Nováček zvítězil potřetí v řadě a s čistým kontem

Třebíčsko – Od té doby, co mají nového brankáře, vyhrávají a neinkasují. Takto se zatím daří nováčkovi I. B třídy fotbalistům z Dukovan, kteří v 6. kole s gólmanem Markem Macháčkem porazili i jednoho z favoritů skupiny B Telč.

16.9.2014

Ani jeden z favoritů I. B třídy Telč (v oranžovém) nezastavil rozjezd nováčka soutěže. Mužstvo z Jihlavska v 6. kole padlo v Dukovanech, které vyhrály potřetí v řadě a brankář Marek Macháček udržel třetí čisté konto.Foto: Deník/ Jiří Oborný

DUKOVANY – TELČ 2:0
Lépe začali hosté, ale první gól dal paradoxně soupeř, který využil chyby obrany Telče. Do konce poločasu se hra vyrovnala, ale na další změnu skóre si musely dvě stovky diváků počkat až do druhého dějství. Po změně stran se pokračovalo ve stejném duchu. Dukovanští pojistili vedení, které si ve zbytku střetnutí pohlídali. Domácí tým výrazně podržel brankář Macháček, který vychytal třetí nulu ve svém třetím utkání v dresu nováčka soutěže a prodloužil tak jeho vítěznou sérii na tři zápasy.
Góly: 11. Prokeš, 73. Veselý. Rozhodčí: Machač. ŽK: 2:3. Diváci: 200. Poločas: 1:0. Dukovany: Macháček – Fojtášek, Němec, Veselý (81. Pislcajt), Prokeš, Vystrčil, Koníř (89. Kopřiva), Železník, Jílek, Černý (90. O. Horák), Pelikán.

PŘIBYSLAVICE – MORAVEC 2:3
Pohyblivější mladý tým hostí byl v první půli lepší, nastřelil tyč a celou řadu šancí zlikvidoval výborně chytající Kadlec. Do poločasového vedení se nováček soutěže dostal vlastní brankou domácího Siroty, který si nešťastně srazil centr do sítě. Zkraje druhého dějství utekl po pravé straně Hladík a střelou pod břevno zvýšil. Tentýž hráč potom dostal Moravec do tříbrankového vedení, ovšem od této chvíle nastal v utkání zlom.

Přibyslavice vystřídaly, zdravě se naštvaly, žádný míč pro ně nebyl ztracen a posledních dvacet minut odehrály ve velkém stylu. Nejdříve snížil v 65. minutě hlavou Čejka. V závěru zaznamenal po dalším tlaku kontaktní gól Hruška. Hosté se tak museli o výsledek strachovat, protože v nastavení měl velkou příležitost Konecký a těsně před posledním hvizdem střílel Hruška. Ovšem míč z jeho kopačky skončil jen o centimetry vedle tyče.
Góly: 65. Čejka, 87. Hruška – 45. vlastní, 47. a 60. Hladík. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 2:4. Diváci: 75. Poločas: 0:1. Přibyslavice: Kadlec – Picmaus (70. Sekerka), Sirota, Čejka, Karafiát – Kovář (60. Škorpík), D. Samek, I. Samek, Svoboda (46. Masopust) – Konecký, Hruška.

STONAŘOV – STAŘEČ 2:2
Jako první udeřili domácí. Škrdla krásnou střelou do šibenice nedal Smetanovi šanci. Pak ovšem domácí polevili a hosté měli více ze hry, z čehož také pramenil obrat. Zejda se z pětatřiceti metrů opřel do balonu, který s pomocí břevna skončil v síti. Krásný gól Stařeč nabudil a po chvíli to bylo už 1:2, když skóroval Kašiár.

Na začátku druhé půlky chytil Měrtl jasnou gólovku hostů, založil kontr, který po ose Plavec, Sobotka, Příhoda znamenal vyrovnání. Poté přišla série nevyužitých šancí Stonařova. Ve stoprocentních střeleckých pozicích se ocitli několikrát Škrdla, Příhoda i Sobotka, ale nikdo neuspěl. V závěru pak zachránil domácím bod Měrtl, který vyškrábl přímý volný kop.
Góly: 22. Škrdla, 56. Příhoda – 30. Zejda, 39. Kašiár. Rozhodčí: Janovský. ŽK: 2:2. Diváci: 80. Poločas 1:2. Stařeč: Smetana – Daňhel, Martenek, Vodička, Pisk, R. Ježek, Mařan, Zejda, Kašiár, Lauš, Jahoda. Střídali: M. Ježek, Smejkal.

BYSTŘICE B – STUDENEC 1:0
Studenec vstoupil do zápasu aktivněji, za což byl odměněn několika šancemi, střelci však selhávali. Po přestávce se karta obrátila a vyrovnané utkání spělo ke spravedlivé remíze. V 75. minutě ale přišel nákop do otevřené obrany, Kadlec zpracoval míč a postrčil ho Zítkovi, který rychlou střelou poslal balon nekompromisně k tyči. Hosté museli otevřít hru a tato změna jim spíše uškodila. Šance totiž vznikaly na opačné straně. V těch nejvyloženějších selhali domácí Ondřej Hájek a po něm i Zítka, když postupovali do zcela otevřené obrany sami na brankáře, jenže pojišťující gól nevsítili.
Gól: 75. D. Zítka. Rozhodčí: M. Stratený. ŽK: 2:1. Diváci: 50. Poločas: 0:0. Studenec: L. Pěnčík – Matějek (85. Kryštof), Vrba, P. Strnad, Kučerňák, J. Strnad, Komárek (53. Dufek), P. Rousek, Buršík, Nejedlý, Michal Mrňa (81. M. Nováček).

KŘOVÍ – ŠEBKOVICE 0:3
Do utkání vstoupilo Křoví špatně. Na centr se gólman Karmazín nedostal a Dvořák ho hlavou se štěstím přehodil. Poté měla obě družstva několik příležitostí, ale vždy jim něco scházelo. Ve 39. minutě kopalo Křoví roh, po jeho rozehrání ztratilo míč, Šebkovice podnikly smrtící brejk, na jehož konci vymazaly brankáře, 0:2. Krátce po přestávce postupoval Kalina sám na brankáře, hostující hráč ho fauloval, ale pokračovalo se ve hře. „Šlo o jasný faul, po němž měl vidět červenou kartu," rozčiloval se starosta TJ Křoví Lukáš Midrla. Jeho tým si následně vypracoval šance na snížení, střelci však neměli svůj den. A tak přišla Bustova definitivní pojistka po dobře umístěné střele.
Góly: 2. Dvořák, 39. Durda, 82. Busta. Rozhodčí: Hanzl. ŽK: 2:3. Diváci: 40. Poločas: 0:2. Šebkovice: Kuba – Busta, Hrůza, Chytra, Večeřa – Eberl (74. Říha), Roupec, Přibil, Komárek – Dvořák (85. Fejta), Durda (87. Holčapek).