ŽIROVNICE – V. MEZIŘÍČÍ B 0:2

Hosté si odvezli body zaslouženě, po většinu zápasu byli lepším týmem. Šance v prvním poločase měly ale oba týmy. Krubu zaměstnával hlavně Rozporka, nebezpečně střílel i Hadrava ve 40. minutě, ale byl z toho jen roh. To už hosté vedli, protože nedorozumění obrany a brankáře potrestal ve 31. minutě Souček. Hned po příchodu z kabin mohl zvýšit Beran, ovšem trefil jen Švece. Pak se deset minut hrálo podle not Žirovnice, ale tlak nedokázali z dobrých střeleckých pozic přetavit ve vyrovnávací gól Rozporka, Vilímek ani Dýnek. Hosté to trestali, nedůsledné bránění potrestal po hodině hry gólem na 0:2 Nevoral.

Góly: 32. Souček, 61. Nevoral. Rozhodčí: Staněk. ŽK: 2:2. Diváci: 80. Poločas: 0:1. Žirovnice: Švec – Svoboda (67. M. Kořínek), Kuš (46. Staněk), Knotek, P. Houška – Rozporka, Dýnek, Hadrava, Vilímek – T. Houška, Hřebecký (82. Makovička). V. Meziříčí B: Kruba – Polák (82. Halámek), Liška, Malec, Vyskočil – Beran, Pokorný, Vítek, Nevoral (76. Mužátko) – Bublan (88. Kurečka), Souček. Nejlepší hráči: Knotek – Souček, Bublan.

JEMNICKO – V. BÍTEŠ 2:2

Domácí soupeře tlačili, ale naráželi na propracovanou defenzivu. Hosté spoléhali na rychlé brejky a důrazného útočníka Dvořáka. První šanci zápasu ale měl bítešský Horký, jehož střelu z 25 metrů Kopeček nadvakrát zlikvidoval před dobíhajícím Dvořákem. Jemnicko kontrovalo Frechkou, který se prodral do vápna a přehozením Janouška trefil spojnici. Potom ale domácí tradičně vyrobili hrubku a soupeř vyslal kolmici na Dvořáka, který si pohrál se dvěma obránci a střelou do protipohybu Kopečka otevřel skóre. Hostitelé odpověděli ve 30. minutě, kdy Nestr zahrával trestný kop, míč se odrazil k Mácovi. Ten ho vrátil do vápna, kde číhal Morkus, který byl faulován a sám postižený penaltu proměnil. Druhý poločas začali domácí náporem. V 70. minutě rozehrál Morkus přímý kop, balon si zpracoval Kříž, uvolnil Tobolku a ten zajistil Jemnicku zasloužené vedení. Pak ale zase začala hrát Velká Bíteš. Nejdříve po průniku těsně minul zadní tyč Valsa. Pak přišel nákop na Dvořáka, který si našel místo, a vybíhajícího Kopečka přehodil – 2:2. V hektickém závěru vyslal Kříž za obranu Křivánka, ale ten šanci zazdil. Na druhé straně chyboval Tobolka, kterému vypíchl míč Valsa a vybíhajícího Kopečka sice přehodil, ale ten míč zbrzdil, a tak dobíhající Kincl mu stačil v cestě do sítě zabránit.

Góly: 30. Morkus (PK), 70. Tobolka – 8. a 80. Dvořák. Rozhodčí: Jílek. ŽK: 6:4. Diváci: 215. Poločas: 1:1. Jemnicko: Kopeček – Máca, Bastl (46. Nevrkla), Tobolka, Kincl – Křivánek, Tesař, Morkus, Netrda – Kříž, Frechka. V. Bíteš: Janoušek – Horký, Kopáček, Kerber, Mucha (74. Jelínek), Valsa, Nekuda, Střecha, Rozum, Antoš (87. Ivnačík), Dvořák. Nejlepší hráči: Tesař, Frechka – Dvořák.

OKŘÍŠKY – PŘIBYSLAV 1:0

Do zápasu lépe vstoupili hosté, když v úvodu vyzkoušel Fialovu pozornost Jaroš. Přibyslav nadále útočila, ale domácí obrana v čele s brankářem byla pozorná. Okříšky se osmělily až ve 24. minutě a hned z toho byl gól. Po chybě defenzivy se k míči dostal Dočekal, zatáhl jej k brankové čáře, odkud přihrál volnému Bastlovi – 1:0. Poté se hrálo mezi vápny. Nejblíže k vyrovnání byl těsně před pauzou M. Vopršal, který po rohu osamocen hlavičkoval do náruče Fialy. Do druhého poločasu vstoupila opět lépe Přibyslav. Zkraje střílel Vostal a jeho tečovanou střelu Fiala kryl. Hosté byli lepší, ale domácí skvělou defenzivou a především skvělým Fialou soupeře do zakončení nepouštěli. S přibývajícím časem se hra rozkouskovala drobnými fauly, ale Okříšky si vítězství bezpečně pohlídaly.

Góly: 24. Bastl. Rozhodčí: Tesař. ŽK: 1:3. Diváci: 180. Poločas: 1:0. Okříšky: Fiala – Tekal (46. Z. Ryšavý), Brabenec, Voda, Dočekal, Široký, Dočkal, Jůza (68. Dubský), Bastl (86. R. Ryšavý), Zeman, Benda. Přibyslav: Pazderka – Musil, J. Vopršal, Strašil, Musil (77. Ondra), Adamec, Flekal, M. Vopršal, Škacha, Jaroš (27. Vostál), Krčál. Nejlepší hráči: Fiala, Dočekal – Adamec.

HERÁLEC ZR – JAROMĚŘICE 2:3

V Herálci byl rozhodujícím faktorem vítr. Domácí se ale ve své poločasové „výhodě“ trefili jen dvakrát, a tak prohráli. Začátek přitom ve hře proti větru patřil paradoxně právě jim. Ve 4. minutě měli hned tři šance těsně za sebou a tlačili se do zakončení celou úvodní čtvrthodinu. Ve 23. minutě se ale ujala pohledná akce Hověze, který se kličkou uvolnil a rozjel hostující brankostroj. Stejný hráč měl prsty i ve druhém gólu. Na penaltu sklepl míč Neumannovi a ten neměl problém zvýšit. Ve 42. minutě zahrál ve skrumáži jeden z hráčů rukou, balon se odrazil ke Svobodovi, který zaskočené domácí dorazil, 0:3.

S větrem v zádech se Herálec oklepal. V 71. minutě utekl z vlastní poloviny Uchytil a svůj únik přes půl hřiště zakončil. Domácí pokračovali v útočení a po vysunutí Uchytila znovu skórovali. Kýžený třetí gól už ale přidat nestihli.

Góly: 71. a 76. Uchytil – 23. Hověz, 35. Neu-mann, 42. Svoboda. Rozhodčí: Porupka. ŽK: 3:2. Diváci: 150. Poločas: 0:3. Herálec: Flídr – J. Ptaszek (60. Hořínek), O. Černý, Bureš, Okurka (68. Myška) – Uchytil, Hamák, Slováček, Kovář, Čejka – Boháč. Jaroměřice: Klubal – Karásek, Urbánek, Frühauf, M. Svoboda – Hutař, F. Svoboda, Karásek, Hověz – Neumann, Melán (89. Hambálek). Nejlepší hráči: Uchytil, Hamák – Hověz.

CHOTĚBOŘ – HUMPOLEC 2:2

Zápasu určitě nepomohl silný vítr, takže se hrálo bojovné utkání o zisk míče. Chotěboř se snažila dostat zápas pod kontrolu, což se jí územní převahou dařilo. Před přestávkou Moravec vystihl rozehrávku hostí a střelou k tyči poslal domácí do vedení. Z toho se Chotěboř se radovala pouze dvě minuty, po centru Kopice skóroval Šerý. Do druhého poločasu nastoupil za Humpolec Pikl, který připravil gól pro Procházku. Domácí dokázali odpovědět hned za minutu, kdy si Tomovič nastřelil ruku a pokutový kop proměnil Martin Somerauer. Zbytek zápasu byla bitva o tom neudělat chybu, hrál se nakopávaný fotbal a na výsledku se už nic nezměnilo.

Góly: 43. Moravec, 61. Martin Somerauer (PK) – 45. Šerý, 60. Procházka. Rozhodčí: Miller. ŽK: 3:4. ČK: 0:1 (90. Kratochvíl). Diváci: 180. Poločas: 1:1. Chotěboř: Vykoukal – Čáp, Hromádka, R. Odvářka, Jan Hlaváček – Jiří Hlaváček (84. Koutný), Dvořák, Martin Somerauer, Moravec – M. Odvářka (79. Šimoňák), Hanousek. Humpolec: Kříž – Šerý, Antl, Procházka, Kubíček (66. Bláha) – Kratochvíl, Maršík, Skryja, Kopic – Tomovič, Málek (46. Pikl). Nejlepší hráči: Dvořák – Pikl, Kříž.

SVĚTLÁ – M. BUDĚJOVICE 3:1

Domácí na soupeře vlétli, jak se patří. Během čtvrt hodinky nejprve Petřík spálil tři tutovky. Soupeř hrozil hlavně ze standardních situací a jedna se mu také podařila proměnit. Po půl hodině hry Švanda vystřelil z třiceti metrů po větru, balon zaplaval ve vzduchu a zapadl za Adamcova záda. Jenže skláři ještě do poločasu během dvou minut zvládli výsledek otočit. Petřík nejprve narazil Křikavovi a kanonýr se nemýlil. Pak Čuřík zakončil vlastní akci, ještě před ním trefil spojnici Pohnětal. Po změně stran se hra změnila, tempo hry diktovaly Budějovice. Jenže na jejich standardky byli domácí výborně připraveni a naopak navýšili náskok. Křikava dostal od Čuříka kolmici mezi beky a nemýlil se.

Góly: 36. a 74. Křikava, 37. P. Čuřík – 31. Švanda. Rozhodčí: Nápravník. ŽK: 0:4. Diváci: 150. Poločas: 2:1. Světlá: Adamec – Klaus, J. Valenta, Pohnětal, Karel – D. Valenta, Rezek, Vodička, Křikava, P. Čuřík (88. Muzikář) – Petřík (83. Dvořák). M. Budějovice: Jelínek – Švanda, K. Busta, Svoboda, Stehlík (17. Benda) – O. Busta, Procházka (75. Pokorný), Šplíchal, Benda – Kopeček, Pařízek. Nejlepší hráči: Čuřík, Křikava – Kopeček.

H. BROD B – SAPELI POLNÁ 2:3

Domácí nezačali úplně špatně, když v prvním poločase šli do vedení po zakončení Teplana. Jenže po přestávce se na hřišti objevil úplně jiný tým, který byl v několika momentech u balonu později než zkušený soupeř. Ten pak během deseti minut po chybách Havlíčkova Brodu otočil zápas na 1:3. Domácí se sice snažili korekci výsledku, ale to stačilo jen na snížení. Po centru do vápna pohotově zakončil Svoboda.

Góly: 38. Teplan, 83. Svoboda – 57. Barák, 63. Dvořáček, 66. Szabó. Rozhodčí: Stehlík. ŽK: 1:1. Diváci: 120. Poločas: 1:0. H. Brod B: Beránek – Svoboda, Novotný, Vendl, Burjetka – Rokos, M. Báča, Bartok, Sůva (71. L. Báča), FIkar – Teplan (71. Horn). Sapeli Polná: Koubek – Takács, Tržil, Reiterman, Zamazal – Brnický, Vacek, Barák, Matějíček (89. Šebesta) – Dvořáček, Szabó (90. Lokvenc). Nejlepší hráči: Beránek – Szabó, Vacek.

14. Herálec ZR 6 1 0 5 8:13 3

Příští kolo: Velké Meziříčí B – Herálec ZR, M. Budějovice – Jemnicko, Velká Bíteš – Okříšky, Sapeli Polná – Žirovnice, Jaroměřice n. R. – Chotěboř, Přibyslav – Havl. Brod B, Humpolec – Světlá n. S.