„Já pevně doufám, že ten mýtus venkovních neúspěchů je už definitivně pryč," řekl po překvapivé výhře v Okříškách kouč Sapeli Jan Chramosta. Podle něj se hráči ponaučili. „Venku už hrajeme sebevědoměji a neprodukujeme tolik chyb. Oproti I. A třídě je tahle soutěž rychlejší, důraznější a mužstvo si musí zvyknout, že pokud vyprodukuje hrubku, bude za ni potrestané," ví Chramosta.

To čáslavický trenér František Filipský, jehož tým jasně vyhrál v Pacově, vidí příčinu předešlých neúspěchů především v neproměňování vyložených šancí. „Když si to promítnu, tak jsme s výjimkou Jemnicka a Humpolce nikde herně nepropadli, ale ztroskotali jsme na koncovce. Na jaře za všechno hovoří zápasy v Bystřici a Velké Bíteši. V obou utkáních jsme měli minimálně remizovat," tvrdí.

Oběma nováčkům pomohly v dosavadním průběhu jara změny v sestavě. Sapeli Polná například sází na konstruktivní a ofenzivní obranu. Vždyť na jejích krajích jsou kapitán Milan Špendlíček s Petrem Barákem. Právě tihle dva byli strůjci výhry v Okříškách. Špendlíček se na poslední půlhodinu přesunul do středu zálohy a hosté rázem diktovali tempo hry. A Barák? Osm minut před koncem se postaral o vítěznou trefu.

„Petr je rychlostní typ a svou zarputilostí nám na beku hodně pomohl. S Milanem jsou to hráči, které můžu posouvat v sestavě podle potřeby, což není nikdy na škodu," pochvaluje si Chramosta.

V Čáslavicích se podařilo vychytat ofenzivní patálie angažování Štefana Czucze z divizní Sparty Brno. V minulém utkání dal hattrick. V Pacově se sice netrefil, ale poutal na sebe pozornost obránců a góly dávali jiní.

„Jeho chvíle ještě přijdou," slibuje Filipský.

Výsledkem všeho je, že oba celky aktuálně patří do elitní pětky soutěže. Čáslavice-Sádek drží čtvrtou příčku, jen o bod horší je Sapeli Polná.

„Pohled na tabulku vypadá moc hezky, ale konec je ještě daleko. Čeká nás hodně těžkých zápasů, třeba teď doma s Velkou Bíteší. Uvidíme, co z toho bude na konci," podotýká Chramosta a cíl si nevytyčuje.

V Čáslavicích se hovoří o minimálně pátém místě. „Takové je přání našeho předsedy. Ale ve hře je třicet bodů, což znamená, že ještě nejsme ani zachránění," upozorňuje Filipský. I když případný boj o záchranu samozřejmě bere s nadsázkou. Jeho pozornost se ubírá především na vrchní patra.

„Chtěli bychom šlapat favoritům na paty a nenechat je v klidu, což se nám zatím daří," dodal čáslavický kouč.