Nedali jsme řadu tutovek a prohráli, litoval kouč Šťáva

Kyjov – Občas se štěstí otočí zády. To je i případ starších dorostenců Horáckého fotbalového klubu. Třebíčští mladíci zavítali ve čtvrtém kole Moravskoslezské divize D na hřiště Kyjova, kde těsně prohráli. Podle kouče Vojtěcha Šťávy doplatili na neproměňování šancí. To svěřenci trenéra mladšího dorostu Ivoše Nejedlého přečkali nápor soupeře a pak třikrát udeřili.

4.9.2014

Starší dorostenci HFK Třebíč (v červeném) zahodili v Kyjově řadu šancí a vyšli střelecky naprázdno.Foto: Deník/ Jiří Oborný

Divize D st. dorostu
KYJOV – TŘEBÍČ 1:0

Hosté se dopustili obrovské defenzivní chyby už ve 12. minutě, kterou domácí potrestali. „Naši stopeři byli hodně daleko od sebe, soupeř toho využil," kroutil hlavou třebíčský trenér Vojtěch Šťáva. Jeho svěřenci si ve zbytku zápasu vytvořili řadu šancí, které ale neproměnili. Brankové příležitosti měli v prvním poločase i hostitelé.
„V dalších šancích naše obrana dobře zasáhla, výborně vystoupila, někdy zase nás podržel brankář Tesař. Na tutovky jsme vyhráli my," komentuje hostující kouč a pokračuje.
„Někdy nám chybělo štěstíčko, krůček i centimetry. V neposlední řadě jsme také některé situace špatně řešili. Hronek několikrát postupoval z kraje hřiště na brankáře. Poprvé nesmyslně zasekl míč ve vápně, podruhé už chtěl vystřelit, ale pozdě a domácí ho o míč obrali. Když potom Hronek vystřelil, netrefil branku," krčil rameny Šťáva, jehož tým zahodil ještě další šance.
V táboře HFK Třebíč panovalo zklamání. „Do každého zápasu jdeme s cílem vyhrát a každý nerad prohrává. Chtěli jsme tři body, ale nemáme ani jeden. Zápas v mnoha ohledech byl totožný s tím minulým. Špatně jsme začali a ve druhém poločase soupeře přehrávali, ale gólovky neproměnili. K čemu nám pak je, že jsme techničtější a fyzicky lépe vybavení? Soupeři nás válcují v soubojích jeden na jednoho a z toho pramení jejich šance. I přesto se ale do obrovských šancí dostáváme. Jenomže když nedáme řadu tutovek, nemůžeme vyhrát," smutnil Šťáva.
Ten ale věří, že se zase jeho svěřencům začne znovu dařit. „Každý den není posvícení. Třeba i novináři se nepodaří každý rozhovor, tak zkrátka i hráči ve velké šanci selžou. Doufám, že jsme si to vybrali ve správný čas a další zápasy budou už jen a jen lepší," uzavřel hodnocení kouč Třebíče.
Poločas: 1:0. Třebíč: Tesař – Svoboda (64. Pánek), Houser, Valíček, J. Uličný (80. Hort) – Holý (58. Čajánek), Šmíd, Novotný, Lorenc – Kovář, Hronek (70. O. Uličný).

Ostatní výsledky 4. kola: Břeclav B – Vel. Meziříčí 0:1, Pelhřimov – Boskovice 2:0, Vrchovina – Žďár n. S. 1:3, Sparta Brno B – H. Brod B 0:2, Bohunice – Blansko 1:0.

KYJOV – TŘEBÍČ 0:3

Vstup do zápasu vyšel lépe domácím, kteří si vytvořili dvě tutovky. Hosté ale počátečnímu náporu soupeře odolali a postupem času vyrovnali hru. Do šancí se začala dostávat také Třebíč, ale bez využití. Skóre otevřel až v 18. minutě hostující Doležal.
HFK zvýšil až ve druhém poločase po individuální akci Benáčka. Hra se pak přelévala na obě strany, ale bez brankových příležitostí. A když už se zdálo, že si hosté odvezou z Kyjova dvougólové vítězství, přišla 76. minuta. Doležal využil pohlednou přihrávku od Nováka a kličkou brankaři upravil na konečných 0:3.
„Bylo to hodně těžké utkání s kvalitním a vyspělým soupeřem. Kdyby domácí hned v první minutě využili dvě tutovky, tak se mohl zápas vyvíjet jinak. Jen díky dobrým zákrokům Procházky jsme úvod přežili. Jinak, ale patří klukům pochvala za zodpovědný a bojovný výkon," hodnotí trenér HFK Třebíč Ivoš Nejedlý.
Góly: 18. a 76. Doležal, 46. Benáček. Poločas: 0:1. Třebíč: Procházka – Suchna (41. Augustín), Pecka, Sáček – Hanák (57. Renát), Šibůrek, Rybníček (63. Hovorka), O. Uličný (41. Novák) – Benáček (72. Hrbáček) – Doležal, Trnka.

4.9.2014 VSTUP DO DISKUSE

Gastronomie - Gastronomie Obsluha v zařízeních rychlého 16 000 Kč Obsluha v zařízeních rychlého občerstvení OBSLUHA V RYCHLÉM OBČERSTVENÍ. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Prvotní kontakt se zaměstnavatelem telefonicky, p. Kostěncová, tel. 724 064 000, denně v době od 8:00 - 19:00 hodin.. Pracoviště: Roj food s.r.o. - provoz třebíč, Bedřicha Václavka, č.p. 39, 674 01 Třebíč 1. Informace: Marie Kostěncová, +420 728 064 000,denněod8:00-19:00hod.. Tvůrčí práce a design - Tvůrčí práce a design Architekt, designer 13 000 Kč Návrháři interiérů GRAFIK. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Minimálně základní znalost grafického programu SketchUp, zájem o obor, spolehlivost, ochota se dále vzdělávat. , Zaměstnanecké výhody: osobní ohodnocení, Úvazek plný nebo zkrácený - dle dohody., Životopisy zasílejte na e-mail: trebic@interiery-belidis.cz. Pracoviště: Belidis s.r.o., Nádražní, č.p. 655, 674 01 Třebíč 1. Informace: Kateřina Heresová, . Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 15 000 Kč Kuchaři (kromě šéfkuchařů) KUCHAŘ/KA. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce PIZZERIA PEPERONE, Náměšť nad Oslavou, Nádražní č.p. 984., - flexibilní, pracovitý, schopnost a ochota učit se novým věcem, praxe podmínkou, jistota práce a vzrůstající platové ohodnocení. Pracoviště: Ing. karolína sobotková pracoviště náměšť n. o., Nádražní, č.p. 984, 675 71 Náměšť nad Oslavou. Informace: Karolína Sobotková, +420 724 662 604. Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel odborných předmětů 28 630 Kč Učitelé odborných předmětů (kromě pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami) UČITEL/UČITELKA ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ NA SZŠ. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 28630 kč, mzda max. 37330 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Prvotní kontakt e-mailem: francova@szstrebic.cz, nebo telefonicky Mgr. Francová, tel.č. 568 610 143, nebo 568 610 101., Učitelství odborných předmětů pro zdravotnické školy.. Pracoviště: Vyšší odborná škola a střední škola veterinární, zemědělská a zdravotnická třebíč, Žižkova, č.p. 505, 674 01 Třebíč 1. Informace: Alena Francová, +420 568 610 143,568 610 101.

Nové Město získalo další biatlonový Světový pohár

Michael Ngadeu ze Slavie (vpravo) proti Borisovu.
4

Výkon v Kodani zaujal. Slávistický stoper je ve výběru hvězd Evropské ligy

České házenkářky zaspaly začátek, Rumunsku podlehly o tři góly

Českým házenkářkám vstup na mistrovství Evropy nevyšel. Svěřenkyně trenéra Jana Bašného v úvodním duelu šampionátu prohrály s Rumunskem 28:31, když nezvládly hlavně začátek a ve druhém poločase jen marně dotahovaly náskok silných soupeřek.

-

Bruslařům zápas překazila porouchaná rolba

Vysočina – Dalším kolem v sobotu pokračovala hokejová II. liga – skupin Jih a Východ. Všechny kluby Vysočiny se měly představit na půdě svých soupeřů. Měly, ale ne všem se to podařilo. Hokejisté Havlíčkova Brodu totiž své utkání na ledě Valašského Meziříčí neodehráli, na vině byla porouchaná rolba, která nedovolila připravit ledovou plochu ke hře. Nejlépe si vedly Moravské Budějovice, které přivezly plný počet bodů ze stadionu Kopřivnice.

-

Plameny se opět radovaly v nastaveném čase

Karviná odvolala Nádvorníka. Je to šok, přiznal trenér

Karviná – Překvapivý krok zvolilo v reprezentační přestávce vedení MFK Karviná. V sobotu totiž odvolalo z funkce hlavního trenéra Romana Nádvorníka.