Fotbalové kluby ze třetí ligy a divize už vesměs naplno trénují. A ruku v ruce s tím také postupně ladí svoji herní formu. V sobotu tak na hřiště vyběhly dva mančafty z Vysočiny působící v Moravskoslezské lize a stejný počet účastníků divize.

Mohlo jich být o polovinu více, ale souboj mezi Velkým Meziříčím a Humpolcem byl zrušen. „Na naší umělce byla spousta sněhu a na jeho odklízení prostě nebyla technika. Úklid ulic města měl přednost, to je vcelku pochopitelné,“ sdělil kouč Velkého Meziříčí Jan Šimáček.

Ten ale nevyloučil, že by se s Humpolcem v dalším průběhu zimní přípravy ještě mohly jeho ovečky utkat. „Zkusíme to naplánovat třeba na nějakou středu, ještě uvidíme. V této fázi přípravy ale není vypadnutí zápasu žádným problémem,“ dodal Šimáček.

Přípravu na jarní část letošního ročníku moravskoslezské divize D zahájí fotbalisté Velké Bíteše (v modrobílém) až s příchodem měsíce února.
Příliš nespěchají. Fotbalisté Velké Bíteše si se začátkem přípravy dávají na čas

Další dva celky z Vysočiny ve třetí lize si to v sobotu rozdaly v malém krajském derby. Juniorka FC Vysočina Na Stoupách přivítala fotbalisty Nového Města na Moravě. Přesně tak, jak avizoval její lodivod Michal Veselý, šanci ve velkém dostali jihlavští dorostenci.

A ti rozhodně nezklamali, když svého zkušenějšího soupeře zdolali 1:0. „Musím říci, že to naši mladí kluci zvládli se ctí. Rozhodnutí padlo deset minut před koncem po naší pěkné křídelní akci. Balon se odrazil na malé vápno, kde jej do branky poslal z druhé vlny nabíhající Walter,“ potěšilo kormidelníka FC Vysočina.

Nerozhodně 3:3 skončil zápas divizních fotbalistů Havlíčkova Brodu na hřišti pražského Motorletu. „Oba celky nastoupily v silně improvizovaných sestavách. Ta Motorletu měla ke třetiligové hodně daleko, my jsme na tom ale nebyli o moc lépe,“ komentoval trenér Slovanu Josef Soural.

Ještě před začátkem zimní přípravy opustilo kádr fotbalistů Havlíčkova Brodu (v černém) útočné duo Kučera – Žila. Dokážou je hráči Slovanu nahradit?
Odchody opor fotbalistů Brodu? Jarní cíle možná přehodnotíme, přemítal Soural

Hlavně na sehranosti jednotlivých řad byla absence řady opor znát. „Na vině jsou virózy, zranění, ale také pozitivní testy na covid. Šanci tak dostali naši dorostenci a hráči rezervy, pro něž to byla především dobrá kondiční prověrka,“ pousmál se.

Kvalitní prověrka v sobotu čekala na hráče Bystřice nad Pernštejnem. Na umělé trávě třetiligového Blanska rozhodně nezklamali, prohru 0:1 zavinily nevyužité gólové příležitosti.

Trenér divizního týmu mohl být spokojený. „Byť jsem měl na střídání k dispozici jen náhradního gólmana, zápas jsem herně i fyzicky zvládli. Až jsem z toho byl překvapený,“ neskrýval Oldřich Veselý.

JIHLAVA B – NOVÉ MĚSTO N. M. 1:0
Branka: Walter. Poločas: 0:0. Jihlava B – 1. poločas: Doležal – Němeček, Jiřík, Mikuška, Novák – Jiroušek, Miška Procházka, Farka – Vacek – Došek. 2. poločas: Vlček – Pekárek, Jiřík, Homola, Novotný – Walter, M. Fila, Procházka, Jiroušek – Miška – Och. Nové Město na Moravě: Šmída – Hekerle, Trojánek, Černý, Boušek – Partl, Michal, Duda, Hlaváč – Sytař, Duba. Střídal: Jícha.

MOTORLET PRAHA – H. BROD 3:3
Branky: Málek, Pavlík, Šilhart. Poločas: 1:1. Havlíčkův Brod: Mazánek – Novák, Turek, Peca, Cakl – Pabousek, Pavlík – Coufal, Šilhart, Málek – Karlík. Střídali: Kolář, Dočkal, Kubát, Bárta.

BLANSKO – BYSTŘICE N. P. 1:0
Poločas: 1:0. Bystřice n. P.: Veselý (65. Pečinka) – Hofman, Svoboda, D. Buršík, Vařejka – Jiránek, Š. Buršík, Padrtka, Malý – Blaha – Sklenář.