prohráli jsme hlavně díky třem gólům, které jsme dostali po hloupých chybách. Soupeř to pak už měl pevně ve svých rukou. Utkání ale splnilo svůj účel,“ má jasno kouč Budišova-Náramče Libor Švec.

Góly: Šimončič 4, Durajka 2, Svoboda – K. Nováček 2. Poločas: 1:2. Náměšť-Vícenice: Kováč – Martinovský, Heres, Lampíř, T. Tržil – Klíma, Durajka, Rubák, Homola – Svoboda, Šimončič. Střídali: Rous, Matoušek, Bartošek. Budišov-Nárameč: Trnka – Pavlatovský, Věžník (46. Vala), Kozuň, Molnár (46. Jura) – T. Nováček, Votoupal, Horký, Hrádek – K. Nováček (46. J. Sedláček), Pažourek.

JEMNICKO – PŘÍMĚTICE 3:0

Konfrontace I. A tříd mezi jižní Moravou a Vysočinou nabídla vyrovnanou partii. Přesnější mušku však měl celek z Třebíčska, který tak umělý trávník opanoval. „Sehráli jsme výborné utkání s výborným soupeřem. Na rozdíl od soupeře jsme své šance proměnili. Herně se lepšíme a jsem rád, že jsme neinkasovali,“ těšilo trenéra Jemnicka Zbyňka Kincla.

Góly: 63. a 72. Sevelda, 81. Grün. Poločas: 0:0. Jemnicko: Kopeček – Rejthar, Krejča, Kincl, Máca – Vacuška, Bastl, Anděl, Hošek (46. Sevelda) – Grün, Axman.

N. SYROVICE – BLÍŽKOVICE 10:3

Za velkého mrazu a v okleštěných sestavách nastoupily na jevišovickém umělém trávníku časně ráno oba týmy. „První přátelské utkání jsme hráli v osm hodin a v době výkopu bylo mínus třináct stupňů,“ podotýká kouč Nových Syrovic Jan Prígl a pokračuje. „Blížkovice hrály do 40. minuty pouze v deseti lidech. My jsme sice přijeli s jedenácti hráči, ale s náhradním gólmanem v útoku, který se dvakrát dokázal zapsat mezi střelce,“ komentuje Prígl.

Jeho svěřenci měli více ze hry a převahu zužitkovali. „Po celé utkání jsme byli lepším týmem a zaslouženě zvítězili,“ uzavřel hodnocení novosyrovický kormidelník.

Góly N. Syrovic: 14. a 84. M. Novák, 30., 41., 51. a 65. M. Sosnar, 39. Dubský, 57., 73. a 87. Růžička. Poločas: 4:1. Nové Syrovice: P. Novák – D. Růžička, Toman, Chalupa, Janoušek – Weindenthaler, Dubský, Železný, Houserek – M. Novák, M. Sosnar.

M. BUDĚJOVICE – ŽEBĚTÍN 5:5

Duel účastníků druhých nejvyšších krajských soutěží na Vysočině a Jižní Moravě nabídl atraktivní podívanou, která se na umělém trávníku v Jevišovicích strhla v přestřelku. „Hráli jsme s kvalitním fotbalovým týmem. Pořád zkoušíme více hráčů na různé posty a hledáme ideální složení. Velkým pozitivem bylo zjištění, že jsme schopni si vytvořit šance a hlavně je také proměnit,“ hodnotí trenér Moravských Budějovic Lukáš Šplíchal.

Góly M. Budějovic: Pařízek 2, A. Svoboda 2, Veselý. Poločas: 3:3. Moravské Budějovice: Dvořák – Kratochvíl, Busta, J. Benda, Novotný – Stark, Veselý, Pařízek, P. Benda – A. Svoboda, K. Svoboda. Střídali: Puchnar, Mario Premar, Mateo Premar.

HARTVÍKOVICE – ŠEBKOVICE 3:4

Oba týmy sehrály svůj první přípravný zápas, ve kterém každý chvilku tahal pilku. Hartvíkovice na „umělce“ v Třebíči trénují už od konce ledna a to bylo na jejich herním projevu znát. Svěřenci Luďka Hadraby šli také po zásluze do vedení Horkým. Zkušenější Šebkovice však stihly vyrovnat ještě do poločasu a po změně stran výsledek dalšími dvěma trefami otočit. Loňský nováček nejnižší krajské soutěže však dvougólové manko smazal a střetnutí tak spělo k remíze 3:3. To však ke konci odmítl brankář Kuba, který ve druhém dějství nastoupil na hrotu a duel rozhodl ve prospěch „átřídních“ Šebkovic.

„Čekal jsem po první půli výhru, nějakou dobu tady už trénujeme a hra byla z naší strany dobrá. Některé akce měly hlavu, ale dělali jsme vzadu strašné chyby. To však zapříčinilo, že jsme kvůli zraněním museli několikrát střídat už v první půli a to nám narušilo plány i do druhého poločasu. Herně to nebylo špatné, ale kaňkou jsou tři zranění a nemohl jsem zkoušet to, co jsem chtěl,“ posteskl si hartvíkovický kouč Luděk Hadraba.

„Míč jsme měli v přípravě poprvé, a proto první přípravné utkání nechci moc hodnotit. Na nějaké závěry je strašně brzo. Vyhráli jsme, ale zápasu by spíš slušela remíza. Na to, že oba týmy hrály poprvé, bylo utkání pěkné,“ hodnotí šebkovický trenér Jiří Stoklas.

Góly: Horký, D. Kopuletý (PK), Martin Kopuletý – Přibil, T. Kotačka, T. Kotačka, Kuba. Poločas: 1:1. Hartvíkovice: Chalupa – M. Outulný, M. Sýkora, Kafka, J. Sýkora – D. Kopuletý, Michal Kopuletý – Horký, Křivánek, Martin Kopuletý – M. Outulný. Střídali: J. Melkes, Vlk, Malý. Šebkovice: Kuba (Klubal, Papoušek) – Uhlíř, Karásek, Pecka, Hrůza – T. Kotačka, Zikmund, Roupec, Přibil, Kašpárek – P. Kotačka. Střídal: Bílek.

ROKYTNICE – DUKOVANY 2:5

Zápas nováčků nižších krajských soutěží přinesl tak trochu očekávaný výsledek. Obzvláště, když „bétřídní“ Rokytnice nastoupila proti papírovému favoritovi v okleštěné sestavě. Svěřenci Pavla Vranky ještě v prvním poločase stačili držet s týmem z I. A třídy krok.

„Hráče jsem upozornil na kvalitu soupeře. Vzhledem k tomu a naší opětovné absenci zejména beků jsem zvolil rozestavení a defenzivní taktiku s brejky. Dokud jsme hráli na menším prostoru a včas přistupovali k soupeři, tak jsme Dukovany do moc šancí nepustili i přesto, že se hrálo v podstatě na jednu branku,“ vysvětluje rokytnický lodivod.

Po změně stran už bylo všechno jinak a hráči od jaderné elektrárny třebíčský trávník s umělým povrchem ovládli.
„Ve druhé půli jsme po vystřídání nesmyslně zvětšili hřiště, kdy se často hrálo vápno-vápno. Vytvořili jsme si pár šancí, dvakrát i skórovali, ale naopak hodně chybovali. Soupeř v pohodě držel míč a trestal. Opět si zachytali oba brankaři a znovu nezklamali. Dukovany si vytvořily velké množství šancí, bohužel na mnoho jsme jim „namazali“ opakovanými hloupými chybami. Naše hra se však oproti prvnímu utkání zlepšila. Nicméně za tři týdny toho musíme hodně zlepšit, abychom v I. B přežili,“ uzavřel hodnocení Vranka.

„Nastoupili jsme v hodně kombinované sestavě bez šesti lidí a byli rádi, že jsme to odehráli. Po celý zápas jsme byli lepší, i když dva góly dali po jejich chybách. Utkání splnilo svůj účel,“ hodnotí trenér Dukovan Rostislav Štork.

Góly: Prokeš, Bartejs – Koudelný 2, Řezáč 2, Hron. Poločas: 0:2. Rokytnice: L. Hobza – Štork, D. Jičínský, Kašiár – J. Herbrych, A. Štefánek – Bartejs, Vahila, Železník, Veleba – Prokeš. Střídali: M. Široký, Syrový, M. Jičínský, Kovář, Píša, Vejmelka. Dukovany: Pelán – J. Fojtášek, Kunc, M. Fojtášek, O. Horák – Hrubeš, Koníř, Hron, Koudelný – Miroslav Křišťál, Durda. Střídal: Řezáč.

RAPOTICE – OŘECHOV 4:2

Lídr I. B třídy z Vysočiny na umělou trávu do Bohunic přicestoval s deseti hráči, a tak si jedenáctého do party musel vypůjčit právě od soupeře. „Mámě některé hráče na horách a půlhodiny před odjezdem se nám dva omluvili pro nemoc,“ vysvětluje rapotický kouč Karel Kovařík. Účastník okresního přeboru Brno-venkov měl v úvodním dějství převahu, kterou také korunoval dvěma góly.

Ve druhé půli se obraz hry úplně změnil a byly to Rapotice, kdo převzal taktovku a souvislým tlakem nutil soupeře k chybám. A že jich na vlastní polovinu hřiště zatlačený Ořechov nakupil. Toho celek z Třebíčska využil ke čtyřem trefám, kterými výsledek otočil.

„První půlku jsme se rozkoukávali a po vlastních chybách prohrávali 2:0. Druhý poločas jsme zlepšili kombinaci a začali je přehrávat,“ zhodnotil rapotický kormidelník.

Góly Rapotic: Milan Laš 2, Mucha, Škorpík. Poločas: 0:2. Rapotice: T. Laš – Matoušek, Milan Laš, Němec, Opálka – Mucha, Illek, Strašák, Zezula – Škorpík.

TŘEBELOVICE – STAŘEČ 5:3

Nováček I. B třídy nastoupil proti lídrovi okresního přeboru v okleštěné sestavě. „Na zápas jsme odjeli pouze s dvanácti hráči včetně brankáře. Chyběla celá základní obrana a další hráči. To umožnilo odzkoušet hráče z B-týmu, hlavně mladých, nedávno dorostenců,“ vysvětluje trenér Starče František Prokop.

Samotný zápas hraný v Jevišovicích nabídl vyrovnaný fotbal s možnostmi ke skórování na obou stranách. „Zápas byl vyrovnaný, s celou řadou šancí, ale soupeř byl produktivnější. Na naší hře bylo vidět, že v obraně nastoupili hráči, kteří zde nehrají, a tak jsme soupeři nabízeli dost příležitostí. Naopak dopředu jsme si vytvořili dost dobrých akcí a situací, mnoho jsme jich však zahodili,“ hodnotí stařečský kouč.

Góly Starče: Bříza, Linhart, Kaňka. Poločas: 3:1. Stařeč: Obůrka – Tomek, Kaňka, Pysk, Smejkal – Linhart, Mařan – Strouha, Píša, Ježek – Bříza. Střídal: Jahoda.