Zejména v duelu okresních rivalů půjde o hodně. Vzájemný zápas hraný na podzim u řeky Rokytné skončil divokou remízou a oba celky z Třebíčska potřebují bodovat i nyní. „Říkáme to od začátku, že i když se nám na podzim dařilo výsledkově, pořád hrajeme o záchranu," nechal se slyšet trenér Okříšek Gustav Cabúk.

Jeho tým má sice na kontě 22 bodů a figuruje na sedmé příče, ale přesto nic jistého nemá. „K záchraně potřebujeme získat ještě šest až osm bodů," má jasno okříšský kormidelník. Ten ví, že jeho svěřence proti Jaroměřicím nic lehkého nečeká a navíc se bude muset vypořádat s řadou absencí. Na marodce je nejlepší střelec týmu Bastl, stoper Dočkal a na úvod jara se v Humpolci zranil záložník Dočekal „Derby s Jaroměřicemi bylo vždy obtížné a teď to bude ještě o to těžší, ale věřím, že to i bez nich zvládneme," burcuje Cabúk.

V lehké situaci není ani soupeř. Jaroměřice mají na kontě o tři body méně a jsou deváté. „Budeme se snažit uhrát v Okříškách co nejlepší výsledek a bereme i remízu," nechal se slyšet jaroměřický kouč Antonín Salák.

I jeho družina má problémy s marodkou, na kterou po minulém utkání s Velkou Bíteší přibyl s nataženým zadním svalem záložník Melán. „Budeme si muset opět vypomoci dorostenci, ale na to už jsem si zvykl. Budeme bojovat, v jakém složení nastoupíme," nehledá si alibi jaroměřický lodivod, který pohlednou podívanou neočekává. „V podobné situaci je i soupeř, který také potřebuje body, a proto čekám od zápasu spíš boj než hezký fotbal," podotýká Salák.

Atraktivnější utkání by měl nabídnout souboj druhého Jemnicka s šestou Chotěboří. Oba celky, které loni patřily mezi užší skupinu týmů hrajících o postup do divize, spolu na podzim remizovaly. Kdežto v minulé sezoně končily vzájemné duely vysokými výhrami domácích.

Vstup do jarní části vyšel jak Jemnicku, tak i hráčům z Havlíčkobrodska. Fotbalistům z Třebíčska se po vítězství na půdě Sapeli Polná podařilo stáhnout náskok lídra z Velké Bíteše na rozdíl jednoho bodu a tento úspěch by rád potvrdil doma. „Bude to těžké, ale chceme vyhrát. Soupeř je kvalitní a má tým dobře poskládaný," uznal kanonýr Jemnicka František Kříž.

Podobně to vidí i jeho spoluhráč mezi tyčemi. „Chotěboř měla na podzim nějaké problémy, ale už se zase zvedá. My uděláme všechno proto, abychom jí přibrzdili," hlásí brankář Jemnicka Vít Kopeček.