VELKÉ MEZIŘÍČÍ – ROSICE 1:3

Domácí – vědomi si své jarní úspěšné série – vkročili do utkání až příliš sebejistě. To ještě umocnila 11. minuta, kdy po centru Netrdy trefil Hort hlavou břevno. Jenže už po třech minutách přišlo varování, když rosický kanonýr Malata trefil z přímého kopu tyč. Potom už se domácí nestačili divit. Malata potvrdil své kvality ve 20. minutě, po jeho krásné střele z 25 metrů se Chalupa natahoval marně.

Ve 33. minutě chyboval křížnou přihrávkou Netrda, Malata vybídl k sólu Pšíkala a ten nadvakrát i přes skvělý zákrok Chalupy zvýšil na 0:2. A pro domácí bylo ještě hůře o dvě minuty později, když mazácky po dalším brejku Chalupu přehodil exligový Pacanda. Navíc domácí gólman chytil další čtyři velké šance.

Ve druhé půli trenér Milan Volf poslal na hrot stopera Brychtu, Hort se stáhl do středu zálohy a nevýrazného Berku nahradil střelec Beran. Ovoce to přineslo hned v úvodu, když se z trestného kopu trefil do šibenice Jaroš. Hra vabank pokračovala, Velké Meziříčí přestálo dvě šance Dufka a nadechlo se k mohutnému tlaku. Jenže lehkost i štěstí v zakončení chyběly.

„Zase nám utekl první poločas. Hráči neplnili, co jsme si řekli, hráli zbrkle a netrpělivě. Za druhý jim však nemám co vytknout, snad jen to, že jsme dali jen jeden gól,“ hodnotil zápas trenér Volf.

Góly: 47. Jaroš – 20. Malata, 33. Pšíkal, 35. Pacanda. Rozhodčí: Gasnárek, ŽK: 3:3. Diváci: 510. Poločas: 0:3. Velké Meziříčí: Chalupa – P. Mucha, Brychta, Krejčí – Dufek (86. Ďurica), P. Mucha, Průša, Berka (46. Beran), Netrda – Hort, Jaroš.

BLANSKO – ŽĎÁR N. S. 1:0

Rozhodnutí přišlo hned v prvních vteřinách po přestávce. Odražený míč se dostal k Sehnalovi, ten prošel až k malému vápnu a otevřel skóre. Hosté poté měli jen náznaky šancí. Blansko mohlo rozhodnout, ale Pospíchal svůj tým podržel.

Vyložená žďárská příležitost přišla až v samém závěru. Po centru trefil Pohanka hlavou břevno, míč se odrazil znovu k němu, ovšem vrátil ho přímo gólmanovi do náruče.

Gól: 46. Sehnal. Rozhodčí: Osička. ŽK: 4:2. Diváci: 200. Poločas: 0:0. Žďár n. S.: Pospíchal – Suský, Kadlec, Šindelka, Vomela – Mašek, Sysel, Malínek, Bureš (74. Bojda) – Pohanka, Chmelík.

UHERSKÝ BROD – TŘEBÍČ 4:0

Minulý týden došlo v obou táborech k výměně trenérů. Na střídačku domácích se tak postavil Lubomír Blaha s ligovými zkušenostmi, Třebíč poprvé vedl Petr Vašíček.

Hosté v prvním poločase předvedli velmi dobrý výkon, kdy soupeře v určitých fázích přehrávali, ale chybělo jim zakončení.

Po šancích Kratochvíla, Procházky s Kratochvílem nebo Chlupa udeřilo na druhé straně. Domácí z první šance ve 23. minutě otevřeli skóre.

Ve druhém poločase Brodští svým důrazem a jednoduchostí přehráli soupeře ve všech směrech a převahu vyjádřili i střelecky. Třebíč si kvůli nezvládnutému druhému poločasu a individuálním chybám odváží vysokou prohru 0:4. Domácí tak učinili rázný krok k záchraně v divizi.

Góly: 23. a 75. M. David, 63. R. David, 70. Lukeš. Rozhodčí: Machálek. ŽK: 0:3. Diváci: 200. Poločas: 1:0. HFK Třebíč: Beer – Komínek, Vejmelka, Kopeček, Flekal – Kuldan, Chlup (81. Linhart) – Křivánek (57. Smažil), Pacholík, Procházka (65. Wiener) – Kratochvíl.

PELHŘIMOV – NAPAJEDLA 0:2

Pelhřimovští pokračují v mizérii domácích utkání i nadále. Už ve druhé minutě to tribunou zahučelo, když Kořínek vypichoval ve skluzu míč a trefil tyč vlastní branky.

O čtvrt hodiny později se skóre měnilo poprvé. Čihák nejprve výborně zabránil nahrávce hostí, ale posléze nepochopitelně vyslal hlavičkou do útoku hostujícího Kučeru, který se opřel do balonu na hranici šestnáctky a nedal Moravcovi šanci.

Domácí si sice vypracovali do poločasu mírný tlak, ale výsledkem byla jen pěkná střela z dálky z kopačky Kořínka. Po změně stran Pelhřimov zahrozil, když Čihák v situaci dva na jednoho neprošel přes obránce, z následného rohu mířil Vacek hlavou jen těsně nad břevno.

V 58. minutě Napajedla pojistila vedení, když chybu Vacka nejprve zneškodnil včasným vyběhnutím Moravec, ale na druhý pokus Blažka už neměl. Pelhřimovští už do konce utkání bojovali hlavně sami se sebou.

„Takhle si určitě hru před domácím publikem nepředstavuji. Hosté předvedli větší touhu po vítězství a my jim to umožnili dvěma hrubými a naprosto zbytečnými chybami v obraně,“ ohodnotil utkání asistent trenéra Pelhřimova Radek Klap.

Góly: 17. Kučera, 58. Blažek. Rozhodčí: Trávníček. ŽK: 1:4. Diváci: 200. Poločas: 0:1. Pelhřimov: Moravec – Černý, Vacek (60. L. Máca), Kocián, Kořínek – Niederle, Nepovím, Fišer (60. Kmoch), Čihák (60. Liška) – Cech, Krtek.
Ostatní zápasy 23. kola: Boskovice – Otrokovice 0:3 (0:1), Konice – Rousínov 1:4 (1:1), Šardice – Slovácko B 1:1 (0:0).
Protivanov ze soutěže odstoupil.
Příští kolo: Otrokovice – Konice, Rousínov – PELHŘIMOV, Napajedla – VELKÉ MEZIŘÍČÍ, Rosice – Šardice, Slovácko B – Blansko, Vyškov – Uherský Brod, TŘEBÍČ – Boskovice.