RAPOTICE

S obměněným kádrem vstoupily do letní přípravy Rapotice. Kádr někdejšího účastníka I. A třídy s nejvyšší pravděpodobností opustí dlouholetá ikona Petr Matoušek, která má namířeno do Žabčic. Luboš Liška odešel do Babic u Rosic a dres Želešic bude od podzimu oblékat Luděk Stehlík. Tým naopak posílí březnický stoper Petr Sobotka, ivančický záložník Michal Němec a útočník Michal Škorpík, který přichází z Křoví. Trenér Karel Kovařík naordinoval klasický model. „Musíme zapracovat na obnovení fyzické kondice a zaměříme se na posilování,“ nechal se slyšet rapotický kouč.
Zahájení přípravy: 18. 7.
Zápasy
23. 7. Náměšť-Vícenice (pohár) 5:1
30. 7. Bedřichov (pohár), 17.00 (D)

HARTVÍKOVICE

S nezměněným kádrem vstoupil do přípravy loňský nováček. Mužstvo trénuje dvakrát týdně. „Chodíme středy a pátky. V létě to bývá složitější kvůli dovoleným, chodí nás kolem deseti a proto víc tréninků nemá smysl. Snažíme se nabrat kondici, máme tam nějaké běhání a od prvního zápasu do toho vsuneme míč,“ řekl na začátku přípravy hartvíkovický kouč Luděk Hadraba. Jeho tým sice postoupil do druhého kola krajského poháru, ale utkání s Novou Vsí bylo odloženo, a tak v generálce změří síly s Náměští.
Zahájení přípravy: 12. 7.
Zápasy
23. 7. Moravec (pohár) 2:1
30. 7. Náměšť-Vícenice, 17.00 (V)

STAŘEČ

S téměř nezměněným kádrem zahájil přípravu staronový účastník I. B třídy. Tým Starče doplnili pouze záložník Martin Linhart, který uplynulou sezonu působil ve Vladislavi a pět dorostenců. „Zapojilo se celkem 30 hráčů. Trénujeme úterky a pátky a v pátek máme trénink společný s béčkem. Dělit se budeme před víkendovými zápasy,“ vysvětluje stařečský trenér František Prokop. Ten volí klasický model letní přípravy. „Pauza je krátká, tak děláme fyzičku s balonem. Času na běhání moc není,“ má jasno Prokop.
Zahájení přípravy: 11. 7.
Zápasy
23. 7. Třebíč dorost 1:3
30. 7. Přibyslavice, 16.00 (D)

ROKYTNICE

Nováček soutěže se začal připravovat na obnovenou premiéru v I. B třídě, kam se vrací po pěti letech, teprve v polovině července. „První týden budeme trénovat čtyřikrát, a pak jen dva dny v týdnu,“ povídal rokytnický trenér Pavel Vranka.
Zahájení přípravy: 14. 7.
Zápas
16. 7. Šebkovice 2:9
30. 7. Černíč, 17.00 (V)