„V Hartvíkovicích už jsem byl dlouho a v poslední době jsem cítil, že potřebuji změnu. Stejně bych odešel. Velké Meziříčí je pro mě nová výzva, divize je velkým lákadlem,“ říká přesvědčivě jeden ze tří nejkvalitnějších gólmanů v krajských a divizních soutěžích na Vysočině.

Rozhodoval jste se dlouho?
Ani ne. Z Hartvíkovic jsem chtěl odejít určitě. Měl jsem už předem podepsané přestupní lístky do Jaroměřic, ale těsně před koncem sezony se ozvali z Velkého Meziříčí a nabídli mi, jestli bych nechtěl působit tam. Představa zahrát si vyšší soutěž je určitě velkým lákadlem, dlouhé rozhodování to nebylo.

Je váš odchod z Hartvíkovic reakce na ne příliš povedenou sezonu?
Dá se to tak říct. Šlo to tam od desíti k pěti. Už konec podzimu naznačil, že to na postup do divize už nevypadá, navíc situace se na jaře ještě zhoršila. Ani jsem neočekával zlepšení a byl rozhodnutý odejít.

Co konkrétně bylo špatně?
Především úzký kádr a tréninková morálka. Účast byla žalostná. I když trenér Kolesa, jehož příchod jsem sám inicioval, dělal všechno, co mohl, tak někteří hráči prostě chodili jen na zápasy, hráli za nás kluci z béčka. To se pak těžko hraje v krajském přeboru důstojná role. Nic se nedá na tréninku nacvičit, chybí kondice a tak dále.

Hartvíkovice inkasovaly 48 gólů, to dřív nebývalo zvykem…
Je to moje osobní katastrofa. Ne příliš dobrá vizitka. Všechno se odvíjelo od toho, co jsem říkal. Soupeři zjistili, že proti nám nemusí betonovat a chtěli se na nás vytáhnout. Věděli, že to není nemožné. Navíc na několika gólech nesu vinu i já. Vím, že se některé situace daly řešit jinak. Ale dalo by se říct, že jsem se svezl s celým týmem. Když vidíte tu tréninkovou účast, nemáte do fotbalu chuť. Byl jsem zvyklý do zápasů i tréninků dávat všechno, ale najednou mi chyběla motivace. Byl jsem otrávený, do Jaroměřic už jsem chtěl jít hrát jen pro radost. I proto je pro mě Velké Meziříčí hodně důležitý impuls k tomu, abych pokračoval naplno dál.

Už několik let se v souvislosti s vámi spekulovalo o Třebíči, co je na tom pravdy?
O tom vím, ale nikdo mě nikdy neoslovil, byly to opravdu jen spekulace.

Umíte si představit, že ve Velkém Meziříčí začnete na lavičce? Devět let jste byl stabilní a neochvějnou jedničkou…
I s touhle variantou musím počítat. Je to ale šance sám sobě i ostatním dokázat, že se můžu prosadit i v jiném, lepším klubu. Poslední dobou jsem totiž slýchával, že v Hartvíkovicích chytám už jen za zásluhy.

V klubu se minete rovněž s kmenovým brankářem Hartvíkovic Janem Trnavským, kterému tam končí hostování. Bavili jste se spolu?
Honza prý odchází na hostování do jiného divizního klubu. Minuli jsme se, takže jsem s ním o ničem nemluvil.

Znáte se s někým z Velkého Meziříčí, nebo jdete do neznáma?
S Jirkou Hortem. Na zápasy Velkého Meziříčí jsem čas od času jezdil, takže vlastně znám celý tým, i když některé kluky ne osobně.

Kdy vám začne příprava?
Ona už vlastně začala, ale já jsem ještě na dovolené, kterou jsem měl domluvenou ještě před tou nabídkou. Do přípravy se zapojím v pondělí.

Prý jste si polepšil i co se týče dostupnosti…
Jsem Třebíčák, takže do Velkého Meziříčí to bude kratší cesta, než do Hartvíkovic.