Nedali jsme řadu tutovek a prohráli, litoval kouč Šťáva

Kyjov – Občas se štěstí otočí zády. To je i případ starších dorostenců Horáckého fotbalového klubu. Třebíčští mladíci zavítali ve čtvrtém kole Moravskoslezské divize D na hřiště Kyjova, kde těsně prohráli. Podle kouče Vojtěcha Šťávy doplatili na neproměňování šancí. To svěřenci trenéra mladšího dorostu Ivoše Nejedlého přečkali nápor soupeře a pak třikrát udeřili.

4.9.2014

Starší dorostenci HFK Třebíč (v červeném) zahodili v Kyjově řadu šancí a vyšli střelecky naprázdno.Foto: Deník/ Jiří Oborný

Divize D st. dorostu
KYJOV – TŘEBÍČ 1:0

Hosté se dopustili obrovské defenzivní chyby už ve 12. minutě, kterou domácí potrestali. „Naši stopeři byli hodně daleko od sebe, soupeř toho využil," kroutil hlavou třebíčský trenér Vojtěch Šťáva. Jeho svěřenci si ve zbytku zápasu vytvořili řadu šancí, které ale neproměnili. Brankové příležitosti měli v prvním poločase i hostitelé.
„V dalších šancích naše obrana dobře zasáhla, výborně vystoupila, někdy zase nás podržel brankář Tesař. Na tutovky jsme vyhráli my," komentuje hostující kouč a pokračuje.
„Někdy nám chybělo štěstíčko, krůček i centimetry. V neposlední řadě jsme také některé situace špatně řešili. Hronek několikrát postupoval z kraje hřiště na brankáře. Poprvé nesmyslně zasekl míč ve vápně, podruhé už chtěl vystřelit, ale pozdě a domácí ho o míč obrali. Když potom Hronek vystřelil, netrefil branku," krčil rameny Šťáva, jehož tým zahodil ještě další šance.
V táboře HFK Třebíč panovalo zklamání. „Do každého zápasu jdeme s cílem vyhrát a každý nerad prohrává. Chtěli jsme tři body, ale nemáme ani jeden. Zápas v mnoha ohledech byl totožný s tím minulým. Špatně jsme začali a ve druhém poločase soupeře přehrávali, ale gólovky neproměnili. K čemu nám pak je, že jsme techničtější a fyzicky lépe vybavení? Soupeři nás válcují v soubojích jeden na jednoho a z toho pramení jejich šance. I přesto se ale do obrovských šancí dostáváme. Jenomže když nedáme řadu tutovek, nemůžeme vyhrát," smutnil Šťáva.
Ten ale věří, že se zase jeho svěřencům začne znovu dařit. „Každý den není posvícení. Třeba i novináři se nepodaří každý rozhovor, tak zkrátka i hráči ve velké šanci selžou. Doufám, že jsme si to vybrali ve správný čas a další zápasy budou už jen a jen lepší," uzavřel hodnocení kouč Třebíče.
Poločas: 1:0. Třebíč: Tesař – Svoboda (64. Pánek), Houser, Valíček, J. Uličný (80. Hort) – Holý (58. Čajánek), Šmíd, Novotný, Lorenc – Kovář, Hronek (70. O. Uličný).

Ostatní výsledky 4. kola: Břeclav B – Vel. Meziříčí 0:1, Pelhřimov – Boskovice 2:0, Vrchovina – Žďár n. S. 1:3, Sparta Brno B – H. Brod B 0:2, Bohunice – Blansko 1:0.

KYJOV – TŘEBÍČ 0:3

Vstup do zápasu vyšel lépe domácím, kteří si vytvořili dvě tutovky. Hosté ale počátečnímu náporu soupeře odolali a postupem času vyrovnali hru. Do šancí se začala dostávat také Třebíč, ale bez využití. Skóre otevřel až v 18. minutě hostující Doležal.
HFK zvýšil až ve druhém poločase po individuální akci Benáčka. Hra se pak přelévala na obě strany, ale bez brankových příležitostí. A když už se zdálo, že si hosté odvezou z Kyjova dvougólové vítězství, přišla 76. minuta. Doležal využil pohlednou přihrávku od Nováka a kličkou brankaři upravil na konečných 0:3.
„Bylo to hodně těžké utkání s kvalitním a vyspělým soupeřem. Kdyby domácí hned v první minutě využili dvě tutovky, tak se mohl zápas vyvíjet jinak. Jen díky dobrým zákrokům Procházky jsme úvod přežili. Jinak, ale patří klukům pochvala za zodpovědný a bojovný výkon," hodnotí trenér HFK Třebíč Ivoš Nejedlý.
Góly: 18. a 76. Doležal, 46. Benáček. Poločas: 0:1. Třebíč: Procházka – Suchna (41. Augustín), Pecka, Sáček – Hanák (57. Renát), Šibůrek, Rybníček (63. Hovorka), O. Uličný (41. Novák) – Benáček (72. Hrbáček) – Doležal, Trnka.

4.9.2014 VSTUP DO DISKUSE

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 95 Kč Uklízeči a pomocníci v domácnostech, hotelích, administrativních, průmyslových a jiných objektech POKOJSKÁ. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 75 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme spolehlivost, pečlivost. Jedná se o úklid pokojů, přípravu snídaní. Nástup možný ihned, HPP, zkrácená pracovní doba 6 hod, ranní směna, od 5.30 h nebo od 8.00 hod, po-ne (střídání dle plánu směn), vzdělání vyučen, 75Kč/hod. + prémie. Pracoviště: Accomo s.r.o. - hotel joseph 1699, třebíč, skalní 85/8, Skalní, č.p. 85, 674 01 Třebíč 1. Informace: Josef Pošvař, +420 724 229 302. Výroba - Výroba Montážní dělník 105 Kč Montážní dělníci elektrických a energetických zařízení Montážní pracovník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 105 kč, mzda max. 120 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce: , * montáž potrubních celků a stojních částí kogeneračních jednotek, , Požadujeme: , * výuční list v oboru strojírenství (potrubář, strojní zámečník, opravář zemědělských strojů...), * schopnost pracovat podle výkresové a technologické dokumentace, * zodpovědný přístup k práci a ochotu se vzdělávat, * manuální zručnost, * flexibilita, , Nabízíme: , * perspektivu ve stabilní a stále se rozvíjející firmě, * možnost seberealizace – odborný a profesní růst, * odpovídající platové ohodnocení, * vzdělávací kurzy, * firemní benefity (dovolená navíc, 3 dny zdravotního volna, finanční bonus za docházku bez absence…). Pracoviště: Tedom a.s. - provoz třebíč, hrotovická-průmyslová zóna č.p.160 [768], Hrotovická-Průmyslová Zóna, č.p. 160, 674 01 Třebíč 1. Informace: Zdeňka Malá, +420 953 311 003. Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 14 900 Kč Kuchaři (kromě šéfkuchařů) KUCHAŘ/KUCHAŘKA. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 14900 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Místo výkonu práce Restaurace Morava Výčapy.. Pracoviště: Zdeněk jelínek - restaurace morava výčapy, 674 01 Třebíč 1. Informace: Zdeněk Jelínek, +420 739 229 200. Administrativa - Administrativa Úředník ve skladu 20 000 Kč Úředníci ve skladech NOČNÍ EXPEDIENT/KA. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Noční provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: . Pracoviště: Pekařství vonka, s.r.o., Bezručova, č.p. 1574, 676 02 Moravské Budějovice 2. Informace: Jiří Kapinus, +420 607 555 882;739 059 250.

Souboj neporaženého Pelhřimova a Okřišek skončil dělbou bodů

O myslibořické účasti v projektu Kopeme za fotbal si povídali Tomáš Palát (vlevo) a Martin Čapoun.
21

Projekt Kopeme za fotbal se vyplácí. Ví to i v Myslibořicích

Motokrosové závody v Jedově zhatilo sucho

Náměšť nad Oslavou - Pořadatelé zrušili motokrosové závody v Jedově. Závod o putovní pohár Veteran enduro-motokros klubu Jedovské stráně se měl uskutečnit v sobotu 22. září. Důvodem zrušení podniku je přetrvávající sucho a omezení odběru povrchových vod, které neumožňuje kropení tratě.

-

Dukovany si připsaly druhé vítězství v sezoně, domácí Kouty překvapivě prohru

Kouty – V duelu 7. kola I. A třídy skupiny B byl favorizovaný tým domácích, který držel před zápasem druhou příčku. Hosté je však zaskočili výborným výkonem v první půli a po zásluze si odvezly všechny tři body.