TŘEBÍČ B – ŠEBKOVICE 5:1

Zpočátku měli navrch hosté, ale střelecky se neprosadili. Ve 27. minutě udeřilo na opačné straně, kdy juniorku HFK poslal do vedení Igbinoba. Zlom nastal krátce po změně stran. Třebíč dala dva slepené góly. Poté bez balonu podrazil šebkovický Pecka domácího hráče a uviděl červenou kartu. Oslabení hosté se ještě snažili vrátit do zápasu, ale gólově se už neprosadili a v závěru ještě dvakrát inkasovali. „V prvním poločase jsme měli štěstí, protože v některých pasážích byl soupeř lepší a mohl dát dva tři góly. To jsme přečkali a zápas rozhodl náš výborný vstup do druhé půle, kdy jsme dali dva góly a bylo prakticky po zápase. Hráč hostí se nechal vyloučit a utkání se dohrávalo. Další branky v závěru už byly navíc," hodnotí domácí trenér Pavel Němec mladší.

„První poločas jsme měli tři až čtyři šance, které jsme měli proměnit. Domácí dali z mého pohledu gól po faulu na stopera. Druhou půlku jsme si prohráli sami, když jsme si nechali během prvních pěti minut dát dva góly a bylo rozhodnuto. Pak přišlo zbytečné vyloučení našeho hráče. Potom jsme prostřídali sestavu a Třebíč už zápas v klidu dohrála," mrzelo šebkovického kouče Jiřího Stoklase.

Góly: 27. Igbinoba, 47., 49. a 82. Novotný, 88. Lorenc – 52. Chytra. Rozhodčí: Pavlas. ŽK: 3:2. ČK: 0:1 (59. Pecka). Diváci: 122. Poločas: 1:0. Třebíč B: Procházka – Oberreiter, Mašek, Igbinoba, Valíček (67. Ježek) – Kovář, Šmíd, Lorenc, Kostelecký – Novotný, Staněk (46. Johnson). Šebkovice: Kuba – Roupec, Busta, Dvořák (84. Holčapek), Pecka – Chytra, Štveráček, Hobza, M. Rygl (72. Netík), Říha – J. Rygl (35. Zikmund).

HROTOVICE – N. SYROVICE 0:3

O osudu zápasu rozhodly dva momenty. Ten první přišel po půlhodině hry, kdy nedorozumění domácího obránce s brankářem využil M. Sosnar. Ještě do přestávky se nechal nesmyslně vyloučit hrotovický Novák a to byla voda na mlýn soupeře. Nové Syrovice početní výhody také náležitě využily. Po změně stran vítězství hostujícího týmu zvýraznili podruhé skórující Sosnar a Dubský. „Ten blbý gól a zbytečné vyloučení nás položilo. Pak už jsme to měli těžké. Zkusili jsme hru na riziko se třemi obránci, ale těch pár náznaků šancí jsme nevyužili. Hosté chodili do brejků a dali z nich další dva góly," hodnotí domácí trenér Jan Dobrovolný.

Góly: 32. a 77. M. Sosnar, 80. Dubský. Rozhodčí: Stehlík. ŽK: 5:3. ČK: (38. J. Novák). Diváci: 100. Poločas: 0:1. Hrotovice: Slatinský – Z. Holoubek, Pekárek, Blatný, Furiš, Salák, Pokorný, J. Novák, Hrůza, T. Holoubek, M. Růžička (46. Padělek). N. Syrovice: Novák – Chalupa (52. Marek), Procházka, Toman, Vítek, Růžička, T. Lang, Železný, Dubský (83. Weidenthaler), Janoušek, M. Sosnar.

VLADISLAV – ŽELETAVA 0:1

Derby nabídlo pohledný fotbal. Domácí lépe kombinovali, hosté hráli v obranném bloku a čekali na svou příležitost. Ta přišla ve 35. minutě, kdy Tomáš Vrbka zakončil brejk. Vladislav měla více ze hry i po změně stran, ale Želetava dál hrozila z protiútoků. Domácím se nepodařilo vyrovnat ani z nejvyloženějších šancí, a tak nedosáhli ani na vyrovnání. „Soupeř hrál ze zajištěného bloku a byl disciplinovaný. My jsme své šance neproměnili. Bylo to remízové utkání," hodnotí vladislavský kouč Jiří Texl.

Góly: 35. T. Vrbka. Rozhodčí: Nováček. ŽK: 2:2. Diváci: 150. Poločas: 0:1. Vladislav: Otruba – Krátký, Petz, Prokop, Pavlík – Paločko, Chalupa, L. Venhoda (78. D. Ciprys), Orálek (71. P. Ciprys), Hrůza – Svoboda. Želetava: Vlček – Malík, Martin Vrbka, Vladeka, Kabelka, M. Čurda, V. Čurda, Simandl, Poledna (89. Veselský), Michal Vrbka, T. Vrbka.

VRCHOVINA B – BUDIŠOV-NÁRAMEČ 1:1

S gólmanem Petrem Skryjou v brance a jeho dočasným náhradníkem Petrem Follprechtem na hrotu nastoupila juniorka Vrchoviny. Svěřenci Karla Havlíka šli poměrně vrzy do vedení, už v 11. minutě skóroval obránce Havelka. Pojišťující gól však domácí nepřidali, byť hráli po vyloučení hostujícího Nováčka posledních dvacet minut přesilovku. Trest přišel pět minut před koncem, kdy vyrovnal Horký.

Góly: 11. Havelka – 85. Horký. Rozhodčí: P. Rosický. ŽK: 4:1. ČK: 0:1 (72. T. Nováček). Diváci: 71. Poločas: 1:0. Budišov-Nárameč: Trnka – Chalupa, Sedláček, Hrádek, Kozuň (80. Jura), Votoupal, T. Nováček, Horký, K. Nováček, Molnár, Obůrka.

HERÁLEC – KOUTY 3:3

Herálec byl na podzim jediný tým, který dokázal suverénního lídra zdolat. Blízko k tomu měl také v jarní odvetě. Už ve 3. minutě dostal domácí do vedení Boháč a na 2:0 zvýšil po půlhodině hry Uchytil. Kouty vrátil do zápasu v poslední minutě prvního poločasu Nestrojil. Necelých dvacet minut před koncem bylo zásluhou Tenkla vyrovnáno. V 83. minutě se podruhé v zápase prosadil herálecký Uchytil a domácí mířili za třemi body. V poslední minutě se však rovněž podruhé v utkání trefil Tenkl a body se dělily.

Góly: 3. Boháč, 31. a 83. Uchytil – 45. Nestrojil, 71. a 90. Tenkl. Rozhodčí: Švehla. ŽK: 4:0. Diváci: 200. Poločas: 2:1. Kouty: Stýblo – Hrůza, Růžička, Nestrojil, Havelka (57. Tenkl) – Cejpek, Parma, Roušar, Semrád – Coufal, Neumann.