HUMPOLEC - PŘIBYSLAV 8:0

Humpolec na podzim dostal od Přibyslavi pět gólů, v odvetě jí to vrátil i s úroky. Hosté hráli hodně naivně, domácím stačilo aktivně napadat rozehrávku a trestat chyby soupeře. Po šesti minutách přišel ke snadné trefě Pícha, na 2:0 zvýšil po přihrávce Jeřábka Dalík. Humpolec dál ovládal hřiště a ještě do poločasu přidal třetí branku po individuální akci Pikl. Druhý poločas byl ještě jednoznačnější. Domácí hráli s velkou chutí, naopak hosté se už očividně těšili na poslední hvizd rozhodčího a zaostávali hlavně v pohybu po hřišti. Rozdíl několika tříd v kvalitě výkonů domácí potvrdili dalšími pěti góly.

Góly: 6. a 55. Pícha, 15. a 87. Dalík, 30. Pikl, 49. a 71. Podoba, 82. Honzárek. Rozhodčí: Fabeš. ŽK: 1:0. Diváci: 100. Poločas: 3:0. Humpolec: Kříž - Alt, Procházka, Nermut, Maršík - Kopic (56. Málek), Jeřábek, Kratochvíl (46. Podoba), Pikl (67. Honzárek) - Pícha, Dalík. Přibyslav: Sybera - Jelínek, Tvrdík (66. Pátek), Kunc, Musil (25. Josífek) - Vykoukal, Škácha, Vopršal, Ondra - Sodomka, Adamec. Nejlepší hráči: Jeřábek, Kratochvíl, Maršík.

M. BUDĚJOVICE - HERÁLEC ZR 0:0

Za bod mohou domácí děkovat svému brankáři. Klouda věrný barvě svého dresu skákal mezi tyčemi jako růžový panter. Hned v úvodu zlikvidoval dorážku Urubčíka z malého vápna a střelu Skály ze stejného prostoru vyrazil na roh. Ve 20. minutě vytáhl bravurně hlavičku Boháče směřující do šibenice. O chvíli později přestřelil z malého vápna budějovickou branku po Zichově centru Boháč. A do třetice ztroskotal Boháč opět na Kloudovi při své střele k tyči z hranice velkého vápna. Hostitelé se mezi tyče trefili až po půlhodině hry Veselým. Ve druhém poločase se hra vyrovnala, ale gólu se diváci nedočkali. Střely domácích končily většinou mimo branku. Výjimkou byla jen střela Pařízka z trestného kopu a další tutovku Boháče po hodině hry opět vychytal bezchybný Klouda.

Rozhodčí: Čamra. ŽK: 2:2. Diváci: 90. M. Budějovice: Klouda - Dušek (61. Novotný), K. Busta, O. Busta, Švanda - Šibor, Veselý, Kopeček, Máca (90. P. Benda) - Pařízek (88. Procházka), Šplíchal. Herálec ZR: Žďánský - Uchytil, Černý, Zich, M. Ptaszek - Skála, Bureš (81. J. Ptaszek), Urubčík (66. Slováček), Hamák - Najman, Boháč (75. Okurka). Nejlepší hráči: Klouda - M. Ptaszek, Boháč.

SAPELI POLNÁ - OKŘÍŠKY 0:0

Jen stěží se mohly oba týmy něčím překvapit, a tak se dala čekat vyrovnaná bitva. Ta ovšem nabídla i několik zajímavých okamžiků před brankáři. Nejdříve uvolnil Kolman Koukala, který si ale na Fialu nepřišel, a po chvíli ho v dobré pozici obrala o míč pozorná obrana Okříšek. Ty zahrozily těžkou střelou, kterou Koubek vytěsnil s pomocí břevna na roh. V závěru poločasu pohrdli sapeláci solidním přímákem.

Ve druhé půlce začali domácí na těžkém terénu více kombinovat a dvakrát mohl udeřit Vacek, jenže pálil pokaždé vedle. Ani Kolman nebyl tak přesný. Na druhé straně se zaskvěl pohotový Koubek, který udržel čisté konto. A parádním zákrokem se blýskl i Fiala, který vychytal v jasné šanci Koukala. Zrodila se tak bezbranková remíza.

Rozhodčí: Porupka. ŽK: 3:2. Diváci: 100. Sapeli Polná: Koubek - Tržil, Reiterman, Barák, Zamazal (36. Brnický) - Dvořáček (29. Vacek), Fišer, Špendlíček, Kolman - Macko, Koukal. Okříšky: Fiala - Tekal, Voda, Dočekal, Dubský - Rampír (79. R. Ryšavý), Z. Ryšavý, Tůma, Jančok - Kotrba, Řezáč. Nejlepší hráči: Reiterman, Kolman - Fiala.

TŘEŠŤ - CHOTĚBOŘ 1:4

Začátek zápasu byl vyrovnaný a do první příležitosti se dostali domácí. Po přihrávce Herknera střílel z vápna Gutwald, ale Vykoukal si s jeho pokusem poradil. Poté převzali otěže utkání hosté a vyústěním toho bylo vedení, kdy se po centru z pravé strany prosadil Odvářka. A nezůstalo jen u toho. I Martin Sommerauer krásnou střelou zpoza vápna překonal Peštu a bylo to už 2:0 pro Chotěboře.

Telči nezbývalo než zvýšit obrátky a v úvodu druhé půlky hrála aktivně, jenže hosté hráli v defenzivě spolehlivě a sami byli nebezpeční. Po chybě stopera se dostal do úniku Odvářka a nemýlil se. Chotěboř hru ovládla a na čtyřbrankový rozdíl zvýšil nepokrytý Martin Sommerauer, který hlavou nedal Peštovi šanci. Domácí pak pouze korigovali Trnkou, který se prosadil po individuální akci.

Góly: 79. Trnka - 13. a 56. Odvářka, 29. a 69. Martin Sommerauer. Rozhodčí: Müller. ŽK: 1:2. Diváci: 100. Poločas 0:2. Třešť: Pešta - Tausch, Procházka, Kříž, Kodys (57. Lacina) - Mareš, Gutwald, Trnka, Krejčí (76. Novotný) - Chalupský, Herkner (46. Rod). Chotěboř: Vykoukal - Čáp, Hromádka, Hlaváček (67. Fiala), Kaplan (83. Janda) - Martin Sommerauer, Odvářka, Hanousek, Marek Sommerauer - Filipský, Bělovský (77. Šimoňák). Nejlepší hráči: Odvářka, Martin - Sommerauer, Kaplan.

V. BÍTEŠ - JEMNICKO 1:1

Úvodní čtvrthodina patřila hostům, Morkuse v první šanci vychytal Michal Pelán. Poté se hra vyrovnala a fotbal se hrál jen mezi šestnáctkami. Ve 35. minutě poprvé zahrozili i domácí, po standardce Nekudy byl ve vápně sražen Ivančík, ale píšťalka zůstala němá. Začátek druhé půle patřil opět hostům. A po chytré střele ze střední vzdálenosti nachytal Krejča špatně postaveného brankáře. Domácí se snažili o vyrovnání, ale posledních 15 minut museli dotahovat jen o deseti. Po druhé žluté byl totiž vyloučen stoper Střecha, který hasil únik Jemnicka. Červená hostům paradoxně ublížila, zatáhli se do obrany a vyčkávali na brejky. Po skrumáži zahrál po rohu rukou jemnický obránce a Škorpík nedal brankáři šanci. V závěru mohl otočit výsledek Nekuda, ve vyložené pozici ale přestřelil.

Góly: 78. Škorpík (PK) - 54. T. Krejča. Rozhodčí: Holub. ŽK: 6:5. ČK: 1:0 (75. Střecha). Diváci: 140. Poločas: 0:0. V. Bíteš: M. Pelán - Jiří Horký, Pohl, Střecha, T. Pelán - Kubec (46. Kopáček), Nekuda, Mrňa (70. Valsa), Škorpík - Ivančík (63. Čech), Pokorný. Jemnicko: Kopeček - Čurda, Borkovec, Koutný, Tobolka - Morkus, Křivánek, Tesař, Krejča - Kříž, Kyncl. Nejlepší hráči: Pohl, Škorpík - Krejča.

JAROMĚŘICE - ČÁSL.-SÁDEK 2:0

Začátek utkání byl z obou stran opatrný. Do první šance se dostali hosté, ale brankář Klubal zastavil střelu i první dorážku a druhá skončila na tyči. Utkání ovlivnila 25. minuta, kdy za kopnutí do domácího hráče po odehrání míče byl vyloučen Šimek. Jaroměřice využily přesilovku ve 35. minutě, kdy uklidil Hovězův centr levačkou na přední tyč Neumann. Do přestávky měl ještě šanci zvýšit Czucz, ale z velkého vápna přestřelil. Zkraje druhé půle obehrál čáslavického gólmana Hověz, a když chtěl prostřelit dva obránce stojící na čáře, bránu minul. V 58. minutě napřáhl ze 20 metrů Czucz, ale jeho pokus skončil na tyči. Nervózně hrající Jaroměřice mohl potrestat Plichta, který postupoval sám na brankáře, ale Klubal jej vychytal. Domácí přidali pojistku v 78. minutě, kdy u autové čáry vybojoval míč Neumann, přihrál Blatnému a ten v situaci dva na jednoho vybídl ke skórování Czucze.

Góly: 35. Neumann, 87. Czucz. Rozhodčí: Kučerík. ŽK: 0:2. ČK: 0:1 (25. Šimek). Diváci: 200. Poločas: 1:0. Jaroměřice: Klubal Z. - Karásek (80. Blatný), D. Karásek, Křivánek, Urbánek - Hověz, Holoubek, Neumann, Kunst (46. Stejskal) - Rygl (65. Frühauf), Czucz. Čáslavice-Sádek: Pitour - Lampíř, Zikmund (61. Tržil), Čermák, Chládek - Barák (87. Hadraba), Šimek, Kurtin, Presl (68. Sedláček) - Plichta, Netrda. Nejlepší hráči: Klubal, Křivánek - Čermák.

SVĚTLÁ N. S. - LUKA N. J. 1:1

Světlá začala náporem. Ve 13. minutě po centru Bláhy zakončoval Rezek vedle. Poté se hrálo útočně na obou stranách, ale bez šancí. Ve 38. minutě předvedl parádní zákrok Adamec, o minutu později se řítil na Adamce Vařejka, ale opět světelský gólman svůj tým podržel. Ve 43. minutě byl ve vápně sražen Křikava, ale Kafka nastřelil z penalty pouze tyč. Po přestávce Adamec vychytal Flesara. Na druhé straně Jiří Valenta prověřil z trestného kopu Čermáka. V 66. minutě se do šance dostal David Valenta, i jeho hlavičku Čermák vyrazil. V 84. minutě předvedli domácí akci na jeden dotek, na jejímž konci byl Rezek, který hlavičkou poslal Světlou do vedení. Když už se zdálo, že domácí vybojuje tři body, tak se v 89. minutě prosadil Rozmahel z trestného kopu.

Góly: 84. Rezek 89. Rozmahel. Rozhodčí: Beneš. ŽK: 1:1. Diváci: 250. Poločas: 0:0. Světlá n. S.: Adamec - Císař, Petřík, J. Valenta, Vaňásek - Rezek, Kafka, D. Valenta, Vodička - Křikava, Bláha (72. Štros). Luka n. J.: Čermák - Vařejka (79. Hintnaus), Rozmahel, Lapeš, Číhal - Trombeli, Flesar (87. Ganzwohl), Horáček (70. Toman), Navrátil - Boháček, Bratršovský. Nejlepší hráči: Adamec, Rezek - Čermák.

ŽDÍREC N. D. - ŽIROVNICE 0:0

Domácí tým si od počátku vytvořil tlak, a už ve 3. minutě nastřelil Smejkalem tyč. Další šanci spálil Pátek ve 25. minutě, kdy hlavičkoval pouze do gólmana. Ve 43. minutě Kolouch střílel vedle. Hned po přestávce po průniku Novotného spálil šanci Mrázek. Ten samý hráč zakončoval nepřesně o deset minut později. A svůj den neměl ani útočník Klimeš, který po příchodu na hřiště zahodil tři velké šance. Žirovnice za celý zápas nevystřelila na branku, ale odváží si cenný bod.

Rozhodčí: Šula. ŽK: 3:3. ČK: 1:0 (80. Kolouch). Diváci: 150. Poločas: 0:0. Ždírec n. D.: Pometlo - Klupka, Votava, Kysilko, Čalkovský - Mrázek, Kolouch, Pátek, Smejkal (85. Zahradník) - Novotný, Michalec (60. Klimeš). Žirovnice: Dvořák - Kuš, Knotek (90. Rušil), Vodáček, P. Houška (73. Staněk) - Kořínek, Hadrava (50. J. Houška), P. Houška, Vilímek - Bínek, Rozporka. Nejlepší hráči: Kolouch, Mrázek - Dvořák.

16. Čáslavice-S. 18 3 3 12 23:46 12

Příští kolo: Jemnicko - Světlá n. S., Luka n. J. - M. Budějovice, Herálec ZR - Třešť, Chotěboř - Jaroměřice, Čáslavice-Sádek - Ždírec n. D., Žirovnice - Humpolec, Přibyslav - Sapeli Polná, Okříšky - V. Bíteš.

Dohrávka 18. kola: Přibyslav - Ždírec n. D. (středa 15. 4. od 17.00).