A mohlo to být ještě lepší, obzvlášť, když Budišovským vyšel start do soutěže, ale pak nezvládl čtyři poslední kola.

„Měli jsme kvalitní úvod sezony, ale nevyšla nám poslední čtyři kola. Spokojeni být nemůžeme, neboť nám k tomu chybí čtyři body,“ má jasno trenér Budišova-Náramče Kamil Průša.

Tomu se během podzimu vážně zranili dva krajní záložníci a bez nich se bude muset obejít i na jaře. „Tomáš Nováček a Tomáš Svoboda mají přetrhnuté křížové vazy a čekají na plastiku,“ upřesňuje budišovský kouč.

„Budeme muset sestavu přizpůsobit na hru bez nich. Máme tu mladé nadějné hráče, které chceme zapracovat do sestavy,“ nevěší hlavu budišovský lodivod.

Aktuálně devátý celek se zahájí zimní přípravu 16. ledna, kdy bude trénovat třikrát týdně. „Také máme naplánováno šest přípravných utkání,“ dodává.

Nováček soutěže ještě nemá všechny soupeře pro přípravu sjednané. „Osmého února v Třebíči na umělém trávníku nás čekají Jaroměřice,“ prozrazuje jeden z vrcholů zimní přípravy trenér devátého mužstva tabulky.

Budišovský klub bude na jaře hrát s tím, co má k dispozici. Přesto však v Budišově nemyslí jen na záchranu. „Doufám, že soutěž udržíme a myslím si, že máme i navíc. Nebojím se tvrdit, že toto mužstvo může skončit šesté,“ je přesvědčen budišovský kouč.

„Musíme hlavně zvládnout úvodní zápas proti Čáslavicím, když to zvládneme, tak se odrazíme k lepším výsledkům,“ má jasno.